tr.news
43

Francis'in Irak Ziyareti: Fiesta Yok

Vatikan kaynakları Telam.com.ar'a, Francis'in 5-8 Mart tarihli Irak gezisinde zırhlı araç kullanacağını söyledi. Ziyaret, son haftalarda çok sayıda Irak kentinde ABD işgal güçlerine düzenlenen roket …More
Vatikan kaynakları Telam.com.ar'a, Francis'in 5-8 Mart tarihli Irak gezisinde zırhlı araç kullanacağını söyledi.
Ziyaret, son haftalarda çok sayıda Irak kentinde ABD işgal güçlerine düzenlenen roket saldırısı da dahil olmak üzere bir dizi saldırının ardından gerçekleşecek.
Francis, İtalya dışına yaptığı önceki 32 seyahatinde hiç zırhlı araç kullanmamıştı. Roma'da bulunduğu zamanlarda, bir Ford Fiesta ile dolaşarak sözde alçakgönüllülüğünü sergilemeyi seviyor.
#newsYthrffwlnn
tr.news
12

Babil Kulesi: Francis Ay Tapınağında "Dinler Arası Dua" Edecek

Önümüzdeki hafta sonu, Irak'taki Ur kentini ziyaret edecek olan Francis dinler arası bir dua ayini yapacak. Ur, İbrahim'in Üçlü Birlik Tanrısının çağrısına uymak için terk ettiği yerdir. Dinler …More
Önümüzdeki hafta sonu, Irak'taki Ur kentini ziyaret edecek olan Francis dinler arası bir dua ayini yapacak. Ur, İbrahim'in Üçlü Birlik Tanrısının çağrısına uymak için terk ettiği yerdir.
Dinler arası gösteriye Hristiyanlar, Müslümanlar, Mandeist-Sabiiler, Yezîdîler ve Irak'ta bulunan diğer dini gruplar katılacak.
FloridaNewsTimes.com, Francis'in duasını "pagan mitingi" olarak adlandırdı. Irak'ın başkenti Bağdat'ın yaklaşık 300 km güneyinde bulunan Ur'da, çok basamaklı bir ziggurat piramidi yer alıyor.
Zigguratlar, bu tapınakların tepesinde yaşayan tanrılar adına eski Mezopotamya'da inşa edilmiş devasa yapılardır. Ur zigguratı, Mezopotamya dininde ayın idolü olan Nanna'nın türbesi olarak inşa edilmişti. Bazı modern teorilere göre, Babil Kulesi (Yaratılış 11) başka bir tanrıya adanmış benzer bir ziggurattı.
#newsZhrdamksuq
tr.news
10

Gänswein: Papaların İstifaları "Normal Bir Durum" Olacak

Sekreteri Başpiskopos Georg Gänwein, Tgcom24'e verdiği demeçte, XVI. Benedictus'un istifanın yapılacak en doğru şey olduğuna ikna olduğunu söyledi. Gänswein'a göre, papalık makamı var olduğu sürece …More
Sekreteri Başpiskopos Georg Gänwein, Tgcom24'e verdiği demeçte, XVI. Benedictus'un istifanın yapılacak en doğru şey olduğuna ikna olduğunu söyledi.
Gänswein'a göre, papalık makamı var olduğu sürece istifa etme olasılığı hep mevcuttu [her ne kadar Aziz Petrus'un istifa etmesi hayal edilemez olsa da].
Gänswein için, bir papanın istifası "gerçekçi" bir şekilde ve önemli nedenlerle yapılırsa "gayet doğal bir karar" haline gelir.
Gelecekte bir papanın istifasının "artık olağanüstü bir durum" olmayacağını öngörüyor.
Resim: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsKrvlpqksjp
tr.news
38

