Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks43
lv.news

Radikāļu apsēstais Vatikāns gatavojas atriebties tēvam Stefano Manelli

Sankcijas pret tēvu Stefano Manelli (85), franciskāņu mācekļu dibinātāju, ir nenovēršamas – tā raksta Marko Tosatti (21. jūlijā). Manelli mandāts no 2013. gada jūlija ir piederīgs Vatikānam.

Vatikāns nekad nav izskaidrojis šīs izslēgšanas iemeslus: acīmredzams ir tas, ka pašreizējā Vatikāna nomenklatūrā mācekļi ir "pārāk katoļticīgi".

Saskaņā ar Tosatti teikto, pašlaik uz Franciska galda ir dokuments, kurā ietvertas atrunātās sankcijas pret Manelli, ko ir izveidojusi Reliģisko draudžu apvienība.

Pēc sankciju piemērošanas Vatikāns pieprasa vispārēju atskaiti. Plāns ir mainīt franciskāņu mācekļu konstitūciju un atcelt solījumu pretoties netiklībai un dzīvot pieticībā. Tas ir radījis situāciju, kurā visas franciskāņu mācekļu materiālās lietas pieder baznīcas darbiniekiem nevis likumīgajiem mantiniekiem. Vatikāns velti mēģināja uzturēt šo tradīcīju, jo zaudēja visas juridiskās cīņās, kas noritēja Itālijas tiesās.

Tāpēc Vatikāns mēģināja izmantot tēvu Manelli, lai izdarītu spiedienu uz īpašumu turētājiem. Pēc tam, kad tas neizdevās, liekas, ka Francisks vēlas sodīt Manelli, kas atklāj Franciska dīvaino taisnīguma izjūtu.

Viens no vadošajiem Vatikāna birokrātiem, kas cīnās pret mantiniekieku ideju, ir arhibīskaps Hose Rodriguezs Barballo, Reliģisko draudžu sekretārs un Franciskam tuvu stāvoša amatpersona, viņš bija viens no galvenajiem milzīgā finanšu skandāla, kas skāra franciskāņus 2014. gada decembrī, varoņiem. Skandāls ātri tika noslāpēts.

Tā kā Karballo ir radikāli liberāls, neviens viņu neaizturēja, gluži pretēji, Francisks iedrošināja viņu kļūt par arhibīskapu.

Attēls: Stefano Manelli, #newsQjzautxoxe