Clicks343

Modlitwa Różańcowa: Tajemnice światła (na czwartki)

Ana Luisa M.R
203
Ostatni odcinek z cyklu “Tajemnice różańca świętego z rozważaniami”. Przygotowuję dla Was inne rozważania, głosy i muzykę w podkładzie. Niech Was wszystkich swoją opieką ogarnia Maryia i prowadzi w …More
Ostatni odcinek z cyklu “Tajemnice różańca świętego z rozważaniami”. Przygotowuję dla Was inne rozważania, głosy i muzykę w podkładzie. Niech Was wszystkich swoją opieką ogarnia Maryia i prowadzi w objęcia swojego syna a Pana naszego Jezusa Chrystusa. Módlmy się na różańcu. Warto! "W małej izdebce, tuż obok łóżka, Z różańcem w ręku klęczy staruszka Czemuż to babciu mówisz pacierze? Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę. Wierzę, że te małe paciorki z dębiny Moc mają ogromną, odpuszczają winy Gdy zawiodą lekarze, gdy znikąd pomocy Ja,grzesznik niegodny, korzystam z ich mocy Pierwsza dziesiątka jest za papieża Niech nami kieruje, Bogu powierza. Druga w intencji całego Kościoła Modlitwą silny wszystkiemu podoła. Trzecia za męża, co zmarł i już jest w niebie A może w czyśćcu, lub większej potrzebie Czwartą odmawiam w intencji syna... Przy tych słowach staruszka płakać zaczyna Był dobry chłopak, lecz od ojca pogrzebu Odwrócił się od Boga, złorzeczył niebu Nie rozumiał, że Bóg w swojej miłości Dał wolną wolę dla całej ludzkości. Zaś człowiek dar ten bezcenny i hojny Zamienił na chciwości, wyzysk i wojny I teraz, gdy wypadek czy wojenna trwoga Nie wini siebie, lecz zawsze Boga. Myślałam, że syn, gdy założył rodzinę, Gdy wziął na ręce swą pierwszą dziecinę, Zrozumiał swe błędy, cel odnalazł w życiu Lecz on mimo rodziny, pogrążył się w piciu. Awantury, alkohol, płacz i siniaki Czemu swym dzieciom los zgotował taki? Nie było miłości, pieniędzy, jedzenia, Spokój był tylko, gdy szedł do więzienia. Ja zaś przez lata biorąc różaniec do ręki, Bogu polecam swych wnucząt udręki, Lecz syn w nałogu trwał dalej uparty, Z czwartej dziesiątki robił sobie żarty. "Lepiej piątą odmawiaj sama za siebie Bo żyjesz tylko o wodzie i chlebie. Na nic te posty i twoje modły, Bo los już taki musi być podły." Płacze staruszka, drżą wątłe ramiona. Wie, że jest chora, niedługo skona. Co będzie z synem, z jego rodziną? Czy znajdą drogę prawdziwą, jedyną? I zmarła nieboga. Wezwano syna Ten twardo powiedział - nie moja to wina. Lecz widząc w trumnie matki swej trupa, Poczuł jak mu pęka na sercu skorupa. Zobaczył różaniec swej zmarłej matki, W miejscu czwartej dziesiątki zupełnie gładki. Nie ma paciorków - patrzy i nie wierzy, Palcami starte od milionów pacierzy. Tylko piąta dziesiątka była jak nowa, Przypomniał swe kpiące o niej słowa. Na palcach zobaczył od łańcuszka rany, Wybacz mi - krzyknął - Boże mój kochany! Ożyło w końcu syna sumienie, Przysięgam ci matko, że ja się zmienię. Całował zimne swej matki dłonie, Twarz łzami zoraną i siwe skronie. Rzucił nałogi, oddał się Bogu, Szczęście gościło w ich domu progu. I codziennie wieczorem, całą rodziną, Różaniec mówili za matki przyczyną.."
@weteran

moze zacznij chodzic na lekcje religji. moze poznasz historie Rozanca Swietego i Jego Czesci ,,,wowczas mozesz powinienes zabrac glos.
Różaniec jest modlitwą ewangeliczną, bowiem w Piśmie Świętym znajdujemy jego korzenie, tak i 5 tajemnic CZESCI SWIATLA znajduje sie w Pismie Swietym.