Çin: Papa ve Vatikan'ın Çinli Piskoposları Seçmede Söz Hakkı Yok

Çin, 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek yeni "Din Adamları İçin İdari Tedbirler" bildirisini yayınladı. Francis yanlısı sosyolog Massimo Introvigne tarafından yayınlanan BitterWinter.org sitesine göre …More
Çin, 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek yeni "Din Adamları İçin İdari Tedbirler" bildirisini yayınladı.
Francis yanlısı sosyolog Massimo Introvigne tarafından yayınlanan BitterWinter.org sitesine göre (17 Şubat), rejim bir gözetim sistemi oluşturdu ve tüm din adamları üzerindeki katı denetimi güçlendirdi.
Devlet tarafından yetkilendirilmiş beş din tarafından eğitilen ve tanınan resmi din adamlarının isimlerini içeren ulusal bir veri tabanı olacak. Parti'ye olan sadakatleri, sosyal kredi ödülleri veya Devlet veri tabanındaki kayıt kaybına neden olabilecek yaptırımlarla periyodik olarak değerlendirilecek.
Veri tabanından silinen Katolik, Protestan, Budist, Müslüman ve Yahudi din temsilcileri, kendilerini din adamı olarak göstermeye devam ederlerse "suç" işlemiş kabul edilecekler.
16. Madde Katoliklere Çin'deki piskoposların Çin Vatansever Katolik Derneği aracılığıyla "demokratik yollarla" seçileceklerini belirtiyor. İlginç bir şekilde, seçim sürecinin bir parçası olarak Vatikan'dan veya papadan …More
tr.news
12

Kardinal, Merhum İmamı "Gerçek İnanan" Olarak Niteledi

İtalyan piskoposların Başkanı Perugia Kardinali Gualtiero Bassetti, Covid-19'dan hayatını kaybeden 72 yaşındaki Mısır doğumlu Perugia'lı İmam Abdül Mohamed Qader'ın ölümü nedeniyle "derin üzüntü …More
İtalyan piskoposların Başkanı Perugia Kardinali Gualtiero Bassetti, Covid-19'dan hayatını kaybeden 72 yaşındaki Mısır doğumlu Perugia'lı İmam Abdül Mohamed Qader'ın ölümü nedeniyle "derin üzüntü" yaşıyor.
Bassetti, Diocesi.Perugia.it sitesinde, Qader'ı "gerçek bir inanan ve dua eden adam" olarak nitelendirerek "Bu kardeşle tanışmama izin verdiği için Tanrı'ya teşekkür ediyorum" dedi (14 Şubat).
Bassetti, Qader'e göre "kişiler arasındaki gerçek mesafelerin din ve inançtaki farklılıklarla değil, sevme kapasitesiyle belirlendiğini" açıklıyor – bu da Bassetti’nin "dini" ile İslam arasında çok az fark olduğunu gösteriyor.
Kardinal, "Merhametli Olandan" Abdül'e "erdemliliği için ayrılmış ödülü" vermesini diliyor.
Resim: © Diocesi.Perugia.it, #newsItmgsxmcnb
tr.news
10

Burke, Francis'i Üstü Kapalı Bir Şekilde Yalancılıkla Suçladı

Kardinal Burke, LaNuovaBq.it sitesinde kaleme aldığı yazısında (15 Şubat), "Kilisenin mevcut durumunu tanımlamak için en iyi terimin" genellikle "hata" ile sınırlanan "kafa karışıklığı" olduğunu …More
Kardinal Burke, LaNuovaBq.it sitesinde kaleme aldığı yazısında (15 Şubat), "Kilisenin mevcut durumunu tanımlamak için en iyi terimin" genellikle "hata" ile sınırlanan "kafa karışıklığı" olduğunu söyledi.
Gerçeğin reddini, "bilmiyorduk" iddialarını ve bunu açıklamadaki başarısızlığın altını çiziyor. Burke, Francis'in tüm insanların Tanrı'nın çocukları olduğu ve Katoliklerin başka dinlerden kişilerle ve hiçbir dine inanmayan Tanrı'nın çocuklarıyla ilişki kurmaları gerektiği iddiası gibi ifadelerini üstü kapalı bir şekilde eleştirdi, "Bu, temel bir yalan ve en ciddi kafa karışıklığının adeta yazı tipidir."
Burke, tüm insanların Tanrı tarafından yaratıldığını, ancak bu kişilerin sadece ve sadece İnanç ve Vaftiz yoluyla Mesih'te Tanrı'nın çocukları olabileceklerini açıkladı.
Tanrı, Mesih'i tek Kurtarıcı olarak gönderdiği ve diğer dinler de "sahte" olduğu için "Tanrı çok sayıda din ister" iddiasını reddetti.
Burke, gerçeği savunanların "katı olarak etiketlendiklerini" ve "yalan ve kafa …More
tr.news
12

