lt.news
7

Pranciškus: Pranciškus: Bažnyčioje nebus diakonių: "Ne"

Gegužės 20 d. interviu Norai O'Donnell (60 minučių) Pranciškus sakė, kad diakonijų nebus. Jis pridūrė: "Jei jie bus diakonai su šventimų šventimais, tai ne". Ir: "Moterys visada turėjo, sakyčiau, …More
Gegužės 20 d. interviu Norai O'Donnell (60 minučių) Pranciškus sakė, kad diakonijų nebus.
Jis pridūrė: "Jei jie bus diakonai su šventimų šventimais, tai ne".
Ir: "Moterys visada turėjo, sakyčiau, diakonių funkciją, nebūdamos diakonėmis, tiesa? Moterys labai pasitarnauja kaip moterys, o ne kaip dvasininkės".
Kitaip tariant, bus "diakonės" "kitokia prasme", kad būtų sukelta dar didesnė painiava, kaip jau nutiko su Amoris Laetitia ir homoseksualų [pseudo] palaiminimais.
AI vertimas
lt.news
5

Kardinolas Pizzaballa apsilankė Gazos ruože: "Užteks žudyti"

Gegužės 15-19 d. lankęsis Gazos ruože Jeruzalės lotynų patriarchas kardinolas Pierbattista Pizzaballa Lpj.org paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, kad jis buvo "tarp mano tautos, kuri šiuo metu labai …More
Gegužės 15-19 d. lankęsis Gazos ruože Jeruzalės lotynų patriarchas kardinolas Pierbattista Pizzaballa Lpj.org paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, kad jis buvo "tarp mano tautos, kuri šiuo metu labai kenčia nuo karo ir jo paliktų griuvėsių".
Nepaisant to, jis matė "viltį ir optimizmą" žmonių, kurie jau kelis mėnesius gyvena smarkiai bombarduojami, akyse. Jie pasakojo kardinolui: "Mes čia pasiliksime. Kol Bažnyčia yra su mumis, mes nebijome". Pizzaballa buvo sužavėtas tokio požiūrio.
Jis aplankė Gazos katalikų bendruomenės sąlygas: "Sugriovimų lygis, kurį mačiau, yra neįtikėtinas, o prastos gyvenimo sąlygos, pavyzdžiui, vandens ir elektros trūkumas, saugumo stoka, yra siaubingos."
"Bombardavimo garsai dažni ir jaučiami kiekvieną akimirką".
P. Pizzaballa kartu su Gazos parapija šventė Sekmines ir suteikė Sutvirtinimo sakramentą dviem parapijiečiams.
Jo žinia sprendimų priėmėjams: Žadama: "Užteks žudyti! Karas turi būti nutrauktas, turi būti atverti keliai įvairioms pagalbos formoms".
AI …More
lt.news
5

"Mes visi iš esmės esame geri": Pranciškus vėl prieštarauja Kristui

Kitoje ištraukoje iš gegužės 19 d. interviu Norai O'Donnell ("60 minučių") niekuo nepasitikintis Pranciškus teigė, kad "žmonės iš esmės yra geri". Prieštaraudamas Kristui (Mk 10, 18: "Niekas nėra geras …More
Kitoje ištraukoje iš gegužės 19 d. interviu Norai O'Donnell ("60 minučių") niekuo nepasitikintis Pranciškus teigė, kad "žmonės iš esmės yra geri".
Prieštaraudamas Kristui (Mk 10, 18: "Niekas nėra geras, tik vienas Dievas") ir tikrovei, Pranciškus bambėjo: "Mes visi iš esmės esame geri. Taip, yra piktadarių ir nusidėjėlių, bet pati širdis yra gera".
Su tokia pat nekompetencija Pranciškus paskui kalbėjo apie surogatinę motinystę, sakydamas, kad ji nėra leidžiama "griežtąja prasme" [= leidžiama].
Bandydamas išvengti problemos, jis tada pasakė: "Kartais surogatinė motinystė tampa verslu, ir tai yra labai blogai. Tai labai blogai." Tačiau O'Donelas primygtinai tvirtino, kad kartais surogatinė motinystė yra "vienintelė viltis". Pranciškus atsakė, kad taip "gali būti", ir pridūrė, kad "kita viltis yra įvaikinimas. Sakyčiau, kad kiekvienu atveju situacija turėtų būti kruopščiai ir aiškiai apsvarstyta, konsultuojantis medicininiu, o paskui ir moraliniu požiūriu."
Ir dar: "Manau, kad tokiais …More
lt.news
4