podam tez krotkei fragmenty z wikipedia, (tak naprawde mozna wiecej znalezc o powstaniu i z wiekami …More
@weteran

moze zacznij chodzic na lekcje religji. moze poznasz historie Rozanca Swietego i Jego Czesci ,,,wowczas mozesz powinienes zabrac glos.
Różaniec jest modlitwą ewangeliczną, bowiem w Piśmie Świętym znajdujemy jego korzenie, tak i 5 tajemnic CZESCI SWIATLA znajduje sie w Pismie Swietym.

podam tez krotkei fragmenty z wikipedia, (tak naprawde mozna wiecej znalezc o powstaniu i z wiekami dodawaniu modlitw Rozanca Swietego)
,,......Najstarsze źródła wspominają o różnych formach modlitwy różańcowej odmawianej już przez św. Pawła z Teb, oraz św. Benedykta, w IV I V wiekupl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec.

,,....Prekursorem tajemnic różańcowych jest teolog i mnich Kartuzów w Kolonii Henryk Egher de Kalcar (zm. 1408 r.); podzielił on różaniec na "dziesiątki", na zakończenie "Ave Maria" dodał imię "Jezus", oraz uzupełnił tzw. dopowiedzeniami, klauzulami (clausulae) z życia Jezusa i Maryipl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec.
Bł. Dominik z Pruspl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec, mnich kartuski z klasztoru w Trewirze. W 1409 roku wyróżnił w życiu Jezusa i Maryi 50 momentów (tajemnic), i sformułował kilka serii po 50 klauzuli odpowiadających trzem etapom życia Jezusa: narodzenia i dzieciństwa, działalności publicznej oraz męki i śmierci. W latach 1435-1445 rozesłał różaniec do klasztorów w Belgii, gdzie praktykowano "Psałterz Maryi". Różaniec Dominika z Prus rozpowszechniał się w szybkim tempiepl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec. Adolf z Essen, przeor klasztoru Kartuzów w Trewirze, w którym przebywał Dominik z Prus, kopiował tajemnice różańca i rozsyłał je do różnych klasztorów w Europiepl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec.
Dopiero Alain de la Rochepl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec ustanowił nowy porządek: przed dziesiątkami "Ave Maria" umieścił klauzule i "Pater noster"; podzielonych w trzech grupach: "Wcielenie", "Męka", "Uwielbienie". Zapoczątkował wspólnotowe odmawianie różańca, co spowodowało jego szybsze przyjmowaniepl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec.
Przy każdej z 50 tajemnic różańca odmawiano Zdrowaś, a na zakończenie każdego dziesiątka Zdrowaś odmawiano Ojcze nasz, Wierzę i Zdrowaś. Pierwotny różaniec składał się z 50 tajemnic, 50 Zdrowaś, 5 Ojcze nasz, 5 Wierzę i dodatko 5 Zdrowaś. Dominikanie z pl.wikipedia.org/wiki/Kolonia_(Niemcy) skrócili 50 tajemnic Złotego Różańca do 15 i połączyli je z odmawianiem 150 Zdrowaś na podobieństwo 150 psalmów. pl.wikipedia.org/wiki/Jakob_Sprenger_…, dominikanin, współautor dzieła Młot na czarownice i założyciel 1. Bractwa Różańcowego w Kolonii, dodał na zakończenie każdego dziesiątka Zdrowaś, odmawianych przy każdej z 15 tajemnic, Ojcze nasz i Wierzę. W ten sposób powstał różaniec zwany maryjnym albo dominikańskimpl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCaniec. Taki właśnie wzór modlitwy różańcowej można znaleźć w Hortulus animae, popularnym modlitewniku wydrukowanym w 1498 w Strasburgu przez Williama Schaffenera.
@weteran

dodam, ze pyszny jestes ! chcesz byc madrzejszy i swietszy od Ojca Swietego Jana Pawla II. Co za czasy!
weteran
Wiadomo, że nabożeństwo różańcowe objawione zostało świętemu Dominikowi przez samą Najświętszą Pannę. Razu pewnego, gdy ten święty w wielkim smutku pogrążony, uskarżał się przed Maryją na kacerzy Albigensów, którzy w owych czasach wielkie szkody wyrządzali Kościołowi, Ona rzekła do niego: "Ziemia ta póty będzie niepłodną, aż na nią deszcz spadnie".
weteran
Grzegorz XVI Papież Kościół brzydzi się każdą nowością

