Clicks1.4K

“Blud liberalizmu je veľkou pohromou a smrteľnou nástrahou, ktorá sa šíri po celej zemi”: Niekoľko úvah k výzve pre KDH

“Blud liberalizmu je veľkou pohromou a smrteľnou nástrahou, ktorá sa šíri po celej zemi”: Niekoľko úvah k výzve pre KDH “Na slávnosť našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda sa mi dostala výzva pána …More
“Blud liberalizmu je veľkou pohromou a smrteľnou nástrahou, ktorá sa šíri po celej zemi”: Niekoľko úvah k výzve pre KDH

“Na slávnosť našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda sa mi dostala výzva pána Dr. Chromíka voči KDH. Má ísť o to, aby sa predseda KDH dištancoval od medializovaných informácií, ktoré hovoria o snahe strany zlúčiť sa s liberálmi ohľadom otázky registrovaných zväzkov.

Nepochybujem o správnosti tejto iniciatívy, avšak si kladiem otázku, píše v úvode Ľubomír Urbančok, kňaz z Trnavskej arcidiecézy

Prečo klásť toľko pozornosti jednej strane, ktorá si ju nezaslúži? Pokiaľ mi moja relatívne mladá pamäť siaha a ako spomína aj výzva, nie je to prvýkrát, keď KDH koketovala o základných kresťanských otázkach. Keď si pripomíname našich vierozvestcov a modlíme sa o milosť zachovania ich dedičstva by sme si mali naliať čistej vody do pohára. Povedať- KDH už nie je viac katolíckou stranou.

Pre nás katolíkov má byť prvoradou otázkou, čo je katolícke, a čo nie. Nie je to to isté, byť kresťanom a katolíkom. Je to to, k čomu nás pozýva pápež Lev XIII., keď rozširuje sviatok sv. Cyrila a Metoda na celú Cirkev, v duchu prvého schválenia presunutia tohto sviatku na 5. júla. Robí tak prostredníctvom encykliky Grande Munus.

“Napokon si prajeme, aby na Vaše pozvanie a na Vašu radu boli sv. Cyrill a Metod vzývaní po celom svete, aby svojím orodovaním u Boha prispeli k ochrane kresťanstva po celom východe a aby vyprosili vytrvalosť pre katolíkov, a pre odlúčených túžbu po znovunavrátení sa k pravej Cirkvi.”

Preto si myslím, že najsprávnejším postojom je jednoduché ignorovanie KDH, ako aj zároveň jednoznačné vyhlásenie jej predsedovi, že vzhľadom na dlhodobé zrádzanie katolíckych koreňov kresťanstva, nie sú pre nás viac možnou alternatívou v nadchádzajúcich voľbách.

Zároveň nech sv. Cyril a Metod orodujú za našu krajinu, aby Boh zanietil srdcia ľudí, ktorí by boli naozaj katolíkmi a tieto hodnoty potom prenášali aj do politiky. Mohli by sme napokon parafrázovať slová čoskoro svätého Johna Henryho Newmana, že “blud liberalizmu je veľkou pohromou a smrteľnou nástrahou, ktorá sa šíri po celej zemi” (J.H. Newman – biglietto speech).

Pán Hlina, Sv. Cyril a Metod nám nepriniesli slovo, ale Slovo – Ježiša Krista. To je celkom podstatný rozdiel. Nestačí len zúčastniť sa sv. omše v Nitre, treba aj veriť. Nie však v hocičo, ale v Krista, tak ako nám ho odovzdáva jeho Cirkev.

Ľubomír Urbančok

alianciazanedelu.sk/archiv/4036

Vážený pán Chromík,

poväčšine podporujem všetky Vaše výzvy na ochranu katolíckej viery, rodiny a národa. Teraz však po zrelej úvahe urobím výnimku a túto výzvu nepodpíšem. A vysvetlím aj prečo.

Základná otázka nestojí, prečo sa KDH na čele s p. Hlinom dáva do spolku s liberálmi a prečo, resp. ZA čo bolo KDH ochotné zapredať Krista za misu šošovice, či tých povestných 30 strieborných…, ale otázka stojí, kedy si katolíci a ostatní kresťania na Slovensku uvedomia, že KDH NIE JE kresťanské hnutie??? Pokiaľ človek používa zdravý rozum, sleduje evolúciu tohto hnutia od čias samostatného Slovenska a porovnáva obsah sv. Písma s tým, čo robia predstavitelia KDH v realite (česť výnimkám, avšak tieto výnimky mali podľa zdravého úsudku už dávno prekuknúť rozoklaný jazyk KDH a dištancovať sa od neho), musí nutne prísť k záveru, že KDH má od kresťanstva asi tak ďaleko, ako je z Moskvy do New Yorku a nazad! A to nepíšem o čechoslovakistickom postoji KDH, keď sa jeho predstavitelia nielen v minulosti vyjadrovali PROTI samostatnému a zvrchovanému Slovensku!!! Ja osobne dávam rovnítko medzi KDH a strany PS-SPOLU, SaS, či OĽaNO. Niet medzi nimi rozdielu.

Preto Vás prosím, vzhľadom na inak rozumné a potrebné postoje Vás a vášho realizačného tímu, aby ste upriamili pozornosť v prvom rade na analýzu a selekciu toho, či ešte vôbec niektoré zo základných právd sv. Písma, ktoré KDH verejne proklamuje, ostali v ich podaní v súlade so sv. Písmom. Sedieť na dvoch stoličkách sa nedá. Buď je človek za Boha alebo je proti Nemu!

Ďakujem za pochopenie a prajem Vám všetko dobré.

