pelikán01
pelikán01

Před 70 lety popravil Beneš s komunisty slovenského prezidenta kněze Tisa

Prezident Tiso mal byť popravený obesením vo dvore justičného paláca v Bratislave. Dcéra kata, ktorý popravu vykonával, vypovedala ústne svedectvo o Tisovej poprave v Mariazelli v 90-tych rokoch. Otec jej ho zveril pred smrťou. Prezident Tiso sa pri vykonávaní popravy odtrhol zo šibenice, bol pridusený, mal dostať milosť. Prišlo české komando na koňoch, nikoho k Tisovi nepustili, obkolesili ho, …More
Prezident Tiso mal byť popravený obesením vo dvore justičného paláca v Bratislave. Dcéra kata, ktorý popravu vykonával, vypovedala ústne svedectvo o Tisovej poprave v Mariazelli v 90-tych rokoch. Otec jej ho zveril pred smrťou. Prezident Tiso sa pri vykonávaní popravy odtrhol zo šibenice, bol pridusený, mal dostať milosť. Prišlo české komando na koňoch, nikoho k Tisovi nepustili, obkolesili ho, dôstojníci ho na zemi dobyli - zabili a načúrali na neho. To je slobodomurársky prejav max. opovrnutia a zneuctenia mŕtveho.
pelikán01

Před 70 lety popravil Beneš s komunisty slovenského prezidenta kněze Tisa

Prezident Tiso zrušil slobodomurárske lóže na Slovensku a dal ich zavrieť; tieto sa obnovili až v 90-tych rokoch. Toto sa neodpúšťa.