"Pranciškus yra nerangus taktikas" - "praleidžia laiką uždegdamas ir gesindamas gaisrus"

Įdomų požiūrį į Pranciškų ilgame straipsnyje UnHerd.com (balandžio 27 d.) pateikė Damianas Thompsonas. Jis remiasi "Vatikano šaltiniu", kurį apibūdina kaip dešimtmetį atidžiai stebėjusį Pranciškų, …More
Įdomų požiūrį į Pranciškų ilgame straipsnyje UnHerd.com (balandžio 27 d.) pateikė Damianas Thompsonas.
Jis remiasi "Vatikano šaltiniu", kurį apibūdina kaip dešimtmetį atidžiai stebėjusį Pranciškų, nepriklausantį jokiai frakcijai ir linkusį pabrėžtinai švelniai žiūrėti į žmones. Nepaisant to, šis šaltinis apibūdina Pranciškų kaip "bjaurų žmogų".
"Jis yra vienas sudėtingiausių vyrų, kokius man teko sutikti", - sako šaltinis. "Jis gali būti siaubingai linksmas ir kartu neįtikėtinai kerštingas. Jei kas nors jam peršaukia koją, jis iškrės jam koją, kai jis bus pačiame dugne".
"Tačiau nesupraskite, kad jis yra meistriškas strategas. Jis - nerangus taktikas, kuris visą laiką praleidžia kurstydamas gaisrus ir juos gesindamas. Svarbiausias jo prioritetas, visų pirma, yra būti nesuprantamam. Jis nenori, kad kas nors sužinotų, ką jis ketina, o jei žmonės sužinos, jis pasielgs priešingai, net jei tai sugriaus jo planus".
Vaizdas: © Mazur, CC BY-NC-ND, AI vertimas
lt.news
8

Müller: Mülleris: Oligarchai nori pakeisti krikščionybę ateizmu

Tie, kurie nori pavogti Europos sielą ir paversti ją savo posthumanistinio ateizmo auka, siekia ją nukrikščioninti, - sakė kardinolas Gerhardas Miuleris gegužės 20 d. legendinės Romos apeigų piligriminės …More
Tie, kurie nori pavogti Europos sielą ir paversti ją savo posthumanistinio ateizmo auka, siekia ją nukrikščioninti, - sakė kardinolas Gerhardas Miuleris gegužės 20 d. legendinės Romos apeigų piligriminės kelionės iš Paryžiaus į Šartrą baigiamosiose Mišiose.
Kardinolas tikisi, kad katalikai [bet ne Vatikanas] bus "atsparūs pakaitinių politinių religijų propagandai ir opijui", ir pareiškia, kad "savęs naikinimas per savižudybę ir eutanaziją, narkotikus ir alkoholį arba mūsų vyriškojo ar moteriškojo seksualumo atsisakymas nėra krikščionių pasirinkimas".
Jis taip pat sakė, kad krikščionys yra labiausiai persekiojama religinė bendruomenė žmonijos istorijoje.
AI vertimas
lt.news
4

Kardinolas Burke: Burke: Apokaliptinė situacija Bažnyčioje susidarė dėl dvasininkų kaltės

