Clicks2K
karinka
36

Komunia Święta tylko na kolanach? Naśladujmy św. Jana Pawła II - przypomina kard. Sarah!

Fot. Flickr

Katolicy powinni naśladować przykład św. Jana Pawła II, który klękał przed Najświętszym Sakramentem - podkreślał kard. Robert Sarah, przypominając, że papież przyklękał przed Eucharystią aż do późnej starości. Kardynał zaznaczył też, że nic nie napełniało św. Matki Teresy takim smutkiem, jak przyjmowanie Komunii świętej na rękę.

Podczas konferencji Sacra Liturgica kardynał mówił o wartości Komunii przyjmowanej na kolanach. Kościół katolicki, zaznaczał kard. Sarah, naucza, że Eucharystia jest dosłownie ciałem, krwią, duszą i Boskością Jezusa Chrystusa.

- Św. Paweł naucza, aby aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych, o ileż bardziej powinno się zgiąć nasze kolana, kiedy mamy przyjąć samego Pana w najbardziej intymnym akcje Świętej Komunii - mówił kard. Sarah.

Pięknym przykładem takiego postępowania, przypomniał kardynał, jest św. Jan Paweł II, który nawet u schyłku swojego życia, gdy jego ciało było już pełne cierpienia, nigdy nie mógł usiedzieć przed Najświętszym Sakramentem i zmuszał swoje ciało do klękania.

Autor: TPT
Źródło: LifeSiteNews
9:00 8 czerwca 2017

malydziennik.pl/komunia-swieta-…
Servum servorum Dei and one more user like this.
Servum servorum Dei likes this.
Kasiamr likes this.
Agnieszka -C
Weronika.S dlatego że już wtedy w kościele panowała masoneria,która wbrew woli naszego papieża Jana Pawła II rozpowszechniała tę postawę przyjęcia Najświętszego Sakramentu
TeresaKaczmar and one more user like this.
TeresaKaczmar likes this.
lomax likes this.
jacek61
Komunia św tylko na kolanach. Zapomnieli juz o tym niektórzy proboszczowie i idą za jakąś pseudo modą i każą ludziom przyjmować komunię procesyjnie i na stojąco. Proboszczowie obudźcie się. Komunia św na stojąco jest lekceważeniem samego Boga i tu nie ma odstępstwa.
Jean Sarthois and 2 more users like this.
Jean Sarthois likes this.
Agnieszka -C likes this.
Weronika.S likes this.
Weronika.S
Problem Komunii Świętej na stojąco i na rękę pojawił się za pontyfikatu Jana Pawła II. Dlaczego?
Jean Sarthois and one more user like this.
Jean Sarthois likes this.
22Cecylia likes this.
W obronie Tradycji Kościoła and one more user like this.
W obronie Tradycji Kościoła likes this.
sasia likes this.