Clicks217

Postoj rozohral hru na zosadenie Hlinu. Bude z toho ťažiť KDŽP?

Denník Postoj v minulosti zverejnil prieskum, podľa ktorého takmer 82 % čitateľov tohto periodika volilo v prezidentských voľbách Mikloška. KDŽP: Prispeje k zmene európskeho parlamentu posilnením …More
Denník Postoj v minulosti zverejnil prieskum, podľa ktorého takmer 82 % čitateľov tohto periodika volilo v prezidentských voľbách Mikloška.

KDŽP: Prispeje k zmene európskeho parlamentu posilnením kresťanských a národných síl Bude strážiť a presadzovať záujmy a potreby Slovákov, aby pravidlá EÚ nás nešikanovali, ale pomohli dostihnúť vyspelejšie štáty Európy. Presadí rovnoprávne postavenie Slovákov, ako pri odmeňovaní v práci, tak pri ich sociálnom zabezpečení, aby prestali byť občanmi druhej kategórie. Presadí spoločnú ochranu schengenských hraníc pred nezákonnou migráciou a riešenie problémov v ich domovských štátoch. Prispeje k odmietnutiu gender ideológie a podpore tradičných rodín pre zastavenie vymierania Európy

Väčšina voličov v druhom kole sa priklonilo k Čaputovej. Pre denník Postoj je tento prieskum poznaním, že sa z neho stala dobrá náhrada za niekdajší Slovenský denník, teda že je periodikom voličov KDH.

Je zaujímavé sledovať, čo sa s nástupom Kresťanskej únie preferenčne v tomto 6% voličskom elektoráte udeje. Alojz Hlina relatívne neskoro pochopil, že pre KDH nie je existenčným problémom vznik Kuffovej KDŽP, ktorá sa orientuje na národného kresťanského voliča, ktorý sa v masívnom rozsahu preskupuje medzi elektorátom SMERu, SNS, ĽSNS a Harabinom, ale že existenčným problémom pre KDH je práve vznik KÚ. KÚ vstúpil do boja o relatívne jasne definovanú skupinu stabilných voličov. Potvrdzuje to aj rozdielny prístup k volebnej stratégii. Kým KDŽP robí masívnu kampaň na Hlavných správach, ktoré sú 6x čítanejšie ako Postoj, KDH a KÚ sa aj v reklame bijú na portáli Postoj.

Dnes zverejnený prieskum dokazuje, že obavy Hlinu sú oprávnené. Odkaz prieskumu medzi čitateľmi Postoja je, že ak nepríde k spojeniu KDH a KÚ, je vysoko pravdepodobné, že mimo parlamentu zostanú obe strany. Dôvodom znepokojenia pre obe strany je, že 6% skupina hlasov Mikloška sa delí medzi KDH a KÚ takmer v rovnakom pomere.

Eurovoľby nemusia zobraziť tento fakt ešte v plnej miere. Pri nižšej účasti má šancu získať po jednom poslancovi každá z menovaných strán. Odoberanie hlasov na stretnutiach charizmatických hnutí je pre KDH realitou, ktorú nenahradia drahé bilbordové kampane kandidátov KDH po Slovensku. Prieskum Postoja treba však chápať aj v komplexnejšom význame. Čo to prezradila tlačovka Františka Mikloška, na ktorú dorazila Ocilková s Majerským bez Hlinu a Jaroslav Daniška zdôraznil čitateľovi, že si túto skutočnosť má všimnúť. Dnešný prieskum má vyslať nervózny odkaz voličovi KDH aj KÚ, že jediná cesta prežitia je opätovné spojenie. Navyše je to jediná forma politického prežitia aj pre hlavného aktéra rozkolu Richarda Vašečku.

Richard Vašečka, ktorý je za necelé 2 roky už v tretej politickej strane sa v minulosti sám Slovensku predstavil ako predstaviteľ autentickej kresťanskej demokracie. František Mikloško nadviazal na tento duch kresťanského elitarizmu a na pripravenej prezidentskej tlačovke nazval všetkých prizvaných “súčasnou kresťanskou elitou.” Teda bolo veľavravné kto bol a kto nebol na tlačovú konferenciu pozvaný. Mikloško nepozval napríklad Miroslava Vetríka, zakladateľa Bratislavských korunovačných slávností, ani Dariusa Hatoka, ktorí mu verejne podporu prejavili medzi prvými. Aj toto je dôkazom, že Mikloškova tlačovka a jeho kandidatúra sa zmenila v závere na nepodarenú manipuláciu.