Gyvename labai neramiais laikais, kurie kartais atrodo apokaliptiniai, - sakė kardinolas Burke'as gegužės 18 d. kreipdamasis į 2024 m. Tomo Akviniečio koledžo Masačusetso valstijoje 2024 m. laidos …More
Gyvename labai neramiais laikais, kurie kartais atrodo apokaliptiniai, - sakė kardinolas Burke'as gegužės 18 d. kreipdamasis į 2024 m. Tomo Akviniečio koledžo Masačusetso valstijoje 2024 m. laidos abiturientus.
Maištas prieš Dievą, revoliucija prieš Jo tiesą ir meilę, perduotą mums Bažnyčioje, pasiekė neįsivaizduojamą lygį, aiškino prelatas.
Dabartinis maištas nukreiptas ne tik prieš tikėjimą, bet ir prieš protą: "Pasaulyje matome, kaip neigiama pati mūsų prigimtis, kokią Dievas mus sukūrė".
Ir: Be to, "maištą ir revoliuciją palaiko kai kurie Bažnyčios nariai, netgi tie, kurie yra pašaukti ir įšventinti ganyti kaimenę [= Pranciškus]".
Kardinolas kaip pavyzdį nurodo Vokietijos sinodą, pridurdamas, kad dabartinės Romos ekssinodo sesijos grasina paskleisti tą patį griovimą visuotinėje Bažnyčioje.
Kardinolo Burke'o nuomone, dabartinė Bažnyčios padėtis yra "beprecedentė Bažnyčios istorijoje". Jis ragina pasitikėti Kristaus žodžiu ir Jo pažadais dėl Bažnyčios: "Jei neigiame Bažnyčioje veikiantį …More
lt.news
6

Popiežius Pranciškus kartoja savo Abu Dabio nesąmones

"Dievas yra vienas", - sakė Pranciškus gegužės 18 d. lankydamasis Veronos kalėjime: "Mūsų kultūros mus išmokė vadinti Jį tai vienu, tai kitu vardu ir surasti Jį skirtingais būdais, tačiau Jis yra tas …More
"Dievas yra vienas", - sakė Pranciškus gegužės 18 d. lankydamasis Veronos kalėjime: "Mūsų kultūros mus išmokė vadinti Jį tai vienu, tai kitu vardu ir surasti Jį skirtingais būdais, tačiau Jis yra tas pats Tėvas mums visiems. Jis yra vienas".
Pranciškus klysta. Dievo vardą apreiškė ne "kultūros", bet pats Dievas per savo apreiškimą Mozei (Iš 3) ir dar išsamiau - savo Sūnuje Jėzuje Kristuje.
Teorija apie "Dievo radimą įvairiais būdais" prieštarauja tam, ką sako Jėzus Kristus: "Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas neateina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane" (Jn 14, 6).
Pranciškus taip pat skelbė tokią banalybę: "Visos religijos, visos kultūros skirtingai žvelgia į vieną Dievą". Tačiau svarbu ne skirtingi būdai, bet teisingas kelias.
Tuomet Pranciškus sugalvojo gudrybę - suteikti savo palaiminimą kaliniams, bet tik tyloje, "kad kiekvienas galėtų jį gauti iš Dievo taip, kaip tiki [arba netiki]". Jis pradėjo vaikišką žaidimą: "Vieną minutę tylos ir aš jums visiems suteikiu palaiminimą"…More
lt.news
8

20 000 jaunųjų piligrimų Šartre! Pranciškaus Traditionis Custodes negali sustabdyti ateities

Beveik 20 000 piligrimų dalyvavo Šventosiose Mišiose Sekminių dieną per legendinę Romos apeigų piligriminę kelionę iš Paryžiaus į Šartrą. Tai rekordinis skaičius. Piligriminė kelionė vyksta jau 42-ąjį …More
Beveik 20 000 piligrimų dalyvavo Šventosiose Mišiose Sekminių dieną per legendinę Romos apeigų piligriminę kelionę iš Paryžiaus į Šartrą.
Tai rekordinis skaičius. Piligriminė kelionė vyksta jau 42-ąjį kartą. Nepaisant Pranciškaus "Traditionis Custodes" ar dėl jo, ji pritraukia mases jaunų katalikų, kurių amžiaus vidurkis - apie 21 metus.
Prancūzijos valdžios institucijos remia piligrimystę, taip pat pasitelkia ir konkūrinę policiją. Prancūzijos televizijos kanalas C-News parodė keletą reportažų apie piligrimus, įskaitant tiesioginę Mišių transliaciją.
Organizatorius Notre-Dame de Chrétienté rašo, kad šios transliacijos pasiekė šimtus tūkstančių prancūzų. Nantero vyskupas monsinjoras Matthieu Rougé pasveikino piligrimus ir lydėjo juos keliaujančius per jo vyskupiją.
Kardinolas Mülleris rytoj Šartro katedroje aukos baigiamąsias piligriminės kelionės Mišias. Toliau pateikiamos šių metų piligriminės kelionės nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuos visus paskelbė Notre-Dame de Chrétienté.
AI …More
lt.news
11

