V.R.S.
2242.6K

Też przeżywaliście pandemię i konflikt na Ukrainie tak jak w Siemianowicach?

"Zapewne każdy z Was tak jak my w Urzędzie Miasta i wśród naszych rodzin, przeżywa obecną tragedię jaka ma miejsce za wschodnią granicą. Pomimo ogromu trudnych emocji, staramy się jednak zachować zimną …More
"Zapewne każdy z Was tak jak my w Urzędzie Miasta i wśród naszych rodzin, przeżywa obecną tragedię jaka ma miejsce za wschodnią granicą.
Pomimo ogromu trudnych emocji, staramy się jednak zachować zimną krew i działać od pierwszych godzin na rzecz naszych przyjaciół z Ukrainy.
Działamy na wszystkich frontach naraz, bo liczy się przede wszystkim czas.
Stąd natychmiast rozpoczęliśmy współpracę z organizacjami pozarządowymi, wolontariuszami w szkołach i społecznościach charytatywnych działających przy kościołach.
Pozwólcie, że poniżej podsumuję informacje na temat podejmowanych, wspieranych i koordynowanych przez miasto działań na rzecz mieszkańców Ukrainy w miejscach ich zamieszkania oraz na rzecz uchodźców.
1. Miejsca tymczasowego pobytu dla uchodźców. Miasto przygotowuje specjalną miejsca, które będą mogły posłużyć przyszłym uchodźcom jako tymczasowe miejsca pobytu. Trwa właśnie przegląd techniczny tych miejsc, którymi dysponujemy jako miasto, dzięki czemu wkrótce będziemy mogli zaoferować …More
Łukasz Duda
"Dziecięca ufność" jest dobra, ale kierowana bezpośrednio w strone Boga Ojca, a nie w ludzi. 👶🕊️🙏
Geminiano Secundo shares this
81.4K
Piech - spełnia zapotrzebowanie politycznych macherów na śliskich, idealnie gra na emocjach katolików o "dziecięcej ufności".
Łukasz Duda
Nawet żołnierze Wehrmachtu mieli napis na pasku Gott mit uns. Także nie każdy kto powołuje się na Boga ma cokolwiek z nim wspólnego, krzyżacy to samo i jak skończyli. Templariusze to byli ubodzy rycerze Chrystusowy.
Kwal -
Mnie też to wszystko podpada...
Sławek Nowa
No ok, to co ma wspólnego z Bogiem partia PIS czy PO ze zwoją KO ? Ja Wam powiem NIC . Już podczas pandemii przekonałem się ile wspólnego z Bogiem am PIS. Na kogoś trzeba oddać głoś . ja akurat mam zamiar na PJJ , nie dlatego że jestem co do nich na 100 % pewny ale dlatego że mam już dość głosowania na mniejsze zło jakim jest PIS.
Łukasz Duda
Ja dorysuje kratkę i napisze "BÓG". Wszyscy politycy są zakłamani, inaczej nie doszli by tak wysoko w tym wiejskim gó... ie. Głos będzie nieważny, ale w moim sercu będzie najważniejszy bo to głos dany BOGU. 😊👶🕊️🙏
V.R.S.
@Łukasz Duda
Oj tam, niektórzy to po prostu prawdziwi ludzie sukcesu:
"3 października na Stadionie Śląskim odbył się wielki wyścig rowerowy w garniturach dla samorządowców metropolii, zorganizowany przez GZM, spośród wszystkich samorządowców udało mi się zająć pierwsze miejsce i uzyskać najlepszy czas. Impreza miała wyjątkową atmosfera i byłą to wspaniała zabawa, napisał na swojej stronie FB …More
@Łukasz Duda
Oj tam, niektórzy to po prostu prawdziwi ludzie sukcesu:
"3 października na Stadionie Śląskim odbył się wielki wyścig rowerowy w garniturach dla samorządowców metropolii, zorganizowany przez GZM, spośród wszystkich samorządowców udało mi się zająć pierwsze miejsce i uzyskać najlepszy czas. Impreza miała wyjątkową atmosfera i byłą to wspaniała zabawa, napisał na swojej stronie FB prezydent miasta Rafał Piech."
