Clicks1.3K
pl.news
6

Franciszek twierdzi, że jego "wiara" domaga się wątpliwości

W kolejnym wywiadzie-rzece Franciszek ujawnił się jako wyznawca błędnego przekonania, że "wiara bez wątpliwości nie może się rozwijać".

Wywiad został opracowany przez jego przyjaciela, o. Marco Pozzę i częściowo opublikowany na Corriere.it (28 lutego).

W przeciwieństwie do Franciszka doktryna katolicka wyrażona w Katechizmie Trydenckim wyjaśnia, że "wiara musi wykluczać wszelkie wątpliwości". List Jakuba 1:6 porównuje tego, kto wątpi do "fal morskich, miotanych i rzucanych przez wiatr".

Źródłem błędu Franciszka jest pomylenie "wątpliwości" z "doświadczeniem" opuszczenia przez Boga, które można znaleźć również w życiu świętych.

Na podstawie tej pomyłki Franciszek uważa, że chrześcijaninowi, który nigdy nie doświadczył zwątpienia, czegoś "brakuje": "wiara bez tych prób prowadzi mnie do zwątpienia, że jest to prawdziwa wiara". To stwierdzenie nie jest potwierdzone ani przez Biblię, ani przez poważnych autorów duchowych.

Z drugiej strony, Franciszek nazywa potop wynikiem "gniewu Bożego", używając w ten sposób pojęcia, którego teologowie franciszkańscy by się brzydzili. Ostrzega przed brakiem troski o stworzenie, co mogłoby spowodować kolejny "potop", chociaż Bóg mówi w Rdz 9,11, że drugiego potopu nie będzie.

Grafika: Marco Pozza © Vatican Media, #newsLbykejgqxd

niewolnicaMaryi
to jest mason - musicie poznać zasady masonerii , oni nie wykluczają Pana Jezusa , ale równają Go z mahometem i inną paciamamą ...to jest Deizm , a potem ateizm , plany masonerii , a ten to ich marionetka , już nie mogę tego czytać .....Krzyżuje Kościół święty , Mistyczne Ciało Pana Jezusa !!! ostatnia encyklika tuti fruti , masońskie wypociny .....ale najgorsze jest to, że kapłani ślepi !!!
marcys.td
Żałosna twórczość myślowa Jorge'a.
Weronika....S
Czy to nie jego zachęta do apostazji? Tak czy inaczej to są wypowiedzi niemal religijnego humorysty.
marcys.td
Niemal religijny humorysta !!! Rewelacyjne określnie
murrr
Już niebawem można będzie powiedzieć, że rozprzestrzeniasz fałszywe orędzia. Zostało ci ten miesiąc i można śmiało powiedzieć, że fałsz rozprowadzasz na lewo i prawo. A jak nie wiesz o co chodzi to sobie poczytaj co publikowałeś.