Arkivyskupas apie klarises: Ekskomunikacija ant stalo

Belorado klarisių, prisijungusių prie sedevakantizmo sektos, pareiškimas per televiziją privertė Burgoso arkivyskupą Mario Icetą patirti emocinį išbandymą ("labai skaudų"), rašo ReligionDigital.org (…More
Belorado klarisių, prisijungusių prie sedevakantizmo sektos, pareiškimas per televiziją privertė Burgoso arkivyskupą Mario Icetą patirti emocinį išbandymą ("labai skaudų"), rašo ReligionDigital.org (gegužės 16 d.).
Vienuolės pareiškė, kad Pranciškus yra "eretikas ir uzurpatorius" ir kad nuo Pijaus XII laikų nebuvo galiojančio popiežiaus.
Mons. Iceta minėjo, kad gegužės 29 d. turėjo būti pakeista abatė. Jis nori "tiesti tiltus" ir susėsti su vienuolėmis, "kai tam bus tinkamos sąlygos", tačiau "šiuo metu jų nėra, kai vyksta žiniasklaidos cunamis".
Jis "ypač nerimauja dėl vyresniųjų seserų, kurių psichinė būklė nėra pati geriausia". Viena iš vienuolių, sesuo Amparo, paliko bendruomenę. Ji matė įtartinų dalykų, bet nežinojo, kas vyksta jos vienuolyne. Istorija, kurią ji gali papasakoti, yra labai fragmentiška.
Maždaug metus vienuolės palaikė ryšius su sedevakantistų lyderiu Pablo de Rojasu, kuris, pasak InfoVaticana.com, mėgsta ekstravagantiškus baldus, drabužius ir tarnus, draugauja su …More
lt.news
7

Virusinis vaizdo įrašas: Autoritarinis kunigas atsisako priimti Komuniją

Balandžio 28 d. Taubatės (San Paulas, Brazilija) Rožinio Dievo Motinos parapijoje, žinomoje kaip Santa Terezinos šventovė, kunigas nepagarbiai elgėsi su tikinčiuoju ir atsisakė priimti Komuniją (vaizdo …More
Balandžio 28 d. Taubatės (San Paulas, Brazilija) Rožinio Dievo Motinos parapijoje, žinomoje kaip Santa Terezinos šventovė, kunigas nepagarbiai elgėsi su tikinčiuoju ir atsisakė priimti Komuniją (vaizdo įrašas apačioje).
Komunikuotojas klūpojo. Kunigas Silvio José Dias bandė priversti tikintįjį priimti Komuniją rankomis, tačiau pasaulietis atsisakė paliesti Kristaus Kūną [Noli me tangere" / "Nelieskite manęs" Jn 20, 17].
Dėl to nepagarbus kunigas atsisakė priimti Komuniją ir apsiverkė.
San Paulo arkivyskupija portalui metropoles.com (gegužės 16 d.) sakė, kad malonės būsenos tikintysis turi "teisę" priimti Komuniją.
"Tais atvejais, kai yra pavojus, kad Eucharistija gali nukristi ar būti išniekinta, pavyzdžiui, didelėje minioje, rekomenduojama nedalyti Komunijos į rankas".
Arkivyskupija pridūrė, kad "išskirtinėmis aplinkybėmis", pavyzdžiui, "kritiniu sveikatos atveju", vyskupas gali leisti paimti Komuniją ranka [tarsi tai būtų "higieniškiau"].
AI vertimas
lt.news
5