Rowerzysta Rafał Piech - Siemianowice Śląskie
Łukasz Duda
Czyli też pedałuje z sukcesami. 😊
V.R.S.
@Łukasz Duda
I to w garniturze!
Łukasz Duda
Może kiedyś frak założy, jak na koncert Chopinowski.
Viktor Wiktor
Zadaniowiec do rozdrabniania elektoratu - jedynych "trzech słusznych" partii, rządzących od kanciastego stołu.
Czyli Teatr dla gojów.
V.R.S.
Nie wiadomo czy "zadaniowiec". Mógł zmienić poniewczasie zdanie albo dostrzec koniunkturę polityczną. Natomiast że takie rzeczy są skrzętnie wykorzystywane przez innych - oczywiście że tak.
Polityka nadwiślańska AD 2023 to bagno.
V.R.S.
@NikTo N. Xyz
Mimo to polityka w Togo czy nawet "wukrainie" raczej chyba nie jest głównym problemem Polaków.
One more comment from V.R.S.
V.R.S.
@NikTo N. Xyz
100 mln euro to niedużo zważywszy ile wydała w naturze i piniądzu Przesławna Polina.
Viktor Wiktor shares this
217
Lilianna w ogrodzie
Tacy są samorządowcy 😡Nie lubię samorządowców ,są nadgorliwi , u nas Tomuś burmistrz wymyślił pomoc psychologiczną dla upadlinców zatrudniając upadlinkę-pewnie opłaca z własnej kieszeni , wywiesił flagę polską i szmaty -unijną i upadalską . Na różaniec do granic poszedł na tyły marszu , porobił fotki i uciekł . Do kościoła owszem czasem chodzi-pokazać się .Mam uczulenie na różne Tomusie. G …More
Tacy są samorządowcy 😡Nie lubię samorządowców ,są nadgorliwi , u nas Tomuś burmistrz wymyślił pomoc psychologiczną dla upadlinców zatrudniając upadlinkę-pewnie opłaca z własnej kieszeni , wywiesił flagę polską i szmaty -unijną i upadalską . Na różaniec do granic poszedł na tyły marszu , porobił fotki i uciekł . Do kościoła owszem czasem chodzi-pokazać się .Mam uczulenie na różne Tomusie. G. Braun twierdzi słusznie , że głosując na Piecha zabiera się głosy Konfederacji i tym samym oddaje je pisim. Odradzam głosowanie na samorządowców począwszy od sołtysa , wójta , burmistrza etc. , znam od podszewki , to kolesiostwo , brudne sprawy , ślepa nadgorliwość , chęć błyszczenia , czyny i słowa pod publikę.
V.R.S.
Pomoc psychologiczna to była i gdzie indziej np.:
"Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich przystąpił do realizacji projektu pn. „Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – gmina Siemianowice Śląskie”,który potrwa do 30.06.2023r.
Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania przebywających w naszym …More
Pomoc psychologiczna to była i gdzie indziej np.:
"Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich przystąpił do realizacji projektu pn. „Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – gmina Siemianowice Śląskie”,który potrwa do 30.06.2023r.
Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania przebywających w naszym mieście rodzin dotkniętych skutkami kryzysu migracyjnego związanego z wojną na terytorium Ukrainy, poprzez realizację usług z zakresu wsparcia rodziny dla osób dorosłych i dzieci, wynikających z indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem specyfiki grupy docelowej.
Dla dorosłych osób zapewnione zostanie indywidualne wsparcie specjalistyczne, grupa wsparcia, wsparcie językowe oraz opieka nad dziećmi. Ponadto przeprowadzone zostaną działania adaptacyjne w postaci wycieczek oraz spotkania integracyjnego.
Dla dzieci z kolei zorganizowane zostaną zajęcia z języka polskiego, korepetycje przedmiotowe, indywidualne wsparcie psychologiczne i wsparcie korekcyjne oraz wycieczki."