Problém KÚ je predovšetkým problémom Vašečku. Richard Vašečka behal od októbra medzi poslancami parlamentu a prehováral ich pre nový projekt. V decembri boli nálady celkom priaznivé a už to pôsobilo, že naozaj sa viacerí politici OĽANO pridajú. Potom však prišiel Daniškov článok, ktorým sa pochválil, že vie o vzniku strany. Následné reakcie zaskočili hlavných aktérov a odvahu postaviť sa dopredu nenabral ani Vašečka, ktorý chcel využiť moment predkladania eugenického potratového zákona na pozitívne PR.

Nakoniec to musela byť pani Záborská, ktorá za Richarda ohlásila, že už nie je v KDH. Byť totiž za necelé dva roky v tretej strane o vaní Ducha Svätého, ktorým tak rád operuje, skôr nevypovedá. Dnešný stav je tvrdou realitou. Ak KÚ s KDH nenájdu cestu k sebe, v parlamente nebude ani jedná strana a to aj keby Kiskova politická strana nevznikala.

Kresťanskí politici, ktorí pri hlasovaní o živote odchádzajú z politickej sály, totiž nemajú najmenší dôvod odmietnuť ponuku od subjektu, ktorý si v agentúre AKO dokáže nájsť 40% podporu a v hodnotových veciach bude taktiež deklarovať status quo a nie riskovať prepadnutie s KÚ. Dnešný prieskum Postoja chcel tlmočiť jasný odkaz: jediná cesta je spojiť strany a Hlina v tomto príbehu nemá miesto.

Ferdinand Turinič

alianciazanedelu.sk/archiv/3504
Jezis povedal: JE DOKONANE! z toho logicky vyplyva, ze termin - krestanska demo(N)kracia neexistuje!
Caesar
demokracia = slobodomurárský satanizmus.
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
apredsasatoci likes this.
Johanka2
Dokončiť rabovanie Slovenska sa chystá nová "skupinka"?

tadesco.cz/sas-chysta-skan…
SaS chystá škandalózny rozpredaj strategického majetku

Prečo nie? Rovnako predáme, štátne pozemky, hlavne tie kde sídlia úrady, mali by sme predať aj vodu ako podzemnú, tak aj vodné toky…. Nad múdrami niektorch politikov a ich vysvetleniami, veľa rozumu nestojí.
Predseda SaS Richard Sulík je presvedčený, že štát…More
Dokončiť rabovanie Slovenska sa chystá nová "skupinka"?

tadesco.cz/sas-chysta-skan…
SaS chystá škandalózny rozpredaj strategického majetku

Prečo nie? Rovnako predáme, štátne pozemky, hlavne tie kde sídlia úrady, mali by sme predať aj vodu ako podzemnú, tak aj vodné toky…. Nad múdrami niektorch politikov a ich vysvetleniami, veľa rozumu nestojí.
Predseda SaS Richard Sulík je presvedčený, že štát by mal predať svoj podiel v Slovenských elektrárňach.
V súčasnosti najsilnejšia opozičná strana SaS sa podľa ministerstva hospodárstva chystá v prípade jej pôsobenia v novej vláde škandalóznym spôsobom rozpredať štátny strategický majetok. Ministerstvo je presvedčené, že práve privatizácia Slovenských elektrární spred trinástich rokov počas vlády Mikuláša Dzurindu má za následok problémy s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce.

„Za dostavbu nesie plnú zodpovednosť súkromný vlastník s manažérskymi právomocami, a nie štát ako menšinový akcionár. Je to dôsledok zbabranej a nevýhodnej privatizácie počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu, v ktorej chce pokračovať aj SaS, ak bude vo vláde. SaS škandalózne a úplne otvorene odkázala verejnosti, že plánuje rozpredať do súkromných rúk podiel štátu v spoločnosti, ktorá prevádzkuje jadrové a vodné elektrárne a je kľúčová pre energetickú bezpečnosť krajiny,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca ministra hospodárstva Maroš Stano.
Predseda SaS Richard Sulík je presvedčený, že štát by mal predať svoj podiel v Slovenských elektrárňach. Štát by sa tak zbavil ťarchy v podobe stále nedostavaných dvoch jadrových blokov v Mochovciach. „Budeme za doprivatizáciu Slovenských elektrární. Štát je zlý vlastník,“ povedal v pondelok Sulík.
Caesar
ale ved Sulík je predsa spolurabovac Dzurindu a Miklosa.
warez
je mi to jedno. Stal som sa a zostanem voličom ĽSNS
Mates5485 likes this.