Clicks24
lt.news

Vyskupo užpuolimas: kunigai veikė su autentišku pasauliečių dalyvavimu

Trys kunigai yra tarp 12 (kiti šaltiniai: 24) žmonių, suimtų balandžio 26 d., praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo pašautas Rumbeko vyskupas Christianas Carlassare'as, praneša AciAfrica.org.

Policija sekė svarbiausius įkalčius iš nusikaltimo vietoje rasto mobiliojo telefono. Vienas iš šaulių, šovusio į Carlassare'ą, jį numetė, o Carlassare'as ant jo užkrito.

Tarp suimtųjų yra garsių Rumbeko vyskupijos pasauliečių. Pietų Sudano prezidentė katalikė Salva Kiir paprašė greitai ištirti nusikaltimą.

Laikinai einantis informacijos ir komunikacijos ministro pareigas William Kocji Kerjok balandžio 26 d. „Tamazuj“ radijui sakė, kad „mes šią bylą traktuojame kaip politiką pačioje Katalikų Bažnyčioje“.

Jis pridūrė, kad Bažnyčios vadovybė turėtų atsakyti už tai: „Štai kodėl vyriausybė areštuoja beveik visus [vyskupo junginyje], kad jie būtų už tai atsakingi“.

Neatsargiam Vatikanui prireikė beveik dešimties (!) Metų, kad jis pakeistų Rumbeko vyskupą Cesare Mazzolari, kuris mirė 2011 m. Tikėtina, kad tie, kurie užpildė šį valdžios vakuumą, jaučia naujojo vyskupo grėsme.

#newsLtfyfnhoku