Clicks1.3K
ledun
36

Obrońcy życia stracili cierpliwość

Organizacje obrony życia oraz Konferencja Episkopatu Polski naciskają na przyspieszenie w Sejmie prac nad projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” zakazującej aborcji z powodu ciężkiej choroby lub niepełnosprawności nienarodzonego dziecka.

Posłowie PiS‑u uspokajają. Przekonują, że prace nie zostały wstrzymane i idą swoim torem.

Obrońcy życia stracili cierpliwość, kiedy w środę podczas obrad sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny w wyniku sprzeciwu m.in. posłanki Nowoczesnej Moniki Rosy nie włączono do agendy prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. Przeciwnicy projektu argumentowali, że procedowanie tych rozwiązań wymaga przygotowania i zaproszenia do konsultacji środowisk kobiecych przeciwnych projektowi. Posłowie zdecydowali w głosowaniu, że komisja nie zajmie się w środę obywatelskim projektem.

Przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Bożena Borys-Szopa (PiS) przekonywała jednak, że to, iż projekt nie trafił jeszcze pod obrady komisji, nie znaczy, że się nad nim nie pracuje.

Więcej na ten temat w wydaniu Gazety Polskiej Codziennie

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

telewizjarepublika.pl/obroncy-zycia-s…
januszz likes this.
yaphet
Oni mają obrońców życia w żopie.
biniobill likes this.
turysta569 shares this.
Mówicie o holokauście Żydów /// bo syd jest wazniejszy od goja
bliźniak
Ustawodawcy macie krew niewinnych na rękach! Mówicie o holokauście Żydów a co z holokaustem nienarodzonych! Mówicie o ochronie życia, a co z ochroną życia poczętego!
tekla and 2 more users like this.
tekla likes this.
wladeusz43 likes this.
xmireknowak likes this.
Rafał_Ovile
Obrońcy życia (jak n.p. Pani Kaja Głodek i inni) stanowiący elektorat PIS i inne antykatolickie partie powinni przemyśleć i zracjonalizować swoje działania. Przede wszystkim wytyczyć granicę pomiędzy wyborem polityków wyznających fałszywą aksjologię chrześcijańską a zmuszaniem ich do działania wbrew sobie, również celem n.p. usprawiedliwienia własnego irracjonalnego zachowania podczas wyborów. …More
Obrońcy życia (jak n.p. Pani Kaja Głodek i inni) stanowiący elektorat PIS i inne antykatolickie partie powinni przemyśleć i zracjonalizować swoje działania. Przede wszystkim wytyczyć granicę pomiędzy wyborem polityków wyznających fałszywą aksjologię chrześcijańską a zmuszaniem ich do działania wbrew sobie, również celem n.p. usprawiedliwienia własnego irracjonalnego zachowania podczas wyborów. Tak bardzo cenny czas poświęcony na rzecz trzech prób (inicjatywa 1. "stop-abrocji", 2. PFROŻ i 3. "zatrzymaj-aborcje") , wymuszenia na politykach PIS zwiększenia ochrony życia przed legalnym mordowaniem dzieci w łonach matek, spuścizny eugeniki zalegalizowanej przez Stalina i Hitlera i dzisiaj prawie cały zachód, powinien być zagospodarowany na rzecz n.p. powoływania wielodzietnych rodzin. A międzyczasie w okresie wyborczym poświęcenie na rzecz zarejestrowania dobrych kandydatów i dobrego wyboru. Ponieważ mamy bezkompromisowych katolickich polityków, którzy są zdolni do uchwalenia prawa w zgodzie z prawem Bożym i naturalnym. Tak więc wybór fałszywych i złych polityków a potem zmuszanie ich do obrony życia jest działaniem błędnym, nie rozsądnym i nie owocnym.
mk2017 likes this.
sarenica and 2 more users like this.
sarenica likes this.
sters likes this.
borgan likes this.