Dar kartą: Pranciškus nori "viską atleisti" - be atsivertimo

Gegužės 18 d. per susitikimą su 800 kunigų ir vienuolių San Zeno bazilikoje, kai lankėsi Veronoje, Pranciškus dar kartą skatino formalizmą, ragindamas po tuščios išpažinties suteikti pigų atleidimą. …More
Gegužės 18 d. per susitikimą su 800 kunigų ir vienuolių San Zeno bazilikoje, kai lankėsi Veronoje, Pranciškus dar kartą skatino formalizmą, ragindamas po tuščios išpažinties suteikti pigų atleidimą.
Jis nekreipė dėmesio į tai, kad po Vatikano II Susirinkimo išpažintis praktiškai išnyko būtent dėl tokio formalizmo.
"Išpažintis neturėtų būti kankinimas", - sakė jis, tarsi kas nors kada nors būtų tvirtinęs, kad taip yra. Tada Pranciškus, kuris garsėja kerštingumu ir neatlaidumu, pridūrė: "Prašau viską atleisti" ir "atleisti neverčiant jų kentėti" - ko pats Pranciškus niekada nedarė nuo tada, kai vadovauja Vatikanui.
Jei kunigas nesupranta, ką penitentas sako, jis turėtų eiti toliau, nes "Viešpats supranta", sakė Pranciškus, atskleisdamas magišką išpažinties supratimą.
Pranciškus prisiminė kardinolą išpažinėją [kardinolą Luisą Pasqualį Dri OFMcap, 96 m.], kuris, kai kam nors "būdavo sunku ką nors pasakyti", sakydavo penitentui: Jis sakydavo: "Kalbėk toliau. Aš nesupratau, bet Dievas suprato …More
lt.news
9

Žmona: ištekėjusi už ispanų vyskupo "vis dar yra vyskupė" - buvo "konservatyvi" tik žodžiais

Vedęs ispanų buvęs vyskupas Ksaveras Novelis "nėra toks ortodoksiškas ar konservatyvus", kaip atrodė, sakė jo žmona Silvija Kabalol (Silvia Caballol) portalui Antena3.com. Ji yra pornografinės literatūros …More
Vedęs ispanų buvęs vyskupas Ksaveras Novelis "nėra toks ortodoksiškas ar konservatyvus", kaip atrodė, sakė jo žmona Silvija Kabalol (Silvia Caballol) portalui Antena3.com.
Ji yra pornografinės literatūros autorė. "Viena yra pamokslauti, o visai kas kita - tuo gyventi", - aiškino ji.
Pasak jos, Novelis nėra nusistatęs prieš homoseksualias nuodėmes ir abu turi "daug" draugų homoseksualų ir transvestitų. Caballol mano, kad Bažnyčia šiais klausimais padarė "didelę pažangą" [= regresą], "nes dabar jie duoda savo [pseudo] palaiminimą", - sako Caballol.
Ji neneigia, kad pats Novelis lankė homoseksualų gydymo terapijos seansus. Infovaticana.com (gegužės 18 d.) priduria, kad šis gandas yra plačiai paplitęs.
Įdomu: Caballol teigia, o Infovaticana.com patvirtina, kad tik "tiesioginis ir aiškus Pranciškaus įsikišimas" lėmė vestuves ir kad buvo praleistos reikiamos procedūros (laizacija).
Caballol priduria, kad Novelis vis dar yra "nežinioje", nes "jis vis dar yra vyskupas, nors jau nebėra vyskupas …More
lt.news
6

Hollerichas prieštarauja Ratzingeriui: Moterys kunigės gali ateiti "su laiku"