ABD'li Piskoposlar Şeytan'ı Finanse Ediyor

Lepanto.org sitesinin 15 Şubat tarihli haberine göre, ABD'li Piskoposların yoksullukla mücadele ve sosyal adalet programı olan Katolik İnsani Gelişim Kampanyası (CCHD), Nashville, Tennessee'de kürtaj …More
Lepanto.org sitesinin 15 Şubat tarihli haberine göre, ABD'li Piskoposların yoksullukla mücadele ve sosyal adalet programı olan Katolik İnsani Gelişim Kampanyası (CCHD), Nashville, Tennessee'de kürtaj ve transseksüel ideolojiyle işbirliği yapan dört kuruluşu finanse ediyor.
İçlerinde en kötüsü, CCHD'den 2013'ten bu yana toplam 245.000 $'lık altı hibe alan sözde "İşçilerin Onuru Projesi" (WDP). Lepanto.org, WDP'nin bakması gereken göçmenlere ve işçilere kürtaj ve transseksüelliği dayattığına dair ses ve video kayıtları da dâhil olmak üzere pek çok kanıt topladı:
• WDP, 2017 yılı "Nashville Onur Yürüyüşü"nü destekledi.
• WDP, kürtaj ağı Planlı Ebeveynlik'in 2018 Tennessee ve Kuzey Mississippi yıllık raporunda bir “topluluk ortağı” olarak listelenmiştir.
• WDP'nin eş direktörü Cecilia Prado, Facebook.com'da kürtaj yanlısı, Marksist ve eşcinsel örgütleri takip ediyor (Ekran görüntüsü aşağıda).
• WDP'nin radyo istasyonu düzenli olarak eşcinsel ve Planlı Ebeveynlik ideologlarına ev sahipliği …More
tr.news
12

"Yoksullar Kilisesi": Piskoposların Yardım Kuruluşu Patronuna 169.000 Dolar

KTipp.ch sitesinin 9 Şubat tarihli haberine göre, İsviçreli Piskoposların yardım organizasyonu Fastenopfer/Action de Carême'nin direktörü Almanya doğumlu Bernd Nilles yılda 150.000 İsviçre Frangı (…More
KTipp.ch sitesinin 9 Şubat tarihli haberine göre, İsviçreli Piskoposların yardım organizasyonu Fastenopfer/Action de Carême'nin direktörü Almanya doğumlu Bernd Nilles yılda 150.000 İsviçre Frangı (168.000 Dolar) kazanıyor.
Mütevelli heyeti başkanı Basel Piskoposu Felix Gmür (yıllık maaşı: 170.000 İsviçre Frangı) ise 1000 İsviçre Frangı harcama ödeneği alıyor.
İsviçre'nin Zürih Kantonu'nda 107.826 İsviçre Frangı ile 163.138 İsviçre Frangı arasında kazanan bölge rahiplerine kıyasla Nilles’in maaşı "düşük". Bölgesel Zürih piskopos vekili 213.877 İsviçre Frangı kazanıyor.
Fastenopfer/Action de Carême ve Zürihli din adamları, neredeyse istisnasız olarak Francis ve onun "Yoksullar Kilisesi"nin birer güçlü destekçileridir.
Resim: © wikicommons, CC BY-SA, #newsRrmygolbue
tr.news
11

Piskopos Ellerini İnananlara "Mesh Ettirdi"

