Clicks624

Islam ohrozuje Taliansko, opevním hranice, hovorí šéf Ligy Salvini. Liga chce opustiť euro, strojnásobiť deportácie a chrániť hranice

Anton Čulen
11
Matteo Salvini, po březnových volbách možný premiér Itálie, který slibuje ze země dostat půl milionu afrických migrantů, v rozhovoru v tomto týdnu ještě více přitvrdil. Řekl, že islám představuje …More
Matteo Salvini, po březnových volbách možný premiér Itálie, který slibuje ze země dostat půl milionu afrických migrantů, v rozhovoru v tomto týdnu ještě více přitvrdil.

Řekl, že islám představuje jednu z největších hrozeb pro Itálii a kromě deportací ilegálních migrantů slíbil i opevnění hranic jak na zemi tak na moři. Salvini to řekl v rozhovoru pro italské noviny il Giornale.

Šéf Ligy zopakoval své plány na deportace ilegálů během pěti let jeho možného premiérování, a řekl: “První možností je zabezpečení naší hranice. Od Alp až po Sicílii. Dost, neprojdou, konec. Protože ilegální migrace znamená delikventství. Klíčové pro tuto zemi je vyčistit, obnovit pravidla, zavřít hranice, a vyhostit.”

Také se zaměřil na islám: “Dnes je islám nebezpečím. Nechci jej, pokud se nevyvine a neotevře, jinak je nebezpečím. Salviniho vláda ukončí přítomnost jakékoliv neobvyklé nebo škodlivé islámské přítomnosti v Itálii.”

V ekonomických záležitostech Salvini pochválil prezidenta Trumpa: “Evropa už má 52 tarifů, které chrání evropské zboží. Říkám to, jakože Trump chrání pračky a solární panely, tak i my máme povinnost chránit některé naše produkty. Mám na mysli textil, obuv, hračky, a to co pijeme a jíme.”

“Ať žije volný trh, ať žije volný obchod, ale bráním práci a zdraví Italů,” dodal.

Viac TU: alianciazanedelu.sk/archiv/1036

Italská Liga severu chce opustit euro, ztrojnásobit deportace a chránit hranice

Matteo Salvini, který vede italskou populistickou stranu Lega Nord, slíbil, že opustí eurozonu, pokud jeho strana v těchto volbách dosáhne velkého úspěchu. “Zůstávám přesvědčen, že euro bylo chybou, kterou napravíme,” řekl Salvini pro list La Repubblica.

Salvini také slíbil, že ztrojnásobí deportace a zabezpečí hranice, což je politika, na kterou Italové v dnešní době slyší. Země čelí rapidním demografickým změnám a nachází se na frontové linii migrační krize, když si pašeráci lidí Itálii vybrali jako hlavní cílovou zemi pro migranty plující z Afriky přes Středozemní moře.

Salvini přijal tvrdou linii vůči migraci už dávno, když prohlásil, že podle jeho názoru je “kultura islámu zpátečnická” a “není kompatibilní s naší společností”, a drsně vyzval, aby migranti, kteří se na pláži v Rimini dopustili brutálního znásilnění, byli vykastrováni a deportováni. “Evropa přichází o své hodnoty a identitu, postrádá bezpečnost a ztratila svůj smysl pro hrdost,” varoval v lednu v 2017, když mluvil o “kulturní válce”, pro jejíž vedení je establishment v Bruselu příliš měkký.

Viac TU: alianciazanedelu.sk/archiv/1036
Roberto 55 likes this.