Liuksemburgo kardinolas Jean-Claude Hollerich mano, kad Pranciškus neįves [negaliojančiais] šventimais įšventintų kunigų. Kartu jis paminėjo vieną iš Dubia penkių kardinolų, kurie klausė apie Jono …More
Liuksemburgo kardinolas Jean-Claude Hollerich mano, kad Pranciškus neįves [negaliojančiais] šventimais įšventintų kunigų.
Kartu jis paminėjo vieną iš Dubia penkių kardinolų, kurie klausė apie Jono Pauliaus II mokymą Ordinatio Sacerdotalis, kad moterys negali būti kunigėmis. Pasak Jean-Claude Hollerich, "Pranciškus atsakė labai išmintingai: Tai įpareigoja, bet ne visam laikui" (Kath.ch, gegužės 17 d.).
Kitaip tariant: Ordinatio Sacerdotalis nieko nereiškia ir bet kada gali būti pakeistas. Hollerichas patvirtina šią interpretaciją: "Tai nėra neklaidingas doktrininis sprendimas. Jis gali būti pakeistas. Tam reikia argumentų ir laiko".
Jonas Paulius II Ordinatio Sacerdotalis apibrėžia, kad "Bažnyčia neturi jokios galios suteikti moterims kunigystės šventimus". Kas buvo tiesa tada, turi būti tiesa ir dabar. 1995 m. spalį kardinolas Josephas Ratzingeris patvirtino, kad Ordinatio Sacerdotalis yra "neklystantis" ir "turi būti laikomas visada, visur ir visų kaip priklausantis tikėjimo depozitui". …More
lt.news
7

Pranciškus: Pranciškus: "Homoseksualios poros negali būti palaimintos" (sic)

Antrajame trumpame "60 minučių" paskelbtame siužete (be siužeto apie "konservatyvius" vyskupus) Pranciškus komentavo homoseksualizmo propagandos tekstą "Fiducia Supplicans". "Tai, ką leidau, nėra […More
Antrajame trumpame "60 minučių" paskelbtame siužete (be siužeto apie "konservatyvius" vyskupus) Pranciškus komentavo homoseksualizmo propagandos tekstą "Fiducia Supplicans".
"Tai, ką leidau, nėra [homoseksualų] sąjungos palaiminimas. Negaliu to padaryti, nes tai nėra sakramentas. Aš negaliu to daryti. Viešpats taip padarė. Bet palaiminti kiekvieną asmenį - taip. Palaiminimas skirtas kiekvienam. Kiekvienam. Palaiminti homoseksualus prieštarauja įstatymui, Bažnyčios įstatymui, bet palaiminti kiekvieną žmogų, kodėl gi ne? Palaiminimas skirtas visiems. Kai kuriuos žmones tai papiktino. Bet kodėl? Dėl kiekvieno, dėl kiekvieno".
Pranciškaus nesąžiningumas dar labiau nepatinka nei tai, kad jis yra netikintis, grubus, dviprasmiškas, skaldantis, tironiškas, veidmainiškas ir t. t. Jis puikiai žino, kad "Fiducia Supplicans" tekste kalbama ne apie vieno asmens palaiminimą, bet apie "nereguliarių porų [= neatgailaujančių mirtinų nusidėjėlių] palaiminimą". Poros apibrėžiamos per jų sąjungą.
AI vertimas
lt.news
5

Nelaimingos normos: Vatikanas nebegali rasti nieko "antgamtiško"

Gegužės 17 d. Tucho Fernándezas paskelbė gaires dėl tariamų antgamtinių reiškinių, pavadintas "Normos, kaip elgtis atpažįstant tariamus antgamtinius reiškinius". Pagrindinis pakeitimas: Nei vietos …More
Gegužės 17 d. Tucho Fernándezas paskelbė gaires dėl tariamų antgamtinių reiškinių, pavadintas "Normos, kaip elgtis atpažįstant tariamus antgamtinius reiškinius".
Pagrindinis pakeitimas: Nei vietos vyskupas, nei Vatikanas neskelbs, kad reiškiniai yra antgamtinės kilmės, tačiau Vatikanas gali įgalioti vietos vyskupą paskelbti, kad reiškinys "nėra antgamtinis".
Šiose normose nenumatyta, kad bažnytinė vyresnybė teigiamai pripažintų tariamų antgamtinių reiškinių dieviškąją kilmę, teigiama nuostatuose.
Antras svarbus pokytis - proceso centralizavimas, nes Pranciškus yra Romos centralizmo popiežius. Vietinio vyskupo sprendimams turi pritarti Vatikanas.
Dokumente minimi XX a. atvejai, kai vietinis vyskupas paskelbė reiškinį antgamtiniu, o Vatikanas vėliau priėmė priešingą sprendimą. Kitais atvejais vyskupas apie tą patį reiškinį sakė viena, o jo įpėdinis - priešingai.
Tucho Fernandezas nori palikti atvirą galimybę, kad ateityje gali prireikti kitokio atsako, atsižvelgiant į tai, kaip vystysis …More
lt.news
7