49 yaşındaki Yardımcı Piskopos Michael Gielen, Yeni Zelanda'nın Auckland kentindeki St. Patrick Katedrali'nde 14 Şubat Sevgililer Günü'ne başkanlık etti, ancak o gün Novus Ordo Kilisesi Kiril ve …More
49 yaşındaki Yardımcı Piskopos Michael Gielen, Yeni Zelanda'nın Auckland kentindeki St. Patrick Katedrali'nde 14 Şubat Sevgililer Günü'ne başkanlık etti, ancak o gün Novus Ordo Kilisesi Kiril ve Metodius'u anmıştı.
Gielen sosyal oligark medyasında "Evlilik ve bekâr hayatı nimetlerini kutladık [aynen böyle yazdı!] ve inananlar için dua ettik," diye yazdı.
"Özellikle ellerin kutsamasından etkilendiğini" itiraf ediyor. Belirsiz nedenlerden ötürü, piskoposun elleri bazı meslekten olmayan kişiler tarafından "mesh edildi".
Geçen yılki törende hazır bulunan Stephanie Silveira, "bunun çok güzel bir duygu olduğunu" hatırlattı. Gerry Smith bu yılki "bolca çikolatadan" bahsetti. Yerel bir inanan, Gloria.tv'ye "episkopal aptallığın sınır tanımadığını" söyledi.
#newsHbqlbxsfts
tr.news
15

Sinodalizm Sahtekârlığı: Francis Yine "Görünür Şekilde Sabrını Kaybetti"

Sandro Magister'ın 15 Şubat tarihli yazısına göre, 30 Ocak'ta Francis, "sabrını gözle görülür bir şekilde kaybetti" ve İtalyan piskoposlarına bir istek değil de "bir emir" şeklinde, "topluluk topluluk …More
Sandro Magister'ın 15 Şubat tarihli yazısına göre, 30 Ocak'ta Francis, "sabrını gözle görülür bir şekilde kaybetti" ve İtalyan piskoposlarına bir istek değil de "bir emir" şeklinde, "topluluk topluluk, piskoposluk piskoposluk, ulusal sinod süreci" başlatmalarını söyledi.
Francis, Magister'e göre "geçmiş yüzyılların en otokratik papasıdır" ve her şeyi "kendisi" yapmaya ve yaptıklarını geri almaya meyillidir - yine de, "Kilise'nin sinodal hükümeti" çağrısında bulunmaktan asla vazgeçmiyor.
Francis, 2015'ten beri İtalyan piskoposlarını şahsen veya yardakçıları aracılığıyla bir sinod başlatılmaları için teşvik ediyor, ancak şimdiye kadar kendisine aldırış edilmedi.
Resim: Vatican Media, #newsTpoohzpymp
tr.news
16

Emekli Piskopos, Sedevakantizmi Açıkça Destekliyor

Teksas'lı emekli Corpus Christi Piskoposu 97 yaşındaki René Gracida, Francis'in "Papa, piskopos ve hatta Katolik olmadığına" inanıyor (Abyssum.org, 13 Ocak). Gracida şimdilerde, XII Pius'un (+1958)…More
Teksas'lı emekli Corpus Christi Piskoposu 97 yaşındaki René Gracida, Francis'in "Papa, piskopos ve hatta Katolik olmadığına" inanıyor (Abyssum.org, 13 Ocak).
Gracida şimdilerde, XII Pius'un (+1958) son papa olduğu, kilisenin ondan sonra sona erdiğini ima eden sedevakantizmi teorisini açıkça kucaklıyor. Gracida'ya göre, XXIII. Ioannes "sahte kilise" başlattı ve o ve tüm halefleri sahtekârlar kişilerdir.
Gracida, Novus Ordo piskoposluk kutsamasının da "1968'den beri geçersiz" olduğunu iddia ediyor. Ancak, VI. Paulus'un atama töreni Nisan 1969'da tanıtılmasına rağmen, Novus Ordo'nun uygulanmadığı Ocak 1972'deki kendi göreve atama kutsamasını hariç tutuyor.
II. Ioannes Paulus'un ateşli bir eski takipçisi olan Gracida, artık II. Vatikan Konsili'ni "sapkın" olarak adlandırıyor. "Papa'nın Katolik inancının siperi olduğunu" iddia eden Ultramontanist efsaneye inanıyor ve doğru bir şekilde "II. Vatikan Kilisesi'nin anti-papaları hakkında kimsenin bunu ciddiye alamayacağının" altını çiziyor.
More
tr.news
15

