Clicks695

P. Tollarovič: Odpovedám na otázky pána Martinického. „Ivan Kočner natočil video a podporil Čaputovú, spojme ho teda s jeho bratom Mariánom a vravme „kočnerovci“ ju podporujú a povedzme, že Čaputovú podporuje M. Kočner a ona sa k nemu hlási“

Anton Čulen
3
Peter Tollarovič: Odpovedám na otázky pána Martinického. „Ivan Kočner natočil video a podporil Čaputovú, spojme ho teda s jeho bratom Mariánom a vravme „kočnerovci“ ju podporujú a povedzme, že …More
Peter Tollarovič: Odpovedám na otázky pána Martinického. „Ivan Kočner natočil video a podporil Čaputovú, spojme ho teda s jeho bratom Mariánom a vravme „kočnerovci“ ju podporujú a povedzme, že Čaputovú podporuje M. Kočner a ona sa k nemu hlási“.

Nebudem strácať čas hodnotením ich tónu, ako sú štylizované, atď. To si vie zhodnotiť každý.

Nie som ani hovorcom otca Kuffu, nebudem tu vyjadrovať svoje názory. Otec Kuffa by zbytočne strácal čas odpoveďami na takéto otázky, preto si dovoľujem odpovedať na tie z nich, pri ktorých to nie je problém. Neodpovedám, aby som zadosťučinil pánovi Martinickému, ale preto, aby som pomohol mať otvorené oči a vnímavé srdce pre nás veriacich.

Iba pár slov k pánovi Martinickému. Pán Martinický – samozvaný absolvent univerzity tretieho veku – odbor história (najnovšie i teológia), odborník na svetové a slovenské dejiny – samotitulovaný. Viete lekár – má právo hovoriť o medicíne, právnik o práve, historik o histórii, ak niekto potrebuje radu o zdraví, spýta sa lekára, ak chce niekto vedieť o dejinách, prečíta si článok historika. (Mimochodom, autor tohto článku má štátnu záverečnú skúšku zo slovenských i svetových dejín na Univerzite Komenského). Pán Martinický si našiel okruh svojich fanúšikov najmä počas tzv. kauzy Bezák, kedy patril medzi tých, ktorí nerešpektovali rozhodnutie sv. Otca Benedikta XVI.

Odpovede:
1. Prečo takto zavádzate pán Martinický? „Kuffovci“ je odvodené od Štefana Kuffu (ktorého do povedomia dostal Matovič rovnako ako Hlinu a to tak, že mu dal možnosť byť na kandidátke svojej strany). Ivan Kočner natočil video a podporil Čaputovú, spojme ho teda s jeho bratom Mariánom a vravme „kočnerovci“ ju podporujú a potom povedzme, že Čaputovú podporuje Marián Kočner a ona sa k nemu hlási – hľa, vaša logika s Mariánom Kuffom.


Čo sa týka zbierania podpisov v kostole, spomeňme si na rok 1990 ako KDH zbieralo podpisy po kostoloch, ako na Trnavskej novéne večer všetci čakali na príchod Čarnogurského do kostola. Vraj je o tom aj video, čoskoro sa objaví. Takto KDH vznikalo na farách…
2. Pán Kuffa má okolo seba množstvo ľudí, ktorí mu nezištne pomáhajú vo všetkých stupňoch kňazstva (biskupov a kňazov) ale i veriacich laikov, ktorí s radosťou pomáhajú a informujú ho a aspoň tak mu môžu pomáhať v jeho ušľachtilom úsilí.