Pranciškus pasmerkia save: "Konservatyvizmas [60-ųjų] yra visiškai savižudiškas požiūris"

Norah O'Donell iš "CBS News" paklausė Pranciškaus per interviu, kurio visas tekstas bus paskelbtas kitą sekmadienį: "Jungtinėse Valstijose yra konservatyvių vyskupų, kurie prieštarauja jūsų naujoms …More
Norah O'Donell iš "CBS News" paklausė Pranciškaus per interviu, kurio visas tekstas bus paskelbtas kitą sekmadienį: "Jungtinėse Valstijose yra konservatyvių vyskupų, kurie prieštarauja jūsų naujoms pastangoms peržiūrėti mokymą ir tradicijas. Kaip reaguojate į jų kritiką?"
Pranciškus: "Jie vartoja šį būdvardį "konservatyvus" [menkinamai šypsosi]. Konservatyvus yra tas, kuris prie ko nors prisiriša ir nenori matyti toliau. Tai savižudiškas požiūris. Nes vienas dalykas yra atsižvelgti į tradiciją, į praeities situacijas. Visai kas kita - užsidaryti dogmatiškoje dėžutėje."
Nė vienas popiežius negyveno tiek daug "dogmatinėje dėžutėje" kaip Pranciškus, kuris bėga paskui kiekvieną praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio ideologiją, ir iš tiesų: šis konservatizmas Bažnyčiai yra savižudiškas, o jo pražūtingi padariniai matomi visiems.
AI vertimas
lt.news
4

Kai kurie Pranciškaus darbuotojai yra nepatenkinti

Iš viso 49 Vatikano darbuotojai grasina pateikti skundą dėl prastų darbo sąlygų, kurios "neatitinka pagrindinių orumo principų". Šią grupę sudaro 47 muziejaus sargai, restauratorius ir knygyno darbuotojas …More
Iš viso 49 Vatikano darbuotojai grasina pateikti skundą dėl prastų darbo sąlygų, kurios "neatitinka pagrindinių orumo principų".
Šią grupę sudaro 47 muziejaus sargai, restauratorius ir knygyno darbuotojas. Italijos žiniasklaidos teigimu, jie ketina kreiptis į teismą su ieškiniu į Governatorato - Vatikano administraciją, kuriai vadovauja ispanų Kristaus legionierius kardinolas Fernando Vérgez Alzaga, jei negaus patenkinamo atsakymo į savo reikalavimus.
Laiške F. Vérgez Alzagai jie teigia, kad darbo sąlygos Vatikano muziejuose kenkia darbuotojų orumui ir sveikatai.
Jie skundžiasi, kad jiems neteisingai mokama už viršvalandžius, kad jie nebuvo paaukštinti pareigose ir kad turi grąžinti dalį atlyginimo, kurį gavo nedirbdami dėl uždarymo per Kovido isteriją. Prie skundų gali būti pasirengę prisijungti ir kiti Vatikano darbuotojai.
Darbuotojai rašo, kad "teisės aktai, reglamentuojantys darbo pasaulį Vatikane, yra nepakankami keliais aspektais: nuo socialinės apsaugos tinklų iki šeimos politikos …More
lt.news
5

Austrijos vyskupai: Netikrų diakonių trūkumas yra gyvybei pavojinga Bažnyčios problema