2021 Paskalyası: Vatikan Geçen Yılki Felaketi Tekrarlamak İstiyor

Kardinal Sarah başkanlığındaki Litürji Kongregasyonu, 17 Şubat'ta, odak noktası Mesih'in Dirilişi değil Covid-19 olan 2021 Kutsal Hafta kutlamaları hakkında bir bildiri yayınladı. Bildiri, piskoposlardan …More
Kardinal Sarah başkanlığındaki Litürji Kongregasyonu, 17 Şubat'ta, odak noktası Mesih'in Dirilişi değil Covid-19 olan 2021 Kutsal Hafta kutlamaları hakkında bir bildiri yayınladı.
Bildiri, piskoposlardan Paskalya için "neyin mümkün olduğu" konusunda "ihtiyatlı kararlar" vermelerini talep ediyor. Sağlığın korunmasına ve siyasi otoritelerin kararlarına saygı duymalılar - Francis'in hukuk kavramına uygun "yasallık" ve "rijidite" kokan bir formülasyon.
2020 yönergelerinin 2021'de de uygulanabileceğini söyleyerek Kongregasyon'un Mart 2020 tarihli kararnamesine atıfta bulunuyor.
"Normal zamanlar göz önünde bulundurularak hazırlanan ayin kitaplarında yer alan normlar ve yönergeler, bu gibi istisnai kriz anlarında tamamen uygulanabilir değildir" denen bildiride bu normların Koronavirüsten önce ciddiye alındığı yazıyor.
Kilise'nin halka açık ayinlerine katılmak yerine, aile arasında ve kişisel dua öneriliyor, ancak birinin diğerinin yerini tutması mümkün değildir.
Resim: © Mazur, CC BY-SA, …More
tr.news
10

Vatikan, Aziz Petrus'ta Latin Ayinini Yasaklamayı Düşünüyor

Vatikan'ın Aziz Petrus Bazilikası'nın meclis toplantısı - ya da bunun arkasında kim varsa - Bazilikanın yan sunaklarındaki Geleneksel Latin Ayinini (TLM) ve tüm özel ayinleri yasaklamayı düşünüyor. …More
Vatikan'ın Aziz Petrus Bazilikası'nın meclis toplantısı - ya da bunun arkasında kim varsa - Bazilikanın yan sunaklarındaki Geleneksel Latin Ayinini (TLM) ve tüm özel ayinleri yasaklamayı düşünüyor.
Aziz Petrus'ta rahiplerin özel Ayinleri kutlamaları her zaman mümkündü, ancak birkaç yıl önce bu olasılık sabah saatleriyle sınırlandırıldı.
II. Ioannes Paulus'tan beri, TLM mahzende kutlanabiliyordu. XVI. Benedictus, kutlamalara bazilikanın diğer bölgelerinde de izin verdi.
Rorate-Caeli.Blogspot.com sitesi, "bu kutsal uygulamaların kaldırılmak üzere olabileceğini" öğrendi (23 Ocak). Bu durum, bazilikayı sıradan bir müzeye dönüştürmenin bir başka adımı olacaktır.
Resim: © TraditionalCatholicPriest.com, #newsNvabzgcffa
tr.news
9

Vatikan: Perdelerden Kim Sorumlu? (Video)

Şiddetli rüzgâr, 14 Şubat'taki Angelus sırasında, Francis'in genellikle konuşmalarını gerçekleştirdiği Papalık Sarayı'nın penceresinin önünde asılı olan perdeyi Francis'in yüzüne üfledi. Francis …More
Şiddetli rüzgâr, 14 Şubat'taki Angelus sırasında, Francis'in genellikle konuşmalarını gerçekleştirdiği Papalık Sarayı'nın penceresinin önünde asılı olan perdeyi Francis'in yüzüne üfledi.
Francis perdeyi eliyle geri itmek zorunda kaldı.
#newsGgrfxsrjhw
tr.news
5