S pozdravom

Mgr. Dalibor Kovačič, PhD.

alianciazanedelu.sk/archiv/4036
Nechcete Istanbulský dohovor? Emancipujte ženy povinnými škôlkami! Čaputová neprotestovala, v duchu marxizmu-leninizmu podpísala zákon o povinných škôlkach
4 more comments from Anton Čulen
Na snahy o akceptáciu pedofílie reagujú so zdesením ďalší analytici a politici. “Nemôžem tomu uveriť”, hovorí Chmelár. “Pedofili nie, za perverzákov má SME len Cirkev a kňazov?!”, reaguje Kollár
Politici reagujú na bezprecedentnú obhajobu pedofílie v denníku SME: KDŽP si všíma, že popri tom denník založil konzervatívny web; “Zbláznili sa, je mi zle,” píše Blaha
Pápež uznal zázrak vzkriesenia mŕtveho chlapca
alianciazanedelu.sk/archiv/4041
Caesar
Slobodomurári založili KDH
necenzurovane.net/gosudarjon/g34.html
zoznam priateľov štátu Izrael (podporovateľov sionizmu)
afinabul.blog.cz/1602/slobodomurari-zalozili-kdh
Ďalšou zaujímavosťou je, že Figeľ a viacerí poslanci sú členmi - Skupiny priateľov so štátom Izrael (Sionizmu). Sionizmus je viera vo vyvolenosť Židovského národa, ktorý neuznáva iné náboženstva ako Judaizmus. Je ostro proti …More
Slobodomurári založili KDH
necenzurovane.net/gosudarjon/g34.html
zoznam priateľov štátu Izrael (podporovateľov sionizmu)
afinabul.blog.cz/1602/slobodomurari-zalozili-kdh
Ďalšou zaujímavosťou je, že Figeľ a viacerí poslanci sú členmi - Skupiny priateľov so štátom Izrael (Sionizmu). Sionizmus je viera vo vyvolenosť Židovského národa, ktorý neuznáva iné náboženstva ako Judaizmus. Je ostro proti kresťanstvu a taktiež neuznáva ani Ježiša Krista. Je zaujímavé, ako môže byť člen strany KDH (kresťansko demokratické hnutie) členom organizácie ktorá neuznáva základne piliere ich strany.

Vysvetlením by bol jedine komentár otca Eirene.
gloria.tv/video/7KagRxLfbeoiBUDF6uybD14CQ
Video bolo okamžite po uverejnení zo servera GloriaTV odstránene!

Akcie tejto skupiny sa konajú pravidelne, namiesto symbolov kresťanstva tam však vidíme symboly sionizmu: Menora, spievajú sa mesiánske chvály, modlia sa modlitby a chvály na oslavu židovského proroka Mesiáša.

Prednášajúce osoby často opakujú ako slovenskí národovci ako boli Štúr, Vajánsky vystupovali voči Židom a označujú ich ako nepriateľov Židovského národa. Citujem z prednášok priateľov štátu Izrael: " Nepriateľa (Žida) nebolo možné fyzicky zlikvidovať, tak ho aspoň urážali. Ľudovít Štúr zmienil úskočných Židov, čo zodierajú ľud. Tento národovec videl Židov ako hlavnú príčinu biedy. Podľa Vajanského Židia v histórii nič nedokázali, dokonca ani vytvoriť jednu lavičku. Židovský kódex z roku 1939 obsahoval vyše 200 protižidovských zákonov. Tisove prejavy ospravedlňovali antižidovské právne normy. Nepriateľom židovstva bol teda politický katolicizmus. "
apredsasatoci and 2 more users like this.
apredsasatoci likes this.
Ladislav Bajza likes this.
Ružena likes this.
Bratia a sestry likes this.
výstižné... presne na to som myslel pri tejto Výzve, či vôbec ešte zachranovať KDH a či vôbec to je záchrana... ?

KDH je ako vyschnutý strom, ktorý zbytočne odčerpava vody stromom, ktoré potrebuju vodu viac ako oni. Členovia KDH si stale namýšľaju že ešte sa dokažu zmeniť ale v skutočnosti sa stávaju rovnakou stranou ako ostatné liberalne strany, len si to nechcu pripustiť, na rozdiel od Hlinu, …More
výstižné... presne na to som myslel pri tejto Výzve, či vôbec ešte zachranovať KDH a či vôbec to je záchrana... ?

KDH je ako vyschnutý strom, ktorý zbytočne odčerpava vody stromom, ktoré potrebuju vodu viac ako oni. Členovia KDH si stale namýšľaju že ešte sa dokažu zmeniť ale v skutočnosti sa stávaju rovnakou stranou ako ostatné liberalne strany, len si to nechcu pripustiť, na rozdiel od Hlinu, ktorý to nechce pripustiť LEN na verejnosti.

Hlina je nastrčený agent ktorý ma za ulohu kresťanske prikazania strany pochovať a zmeniť ju na klasicke liberalne strany, podobne ako počas komunizmu, ked nevedeli zrušiť knazký seminar, tak aspon sa infiltrovali a vytvorili Pace in teris.

Dnes to iste robia s politickou stranou KDH.
Do vedenia dali Hlinu, aby to cele viedol ...

Členovia KDH si tuto skutočnosť uvedomia až ked sa dostanu do koalicie a Hlina im nariadi hlasovať za pro-homosexulane partnerstva a iné zvrateniny proti Božím a cirkevným prikázaniam.

Tu neide o všedne hriechy-chyby proti všednosti, ale o ťažke-smrtelne hriechy, ktore volaju do Neba po páde strany a napokon aj naroda ako takeho, ktorý stranu podporuje.
dalila and one more user like this.
dalila likes this.
Anton Čulen likes this.
pehol and one more user like this.
pehol likes this.
Peter(skala) likes this.