Nowy projekt MOPS dla obywateli Ukrainy - Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich

Te same schematy wszędzie. Ale na to były jak widać specjalne fundusze więc raczej nikt nie opłacał z własnej kieszeni.
Lilianna w ogrodzie
A gdzie pomoc psychologiczna dla polskich dzieci , którym zamknięto szkoły i normalne życie? Tomusie chcą błyszczeć.
V.R.S.
Zamknięto szkoły a potem dokwaterowano przybyszów bez znajomości polskiego.
Ale opieka psychologiczna tam była tj. była to jedna wielka operacja psychologiczna - jak to mawiają Anglosasi: Psy-Op.
Lilianna w ogrodzie
I Tomusie zabłysli.Błyszczą do dziś.
V.R.S.
Prymusi przymusu.
Lilianna w ogrodzie
Warto też przyglądać się życiu , gdzie należy , należał , czy jest dobrym mężem , ojcem , czy jest bogaty. Mój Tomuś ma mieszkanie dwupokojowe w bloku , auto nowe ale fatalnej marki , z żoną widziałam go tylko dwa razy ....w kościele bywa ze święconką , ale rozmawia z kolegami , a tam Boży Grób.......
Izabela Sylwia - IS 2201
W każdym bądź razie takiej ,,pandemii'' jak ostatnia nie było nigdy w dziejach ludzkości.
V.R.S.
No przecież wszyscy w "pandemię" uwierzyli - taka narracja przedwyborcza dotarła po trzech latach, spóźniona i na to forum, które wcześniej jako tako przed atakami kowidyzmu (ze strony pisowskich troli typu El-cham) się trzymało.
Konfederaci Korony Polskiej
Raczej " PLANDEMII !!! "
V.R.S.
@Konfederaci Korony Polskiej
To była poważna pandemia jak orzekł poważny Prezydent Siemianowic, który jako menedżerkę, jak się chwalił, zatrudnił samą NMP.
Magdalena Maria Kubiak
A przecież Ukraińcy nie są katolikami, a tylko to się policzy wg „błogostawionego” P. Piecha 😉
V.R.S.
Teoretycznie w dużej części są - obrządku wschodniego. Teoretycznie, bo jak zdiagnozował ich własny biskup Chomyszyn w ich wierzeniach dużo niekatolickich elementów jest.
Magdalena Maria Kubiak
Rozumiem, ale z kolei co to za obrządek, który na swoim terenie ograbił i zniszczył cerkwie i Popów, mówiących innym językiem.
V.R.S.
To jest skutek uwarunkowań historycznych. W roku 1596 pod patronatem Rzeczypospolitej została zaprowadzona unia tzw. brzeska. Nie wszyscy schizmatycy wschodni się na nią zgodzili a ci co się nie zgodzili byli poduszczani przez Moskwę i Stambuł (gdzie pod egidą turecką mieścił się patriarchat tzw. carogrodzki), co spowodowało m.in. bunt pożytecznych idiotów Chmielnickiego, którzy biegali od chana …More
To jest skutek uwarunkowań historycznych. W roku 1596 pod patronatem Rzeczypospolitej została zaprowadzona unia tzw. brzeska. Nie wszyscy schizmatycy wschodni się na nią zgodzili a ci co się nie zgodzili byli poduszczani przez Moskwę i Stambuł (gdzie pod egidą turecką mieścił się patriarchat tzw. carogrodzki), co spowodowało m.in. bunt pożytecznych idiotów Chmielnickiego, którzy biegali od chana krymskiego do cara i z powrotem, co skończyło się zabraniem przez Moskwę zadnieprzańskiej Ukrainy i czasowym zajęciem przez Turków znacznej części reszty, przy okazji doprowadzając do rozwalenia Rzeczypospolitej, na którą mniej więcej w tym samym czasie zwalił się też najazd szwedzki. Straty materialne i ludnościowe (proporcjonalnie) były wówczas gorsze niż podczas II wojny światowej, mimo to Polska się dźwignęła zanim August II Mocny Mason nie wpędził ją w tragedię tzw. wielkiej wojny północnej, która właściwie przesądziła o jej upadku.