Viac TU: alianciazanedelu.sk/archiv/4720

3. Slovenskí biskupi kritizujú holokaust židov. ĽSNS kritizuje a odsudzuje holokaust židov. Všetci odsudzujeme holokaust židov. Jozef Tiso nerovná sa holokaust. Jozef Tiso je historická osobnosť našich dejín. Biskupi Ján Vojtaššák a Michal Buzalka boli jeho spolupracovníkmi (prvý v Štátnej rade, druhý bol vojenským vikárom) a dnes sa modlíme za ich blahorečenie pri sv. omšiach. Tisov “priamy nadriadený“, nitriansky biskup Karol Kmeťko sa o ňom vyjadril: „Vďačnosť by mal prejaviť slovenský národ aj Dr. Jozefovi Tisovi, prvej hlave Slovenského štátu po Svätoplukovi. To je môj najlepší kňaz!“ Toľko fakty o biskupoch z minulosti. Poďme do súčasnosti. Zosnulý kardinál Ján Chryzostom Korec zaňho slúžil verejnú sv. omšu, povedal, že Jozef Tiso pomáhal, ako mohol, rovnako arcibiskup Ján Sokol: „ja si pána prezidenta Tisu vážim a veľmi vážim“. Nitriansky otec biskup Judák spoluorganizoval konferenciu o Jozefovi Tisovi. Zosnulý biskup Štefan Vrablec, muž svätého života, vo svojom poslednom rozhovore pre rádio Lumen povedal, že Jozef Tiso bol dobrým kňazom a nie je na zahodenie a pomáhal ako mohol. (Váš názor na spomínaného kardinála, arcibiskupa a biskupov môže byť hocaký, toto sú fakty).

Pri faktoch zostaňme: ĽSNS nie je fašistická strana. Je to jediná strana, ktorá to má na papieri. Na akom papieri? Od Najvyššieho súdu. Ktorá iná strana to má na papieri od Najvyššieho súdu Slovenskej republiky? Žiadna. Opäť to nie je môj názor, že ĽSNS nie je fašistická strana, to je fakt, ktorý potvrdil súd. Nezastávam sa ĽSNS, iba vravím, aký je dnes objektívny status tejto strany.
4. Neviem kto verejne podporuje korupčné správanie. Viem o politikoch, ktorí hovoria o mafiánskom štáte a delia ľudí na slušných a neslušných.

5. Nespravodlivo sa azda obohacoval Andrej Kiska ako splátkový žolík cez svoje úverové firmy. Ten sa najskôr, ako píšete, „nespravodlivo obohacoval na úkor spoluobčanov“. Prinajmenšom neeticky.
6. Ohľadom korupcie sa najlepšie v ostatnom čase vyjadril náš otec arcibiskup Stanislav Zvolenský, predseda KBS. Odpovedal na otázku: „Neredukuje sa zo strany KBS téma spravodlivosti iba na potraty , teóriu gender a adopcie detí homosexuálnymi pármi a téma korupcie sa spomína menej? Nevedie to potom k podpore pána Kotlebu alebo pána Harabina zo strany mnohých katolíkov a kňazov? Prečo sa Cirkev nevyhradí viac voči týmto dvom pánom? “