Meksika: Serbest Düşüşteki Novus Ordo Kilisesi

Yerel piskoposların II. Vatikan Konsili'ni ve Francis'i her şeyden üstün tutmalarına rağmen, Meksikalıların yalnızca %77,7'si kendisini Katolik olarak tanımlanıyor ve bu şimdiye kadar kaydedilen …More
Yerel piskoposların II. Vatikan Konsili'ni ve Francis'i her şeyden üstün tutmalarına rağmen, Meksikalıların yalnızca %77,7'si kendisini Katolik olarak tanımlanıyor ve bu şimdiye kadar kaydedilen en düşük oran.
Meksika, dünyanın en büyük Katolik ülkesi olan Brezilya'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Katoliklerin yüzdesi 1960-2000 yılları arasında %98'den %88'e ve 2000-2020 arasında da %88'den %77,7'ye düştü.
Novus Ordo Kilisesi sekülerleşmeye, ahlaksızlığı teşvik etmeye ve solcu bir siyasi partiye dönüşmeye devam ederken, din arayışı içinde olanlar %7,5'ten (2010) %11,2'ye (2020) yükselen oranda Protestan mezheplerine yöneliyor.
Veriler, Meksika Ulusal İstatistik ve Coğrafya Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen on yıllık nüfus sayımından alınmıştır.
Resim: © Catedrales e Iglesias/Cathedrals and Churches, CC BY, #newsTeotvhmxsc
tr.news
12

Francis "Yoksul Bir Kilise" İstiyor: Bedelini "Yoksullar" Ödüyor

Propaganda Fidei Prefekti Kardinal Tagle, 3 Aralık tarihli mektubunda 1.100 misyon piskoposluğuna Vatikan sübvansiyonlarının düşürülmesi konusunda uyarıda bulundu. Propaganda Fidei, Üçüncü Dünya …More
Propaganda Fidei Prefekti Kardinal Tagle, 3 Aralık tarihli mektubunda 1.100 misyon piskoposluğuna Vatikan sübvansiyonlarının düşürülmesi konusunda uyarıda bulundu.
Propaganda Fidei, Üçüncü Dünya ülkelerindeki piskoposluklardan sorumludur. Tagle, "salgın" nedeniyle kıt hale gelen kaynakların yalnızca en muhtaçlara gitmesi için piskoposlardan sübvansiyonlardan vazgeçmelerini istedi.
Bununla birlikte, Kilise'nin gerçek "salgını", II. Vatikan Konsili din adamları arasındaki, inananları uzaklaştıran ve bağışların düşmesine neden olan dramatik inanç kaybıdır.
Francis'in "Yoksullar Kilisesi", fakir piskoposluklara giden yardımları şimdiden azalttı.
Fildişi Sahili'nden Korhogo Başpiskoposu Ignace Bessi, La-Croix.com'a, piskoposluğunun önceleri 35.000 dolar alırken artık 27.000 dolar aldığını söyledi.
#newsYergnixbwk
tr.news
10

Francis Teşvik Ediyor: Kedilerin Köpek Olarak Tanımlanması ve Eşcinsel Evlat Edinme

Francis'in Scholas Occurrentes Papalık Vakfı, en az bir düzine Latin Amerika ülkesinde toplumsal cinsiyet ve eşcinsel ideolojiyi desteklemektedir. Ahlaksız materyal, 2015 yılından bu yana yayınlanan …More
Francis'in Scholas Occurrentes Papalık Vakfı, en az bir düzine Latin Amerika ülkesinde toplumsal cinsiyet ve eşcinsel ideolojiyi desteklemektedir.
Ahlaksız materyal, 2015 yılından bu yana yayınlanan ve "Yanı Başımdaki Francis" adlı kitap serisinin bir parçası. Kapağında bizzat Francis yer alıyor.
Bu yayınlar arasında "Ben bir köpeğim!" adlı bir kitap da var. Köpek olarak tanınmak isteyen "kısa, cesur beyaz bir yavru kedinin" hikâyesini anlatıyor. Bazı köpekler kendisiyle hemfikir çünkü at olarak tanımlanan bir eşek, kedinin amacını savunuyor. Kitap, "imajımız ve kendimize dair algılarımız hayatımız boyunca gelişmektedir" efsanesini yayıyor.
Başka bir hikâye ise "Chiquillería" ("Çocuklara Özgü Şeyler"). "Babası ve annesi olan çocuklar var. Her birinden birer tane." şeklindeki gerçekliği açıklıyor. Bu da başka bir saçma çıkarıma yol açıyor: "Başkalarının her birinden iki tane var. Başkalarının, bir ve iki tane. Veya iki ve bir."
Bir resimde, etek giymiş iki karakterle el ele tutuşan iki …More
tr.news
39