Potem, w XVIII wieku gdy Moskwa zabierała podczas rozbiorów wschodnie ziemie Rzeczypospolitej rozpoczęła bezkompromisową walkę z unitami, którym zabierano kościoły i prześladowano - największe nasilenie tych prześladowań było w XIX wieku. Obecna sytuacja to wynik sytuacji historycznej a Ukraina - stworzona z dawnej sowieckiej republiki podczas "wiosny ludów" 1989 nie jest państwem spójnym i nie posiada własnej, spójnej historii więc konflikty i napięcia wewnętrzne są rzeczą zrozumiałą.
Izabela Sylwia - IS 2201
Magdalena Maria Kubiak
W ogóle nie powinno być czegoś takiego jak cerkiew, jeżeli myślimy kategoriami Tradycji katolickiej.
Magdalena Maria Kubiak
O jejku dziękuje Panu za obszerną odpowiedz, jakże wartościową
Geminiano Secundo
@Izabela Sylwia - IS 2201: W ogóle nie powinno być czegoś takiego jak cerkiew,
Słownik etymologiczny języka polskiego:
cerkiew, dawniej i cyrkiew (dalsza odmiana cerekwie i cyrekwie; pierwotnego mianownika cerky tylko jeden wątpliwy ślad w paskach lubelskich z początku 15. wieku); dziś tylko o kościele wschodnim, niegdyś o każdym (tak jeszcze w psałterzu flor., ale już w 15. wieku ginie …More
@Izabela Sylwia - IS 2201: W ogóle nie powinno być czegoś takiego jak cerkiew,

Słownik etymologiczny języka polskiego:
cerkiew, dawniej i cyrkiew (dalsza odmiana cerekwie i cyrekwie; pierwotnego mianownika cerky tylko jeden wątpliwy ślad w paskach lubelskich z początku 15. wieku); dziś tylko o kościele wschodnim, niegdyś o każdym (tak jeszcze w psałterzu flor., ale już w 15. wieku ginie zupełnie, zastąpione przez kościół, p.). Rodzaj żeński dowodzi, że nie wzięte wprost z grec. kyrikon (‘dom Pański’, od kyrios, ‘pan’), lecz z górno-niemieckiego kiricha, co nie poszło od Gotów-pogan, nieznających tego wyrazu wcale, ani od Bałkanu, lecz Słowieńcy przejęli je w 7. wieku od Bawarów i Salzburga; Konstanty i Metody zatrzymali, jak całą słowieńską terminologję chrześcijańską niemiecką, tak i to, a przez nich rozeszło się po całej Słowiańszczyźnie. U nas pochodzą od niego i dawne nazwy miejscowe, Cerekwica i Cyrekwica (nawet Cyrkwica); wymiana i i ie przed r nierzadka. Obie nazwy, cerkiew i kościół, zastąpili nasi różnowiercy nową, dosłownie z łacińskiej, t. j. greckiej ekklesia (franc. église, włosk. chiesa) przetłumaczoną: zborem. Grecy sami używali kyriakon, kyrikon, tylko w ciągu 4. wieku. Późniejsze tegoż słowa niem. pożyczki: kiermasz (p.); kierchów i kirchów, ‘cmentarz’, z niem. Kirchhof, przekręcone wkońcu na kirkut żydowski.

Mistyczne Ciało Chrystusa jest Niewiastą, więc lubię starodawny rzeczownik rodzaju żeńskiego 'cerkiew', zwłaszcza, że wywodzi się od 'cerki'-'córki'.
V.R.S.
@Geminiano Secundo
"Mistyczne Ciało Chrystusa jest Niewiastą, więc lubię starodawny rzeczownik rodzaju żeńskiego 'cerkiew',"
---
A wystarczy polubić łacińskie Ecclesia.More
@Geminiano Secundo

"Mistyczne Ciało Chrystusa jest Niewiastą, więc lubię starodawny rzeczownik rodzaju żeńskiego 'cerkiew',"
---
A wystarczy polubić łacińskie Ecclesia.