7. Tego zaś najlepiej dopełnicie gdy zgodnie z obowiązkiem Waszego urzędu i zważając na Was samych i na naukę, będziecie ciągle o tym pamiętać: "że Kościół powszechny brzydzi się każdą nowością" (1) i że według przestrogi Św. Agatona papieża "co raz rozstrzygnięto, ani umniejszać, ani zmieniać ani dodawać, ale wszystko w słowach i w …More
Grzegorz XVI Papież Kościół brzydzi się każdą nowością

7. Tego zaś najlepiej dopełnicie gdy zgodnie z obowiązkiem Waszego urzędu i zważając na Was samych i na naukę, będziecie ciągle o tym pamiętać: "że Kościół powszechny brzydzi się każdą nowością" (1) i że według przestrogi Św. Agatona papieża "co raz rozstrzygnięto, ani umniejszać, ani zmieniać ani dodawać, ale wszystko w słowach i w interpretacji należy zachować nienaruszone" (2). W ten sposób zostanie niewzruszona siła jedności, która się wspiera na tej stolicy Św. Piotra jak na fundamencie, i skąd wypływają prawa komunii na wszystkie Kościoły partykularne, "tam też będzie dla wszystkich obrona, bezpieczeństwo, port wolny od burz i wszelkiego dobra nieprzebrany skarbiec Mirari vos
2 more comments from weteran
weteran
LEON PAPIEŻ XIII.

Wielebnemu Bratu Ludwikowi Karolowi Gay Biskupowi tytularnemu Antedońskiemu w Paryżu.

Wielebny Bracie, pozdrowienie i Apostolskie Błogosławieństwo. Nauki o tajemnicach Różańca Najświętszej Maryi Panny, przez ciebie ułożone, i na pożytek ogólny drukiem ogłoszone, nie tylko o umysłu twego bogactwie ale i o biskupiej miłości twojej jawne dają świadectwo.

W tych czasach, katol…
More
LEON PAPIEŻ XIII.

Wielebnemu Bratu Ludwikowi Karolowi Gay Biskupowi tytularnemu Antedońskiemu w Paryżu.

Wielebny Bracie, pozdrowienie i Apostolskie Błogosławieństwo. Nauki o tajemnicach Różańca Najświętszej Maryi Panny, przez ciebie ułożone, i na pożytek ogólny drukiem ogłoszone, nie tylko o umysłu twego bogactwie ale i o biskupiej miłości twojej jawne dają świadectwo.

W tych czasach, katolickiemu imieniu tak wrogich, nie masz nic zaiste czego by więcej pragnąć, o co by więcej starać się należało niż o to, by ludzie dali się skłonić do rozważania dobrodziejstw, przez Jezusa Chrystusa Zbawiciela zgotowanych, i do pobożności ku Pannie Bożej Rodzicielce pobudzić.

Rozumiejąc zatem że do osiągnięcia tego celu głównie przyczynić się może ten sposób modlitwy, pilnie takowy i dokładnie wyłożyć i objaśnić usiłujesz, obszernie go tłumacząc w wywodach, zarówno ku nauce jak i ku pobożności pomocnych.

Ochotnie więc winszując tobie dzieła twego, najmocniej życzymy, aby czytelnik osiągnął z niego ten pożytek, którego nadzieja głównie cię do podjęcia tej pracy pobudziła.

Na teraz, jako zadatek darów niebieskich i przychylności Naszej świadectwo, Błogosławieństwo Apostolskie Tobie, Wielebny Bracie, z całego serca w Panu udzielamy.

Dan w Rzymie u Św. Piotra, d. 11 czerwca roku 1887, Papiestwa Naszego, dziesiątego.