Gegužės 15 d. Austrijos vyskupų sinodo ataskaitoje ryžtingai remiamos "sakramentinės diakonijos", kurių negali būti. Austrijos vyskupai teigia turį "geros patirties" su moterimis vadovaujančiose …More
Gegužės 15 d. Austrijos vyskupų sinodo ataskaitoje ryžtingai remiamos "sakramentinės diakonijos", kurių negali būti.
Austrijos vyskupai teigia turį "geros patirties" su moterimis vadovaujančiose pareigose, nors visi žino, kad pavydas, spaudimas, paternalizmas, karjerizmas ir pan.
Vyskupams šios "vadovaujančios pareigos" tebėra tik "dalinis atsakymas". Jie kalba apie "moterų problemą" ("didžiulis pasitikėjimo praradimas", "didžiulė grėsmė Bažnyčios misijai") ir tvirtina, kad ją patenkinamai išspręstų [negaliojanti] "sakramentinė diakonija".
"Nors apie moterų kunigystę užsimenama epizodiškai, vyskupijose (įskaitant vyskupijos vadovybę, Linco diakonus) pasigirsta stiprus balsas, palaikomas daugumos, pasisakantis už moterų priėmimą į diakonatą". Prelatai netgi teigia, kad Bažnyčios misija "tampa neįmanoma", nes moterys negali būti diakonėmis.
Ataskaitoje reikalaujama, kad ši "tarnystė, sakramentiniu būdu suteikiama rankų uždėjimu, būtų atverta moterims": "Tiems, kurie dirba Viešpaties …More
lt.news
8

Futbolo žaidėjas kalba tiesą - Nacionalinė futbolo lyga nusimauna kelnes

28 metų Harrisonas Butkeris, talentingas Kanzaso "Kansas City Chiefs" komandos puolėjas, dalyvaujantis Romos Mišiose, gegužės 11 d. kalbėdamas Benediktino koledže Kanzase (visas vaizdo įrašas apačioje …More
28 metų Harrisonas Butkeris, talentingas Kanzaso "Kansas City Chiefs" komandos puolėjas, dalyvaujantis Romos Mišiose, gegužės 11 d. kalbėdamas Benediktino koledže Kanzase (visas vaizdo įrašas apačioje) paskelbė keletą tiesos tiesų.
Kanzaso "Chiefs" yra profesionali amerikietiškojo futbolo komanda. Butkerio sveikas protas išprovokavo priešišką reakciją JAV obskurantistiniuose sluoksniuose, įskaitant oligarchų propagandinę žiniasklaidą. Butkeris sakė tokius dalykus kaip:
"Aš galiu būti toks, koks esu, nes turiu žmoną, kuri atsiremia į savo pašaukimą. Esu daugiau nei palaimintas dėl daugybės talentų, kuriuos man suteikė Dievas. Tačiau negalima pervertinti, kad visa mano sėkmė tapo įmanoma dėl to, kad mergina, su kuria susipažinau kapeloje vidurinėje mokykloje, atsivertė į tikėjimą, tapo mano žmona ir prisiėmė vieną svarbiausių titulų - namų šeimininkės.
Ji yra pagrindinė mūsų vaikų auklėtoja. Tai ji rūpinasi, kad futbolas ar verslas niekada neatitrauktų mano dėmesio nuo buvimo vyru ir tėvu. …
More
lt.news
5

Lenkija: Varšuva tampa antikrikščioniška

Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis, kurio motina komunistinio režimo Lenkijoje laikais buvo policijos informatorė, uždraudė rodyti "religinius simbolius" (= kryžius) miesto rotušėje. Nuo komunizmo …More
Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis, kurio motina komunistinio režimo Lenkijoje laikais buvo policijos informatorė, uždraudė rodyti "religinius simbolius" (= kryžius) miesto rotušėje. Nuo komunizmo žlugimo Varšuva yra pirmasis taip pasielgęs Lenkijos miestas.
Gegužės 16 d. laikraštis "Gazeta Wyborcza" rašė, kad kryžių diskriminacija pateisinama "kova su diskriminacija".
Trzaskowskis yra partijos "Pilietinė platforma", kuri yra pagrindinė Donaldo Tusko vadovaujamos Lenkijos valdančiosios koalicijos dalis, lyderio pavaduotojas. Varšuvos valstybės tarnautojams net nebus leidžiama ant savo darbo stalų kabinti religinių simbolių. Visuose oficialiuose renginiuose neturi būti jokių maldų - tai ženklas, kad grįžo senieji komunistiniai laikai.
Kartu įvesta homoseksualumo propaganda. Miesto tarnautojai privalo elgtis su homoseksualiu konkubinatu taip, tarsi jis būtų teisėtas, o į transvestitus kreiptis taip, tarsi jie būtų tikri vyrai ar tikros moterys.
AI vertimas