Citujem doslovne odpoveď otca arcibiskupa Zvolenského: „Asi možno začnem tou korupciou, viete, pri jednej (myslím, že tu v hľadisku bude aj istý kňaz), ak dovolíte, použijem jednu debatu zo stretnutia kňazov pred voľbami, ako sme sa nechali (teraz mi to prepáčte) nechali sme si vnútiť tému korupcie ako najväčšieho hriechu. Korupcia je hriech, ale často to, čo sa nazýva korupcia je postavené na ľudských zákonoch a na nedodržiavaní ľudských zákonov. Zabíjanie života je vždy nedodržiavanie Božieho zákona. Teraz, aby ste nemysleli, že ja som za korupciu, len vysvetľujem, niekto povie: unavujete s tým, čo stále pokúšate s tou ochranou života… Rozumejte, naozaj, v tej hierarchii hodnôt, často to, čo sa nazýva korupcia, áno je to nedodržiavanie svetských zákonov často. My musíme dodržiavať aj svetské zákony, aj to je naša povinnosť, aj to je previnenie, ale v hierarchií previnení, musíme mať aj hierarchiu previnení. A teraz ten prípad: na príprave na birmovku (ak dovolíte, poviem ten príklad). Kňaz sa pýta birmovancov, čiže dospievajúcich, prosím Vás, ak niekto ukradne 2 eurá, je to ťažký hriech? Samozrejme! A keď niekto spraví potrat, je to ťažký hriech? A birmovanci zaváhali….Viete, étos spoločnosti, obnova myslenia spoločnosti, viete, nie že ukradnúť dve koruny (eurá) nie je hriech, rozumejte, ten mladý človek, ako je nadstavený, ale my sme tak nadstavení na majetok, že ak nám niekto siahne na majetok. Viete aj také to ľúbivé, viete, ja by som potrat nikdy nespravil, ale druhý nech si urobí, čo myslí, veď ja mám povinnosť povedať, to nie je správne, to je previnenie. Toto je prítomnosť katolíka a to je to, čo je to provokujúce, čo som si dovolil aj ako provokujúce povedať, a čo nám nikto neuzná, čo budeme v stálom napätí povedať, viete, nárok na pravdu. Toto je pravda. Takže, samozrejme, možno k osobám, boli tam nejaké osoby spomínané (Kotleba a Harabin, poznámka P. T.)….možno aspoň takto ak dovolíte, ja som si vedomý, že tieto odpovede nemôžu byť úplné, ale myslím, že pri dobromyseľnom Vašom počúvaní, dá sa vyrozumieť to posolstvo, ktoré chcem povedať, ešte raz, ja som proti korupcii, len treba vidieť tú korupciu v takej správnej optike.

7. Otec Kuffa v kázni na Trnavskej novéne nekritizuje KDH (ale je zaujímavé, že sa v tom našlo!) Píšete, že do Ústavy presadilo manželstvo ako zväzok muža a ženy KDH. Tak fakty: za hlasovalo 82 poslancov Smeru, išlo o poslanecký návrh Pavla Pašku a Pavla Hrušovského. Teda pýtam sa? Kto mal väčšinu z potrebných 90 hlasov na tento zákon? Áno, ak KDH presadilo niečo dobré, bolo to so Smerom (najmä vďaka nemu) – to je fakt. Dnes KDH apage Smer už pred voľbami, ale PS prečo nie? Bez 82 poslancov Smeru by si mohlo vtedy pár poslancov KDH akurát tak cvrlikať a čvirikať. Mimochodom – naozaj čerešnička na torte, č. 1. KDH europoslanec Ivan Štefanec vtedy za tento návrh NEHLASOVAL Naozaj zaujímavá skutočnosť. Samozrejme, ani Beblavý, Sulík, Poliačik a ďalší nádejní koaliční partneri, pred ktorými KDH nezatvára dvere, nehlasovali za tento návrh.
8. Špekulatívna otázka a na ňu ja nemôžem odpovedať.
9. Otec Kuffa mal počas kázne za sebou dvoch arcibiskupov, profesora teológie a množstvo kňazov, ktorí jeho slová odmenili neutíchajúcim potleskom. Daniška vo svojom texte klamal, čo otec Kuffa vysvetlil.
10. Opäť neviem odpovedať, myslím, že otec Kuffa dobre pozná kázeň otca arcibiskupa Oroscha a stotožnil sa s ňou. Mikloško má už dlhšie zvláštne názory, čo sa prejavilo najmä počas tzv. kauzy Bezák, kedy šiel proti pápežovi a jeho rozhodnutiu svojim nerešpektovaním a taktiež počas jeho prezidentskej kampane, o čom hovoril práve otec arcibiskup Orosch.
Ad diskusie: Máme 30 rokov slobody prejavu a slobody slova, kedy každý môže verejne prezentovať svoj názor bez obáv, pluralita názorov – výdobytok novembra. Nemusí sa za svoj názor hanbiť, teda sa nemusí skrývať za prezývku a hanbiť za svoje meno a názor. Otázky možno autorovi adresovať na: Tollarovic.Peter@gmail.com

alianciazanedelu.sk/archiv/4720
One more comment from Anton Čulen
Anton Čulen