Amazon Noel'i: Bolca Çıplaklık ve Seksi Kırmızı Sütyen

Fransisken Peder Afonso Lamberti Obici, Brezilya'nın Jacareacanga belediyesine ait bir köy olan Missão São Francisco'da çekilen fotoğrafları internette yayınlıyor. Eylül ayına ait bir resim, boyalı …More
Fransisken Peder Afonso Lamberti Obici, Brezilya'nın Jacareacanga belediyesine ait bir köy olan Missão São Francisco'da çekilen fotoğrafları internette yayınlıyor.
Eylül ayına ait bir resim, boyalı Lamberti'nin bir Novus Ordo Efkaristiya'sına, etrafı muhtemelen yardımcısı olan iki kızla çevrili, Kızılderili başlığı takmış halde başkanlık ederken gösteriyor.
"Amazon Noel'i" 2020'de, şehvet dolu kırmızı sutyenler giymiş, yarı çıplak cemaat kızları, kilisenin mabedindeki doğum sahnesine hayran kaldı. Ormanda çıplak göğüslü olmaları gerekiyordu.
Bu sutyenli kızlardan biri, canlı bir doğum sahnesinde Bakire Meryem'i temsil etti. Vücudu çıplak bir adam da, Aziz Yusuf kimliğine büründü.
Peder Obici ayrıca, Brezilya'nın Koruyucusu Görünen Bakire Meryem'in tacının ve örtüsünün bir heykelini çıkardı ve onu bir tür "kültürlenmiş" figüre dönüştürdü.
TraditionInAction.org sitesine göre (24 Ocak), Francis'in Querida Amazonia Tembihi ile ilgili konuşmalarıyla da yerel halkı sıktı.
#newsBcpbvyhwhc
tr.news
19

Şapel DIŞINDA İbadet

Genç Katolikler, 7 Şubat'ta İskoçya'nın Edinburgh kentindeki bir şapelin dışında Efkaristiya ibadeti gerçekleştirdiler. Merhamet Rahibeleri, manastırlarının şapelinin penceresine bir kutsal ekmek …More
Genç Katolikler, 7 Şubat'ta İskoçya'nın Edinburgh kentindeki bir şapelin dışında Efkaristiya ibadeti gerçekleştirdiler.
Merhamet Rahibeleri, manastırlarının şapelinin penceresine bir kutsal ekmek kabı yerleştirdiler ve inananları dışarıda dua etmeye davet ettiler.
İbadet, her Pazar günü 13.00 - 15.45 arası devam edecek.
#newsUlexijctir
tr.news
13

Peder Werenfried Van Straaten: "Tecavüze Teşebbüs" İddiaları

Kutsal itibarıyla hayatını kaybeden Muhtaç Kiliselere Yardım Vakfı'nın kurucusu Norbertin Peder Werenfried van Straaten (1913-2003), tecavüz teşebbüsüyle suçlanıyor. Alman dergisi Christ & Welt (…More
Kutsal itibarıyla hayatını kaybeden Muhtaç Kiliselere Yardım Vakfı'nın kurucusu Norbertin Peder Werenfried van Straaten (1913-2003), tecavüz teşebbüsüyle suçlanıyor.
Alman dergisi Christ & Welt (10 Şubat), 2009 Papalık Teftişi'nin "büyük suiistimal" bulduğunu bildirdi.
Müfettiş, Paderborn Yardımcı Piskopos Manfred Grothe, Din Adamları Kongregasyonu'na "tecavüz girişimi", "yaşam tarzındaki aşırılıklar", "personel yönetiminde önemli eksiklikler" ve "faşist fikirlere" yatkınlık olduğu yönünde rapor yazdı.
Grothe bu suçlamaları pek çok tanıkla da destekledi. Van Straaten'i tecavüz girişimiyle suçlayan kimliği bilinmeyen bir kadın, 1973'ten beri Muhtaç Kiliselere Yardım Vakfı için çalışıyordu, ancak sözde tecavüzü van Straaten'in azizleştirilmesini önlemek için ancak 2009'da bildirdi.
Din Adamları Kongregasyonu, azizleştirme işleminin durdurulacağına dair güvence verdi ve Muhtaç Kiliselere Yardım Vakfı'ndan kurucusunun sahte imajını yaymamasını istedi.
Yardım kuruluşu kadını güvenilir olarak …More