Clicks308
szuirad1
1

❗UDOSTĘPNIJ

Zdecydowałem się podzielić z Państwem wiadomością jaką otrzymałem od jednej z pielęgniarek POZ, która została ZWOLNIONA ZA ODMOWĘ SZCZEPIENIA NA COVID-19. Wiadomość udostępniam za Jej zgodą. Ze względu na ochronę prywatności nie podaję danych osobowych oraz nazwy placówki, w której miało miejsce zwolnienie.
"Witam Panie Mecenasie.
Parę dni temu zostałam zwolniona z pracy. Jestem pielęgniarką w jednym z POZ. Odmówiłam szczepienia siebie oraz innych pacjentów przeciwko covid. Dostałam ultimatum - albo podpiszę rozwiązanie umowy za porozumieniem stron albo zostanę zwolniona dyscyplinarnie oraz pozbawiona prawa wykonywania zawodu.
Byłam zastraszana oraz szantażowana. W tej całej sytuacji podpisałam porozumienie stron, które wówczas wydawało mi się mniej bolesne. Umowa wygasa 31 stycznia br., a kilka dni temu dostałam wiadomość, że mam zakaz poruszania się w placówce jako pracownik (w przeciwnym wypadku będą wezwane odpowiednie służby) - mogę być tam tylko jako pacjent. Zostałam potraktowana jak przestępca."
Zwolnioną pielęgniarkę zaprosiłem już na najbliższe szkolenie "Jak się bronić przed wymogiem szczepienia na COVID-19 w pracy?" (16 stycznia, 19:30; rejestracja na: tarczawilka.pl/produkt/szczepienia-praca/). Przymus pośredni szczepień na COVID-19 staje się faktem. Dzisiaj pielęgniarki, jutro nauczyciele, a pojutrze wszyscy?

facebook.com/…127774026204/4846037578801848/
olek19801
Mam kogoś w rodzinie, kto leczy się u kardiologa w szpitalu. Umówiona wizyta na ten tydzień nie odbędzie się u tego lekarza ponieważ sam się zwolnił. Lekarz z długim stażem pracy, z wieloma pacjentami w trakcie leczenia i on nagle się zwalnia. Odmówił szczepienia...