Leon XIII Papież.
weteran
weteran
W czwartki, katolicy rozważają Tajemnice Radosne.
weteran
Dlatego, że jestem posłuszny temu co papieże postanowili, rozważamy tajemnice Radosne
weteran
Kościół brzydzi się każdą nowością

7. Tego zaś najlepiej dopełnicie gdy zgodnie z obowiązkiem Waszego urzędu i zważając na Was samych i na naukę, będziecie ciągle o tym pamiętać: "że Kościół powszechny brzydzi się każdą nowością" (1) i że według przestrogi Św. Agatona papieża "co raz rozstrzygnięto, ani umniejszać, ani zmieniać ani dodawać, ale wszystko w słowach i w interpretacji należy …More
Kościół brzydzi się każdą nowością

7. Tego zaś najlepiej dopełnicie gdy zgodnie z obowiązkiem Waszego urzędu i zważając na Was samych i na naukę, będziecie ciągle o tym pamiętać: "że Kościół powszechny brzydzi się każdą nowością" (1) i że według przestrogi Św. Agatona papieża "co raz rozstrzygnięto, ani umniejszać, ani zmieniać ani dodawać, ale wszystko w słowach i w interpretacji należy zachować nienaruszone" (2). W ten sposób zostanie niewzruszona siła jedności, która się wspiera na tej stolicy Św. Piotra jak na fundamencie, i skąd wypływają prawa komunii na wszystkie Kościoły partykularne, "tam też będzie dla wszystkich obrona, bezpieczeństwo, port wolny od burz i wszelkiego dobra nieprzebrany skarbiec
modernistae prohibere likes this.
@Miles Christi +
Wielki Papiez Swiety Jan Pawel II ustanawiajac CZESC SWIATLA - ROZANCA SWIETEGO, skarb nam ofiarowal.
Czyz nie jest dla nas laska Boza, odmawanie pieknych tajemnic Czesci Swiatla :
1) CHRZEST PANA JEZUSA w JORDANIE
2) OBJAWIENIE sie JEZUSA na WESELU w KANIE

3) GLOSZENIE KROLESTWA BOZEGO
4) PRZEMIENIENIE JEZUS na GORZE TABOR
5) USTANOWIENIE EUCHARYSTII
dlaczego do …More
@Miles Christi +
Wielki Papiez Swiety Jan Pawel II ustanawiajac CZESC SWIATLA - ROZANCA SWIETEGO, skarb nam ofiarowal.
Czyz nie jest dla nas laska Boza, odmawanie pieknych tajemnic Czesci Swiatla :
1) CHRZEST PANA JEZUSA w JORDANIE
2) OBJAWIENIE sie JEZUSA na WESELU w KANIE

3) GLOSZENIE KROLESTWA BOZEGO
4) PRZEMIENIENIE JEZUS na GORZE TABOR
5) USTANOWIENIE EUCHARYSTII
dlaczego do tej pory zaden z Papiezy ich nie umiescil? moze nie byla taka wola Pana Boga...?
moze czekaly na trudne czasy Swietego KOsciola Katolickiego?!
Tajemnice te sa bardzo wymowne do obecnej sytuacji w ktorej znalazl sie Swiety Kosciol Katolicki-Przesladowanie, odstapienie od wiary, Niszczenie KK, Profanacja Sacrum itd.., w koncu do ratowania Swiata calego!
Miles Christi + zamiast dziekowac Panu Bogu i Ojcu Swietemu Janowi Pawlowi II , to ty fochy pokazujesz.
Moze boisz sie Czesci Swiatla? i sam nie wiesz, dlaczego nie chcesz Jej odmawiac?

Przypomne , Jan Pawel II byl tez Egzorcysta.
a kto mowi o przymusie? Kazdy ma wolna droge , wedlug uznania we czw arkiCzesc Radosna lub Czesc Swiatla Rozanca Swietego, to Ty tutaj probujesz wmowic nam tylko Czesc Radosna.
moze bez dalszego kontynuowania odpowiedzi , proponuje.
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata ! and 2 more users like this.
weteran likes this.
W obronie Tradycji Kościoła likes this.