Clicks151
Peter(skala)
25

Pápež: “Potrat je najatie si nájomného vraha na riešenie problémov.”

Tomáš Dominik 11. októbra 2018

Svätý otec František v jasnom posolstve na námestí Sv. Petra odsúdil potrat, ktorý prirovnal k najatiu si „nájomného vraha na riešenie problémov.“
Pápež prirovnal taktiež konanie, ktoré ponúka „poslať preč“ dieťa, ak testy vykazujú určitú poruchu v rannom štádiu tehotenstva, za nacistické konanie v snahe vybudovať čistú rasu.

„Hovorím to s bolesťou. V minulom storočí bol svet zhrozený zo spôsobu, akým nacisti očisťovali rasu. Dnes robíme to isté, ale robíme to v bielych rukaviciach.” Konanie, ktoré je zamerané na potlačenie nevinného a bezbranného života nemôže byť obhajované nielen terapeutickými, občianskymi, ale ani jednoducho ľudskými argumentmi, konštatoval pápež František.

Svätý otec svoje jednoznačné stanovisko zosilnil potom, čo Argentína odsúhlasila vykonávanie potratov v krajine, aj keď senát daný zákon zatiaľ nepotvrdil.
amarillo likes this.
poli75
jasny suhlas, toto je už legalna genocida
apredsasatoci likes this.
poli75 and one more user like this.
poli75 likes this.
miňocraft likes this.
Peter(skala)
Pápež veľmi dobre vystihol a prirovnal potraty k "nájomnej" vražde, lebo samotná žena nezabíja sama (a len ona osobne) ale "najíma" si "odborníka" (lekára) na to, aby vykonal vraždu za ňu.

Lekár je nájomný vrah
dalila and one more user like this.
dalila likes this.
±φdeiΠš2s likes this.