pl.news
104.9K

Wywiad: Franciszek wierzy, że przełamał bezwzględność

"W swoim życiu miewałem bezwzględne okresy, kiedy to wymagałem zbyt wiele" zdradził Franciszek argentyńskiej agencji Telam.com.ar (VaticanNews.va, 1 lipca).

Papież wspomina - "byłem niezwykle surowy" jako jezuita, z kolei "Jako biskup byłem nieco bardziej łaskawy", a w trakcie pontyfikatu "uśpione cechy mojej osobowości wyszły na wierzch i stałem się bardziej miłosierny [chore!]". "Pełnienie roli Papieża nie jest aż tak tragiczne", dodaje.

Franciszek utrzymuje, że w czasie swojego pontyfikatu robił tylko to, czego wymagało od niego Kolegium Kardynałów - to samo kolegium z którym nawet nie chce się spotkać.

Według papieża natura leży "w kryzysie", a my "nie żyjemy w harmonii" z nią - cokolwiek miałoby to znaczyć. Ponadto, Franciszek dodaje, że obecnie młodzież [ogłupiona przez telefony] jest bardziej "bystra" i "rozgarnięta" niż za jego czasów, pomimo iż "nie przychodzi na Msze".

Rozprawiając o trzech rodzajach zła - narcyzmie, zniechęceniu i pesymizmie - Franciszek wyjaśnia, że określamy je jako "psychologię lustrzaną", polegającą na patrzeniu na samego siebie i lizaniu własnych ran.

Największą część wywiadu wypełniły wypowiedzi dotyczące polityki. Franciszek powtórzył fałszywe stwierdzenie, według którego w średniowiecznej Bazylice Vézelay, we Francji, Chrystus niesie na swoich barkach Judasza Iskariotę.

Grafika: Vatican Media, #newsBhgcumfdda

Walczyć o prawdę
Fałszywy Prorok będzie kapłanem, zapewne wysoko usytuowany w hierarchii. ,,Ma dwa rogi jak Baranek a mówi jak Smok,, czyli mason.
Walczyć o prawdę
Tylko ,,bezwzględna prawda,, jest ważna. Taką też prawdę przekazuje nauczanie Chrystusa i Jego Apostołów.
Robert Suchowski
Neo Kowalski
Myśli Pan, że on jest tym biblijnym Fałszywym Prorokiem z Apokalipsy ?
Ap 13,11-18
,,Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok. I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona. I czyni wielkie znaki, tak …More
Neo Kowalski
Myśli Pan, że on jest tym biblijnym Fałszywym Prorokiem z Apokalipsy ?
Ap 13,11-18

,,Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok. I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona. I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi. I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła. I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii. I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.''

A może to jeden z fałszywych proroków tu przepowiedzianych ?:

Mt 24,10-13;24

,,Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. [...] Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.''

Póki co Bergoglio nie czyni wielkich znaków i nie każe ogniowi zstępować z nieba.
Walczyć o prawdę
A może każe? Ten ogień z nieba to może być ,,sprowokowanie,, kary Bożej wyrażone w formie metafory. Fałszywe cuda też mają miejsce.
Robert Suchowski
Hmm...
Ja to jednak rozumiem tak, iż będą to autentyczne dzialania nadprzyrodzone, a nie fałszywe pseudo cuda. Nie postrzegam też tych słów jako metafory.
Tymoteusz
„Myśli Pan, że on jest tym biblijnym Fałszywym Prorokiem z Apokalipsy ?
Ap 13,11-18”.
Natchnione prorocze teksty mają to do siebie, że można je prawidłowo zinterpretować dopiero w momencie wypełniania się danego proroctwa. Tak więc na razie możemy jedynie gdybać, bo nie ujawniła się jeszcze pierwsza Bestia, czyli Antychryst oraz pomimo tego, że są już próby zniewalania ludzkości (pseuopandemia …More
„Myśli Pan, że on jest tym biblijnym Fałszywym Prorokiem z Apokalipsy ?
Ap 13,11-18”.

Natchnione prorocze teksty mają to do siebie, że można je prawidłowo zinterpretować dopiero w momencie wypełniania się danego proroctwa. Tak więc na razie możemy jedynie gdybać, bo nie ujawniła się jeszcze pierwsza Bestia, czyli Antychryst oraz pomimo tego, że są już próby zniewalania ludzkości (pseuopandemia COVID-19, 5G, czipy RFID, globalizacja, próby tworzenia jednego rządu światowego NWO z jedną satanistyczną religią), to nie są jednak dopięte na ostatni guzik.

W związku z powyższym Jorge Bergoglio może być „biblijnym Fałszywym Prorokiem z Apokalipsy”.

Natomiast, żeby można było stwierdzić, iż Jorge Bergoglio jest „biblijnym Fałszywym Prorokiem z Apokalipsy”, to muszą się jeszcze dopełnić słowa z Apokalipsy św. Jana (włącznie z fałszywymi cudami).
Robert Suchowski
Dziękuję za rzeczową wypowiedź.
Neo Kowalski
Działalność bp Bergolio powoli i systematycznie znosi pojęcie grzechu u katolików!
To jest główny cel działalności Fałszywego Proroka!More
Działalność bp Bergolio powoli i systematycznie znosi pojęcie grzechu u katolików!

To jest główny cel działalności Fałszywego Proroka!
Walczyć o prawdę
Nie tylko znosi pojęcie grzechu, ale w AL sugeruje możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników, czyli świętokradztwo.
Armia_Reszty
"Według papieża natura leży "w kryzysie", a my "nie żyjemy w harmonii" z nią - cokolwiek miałoby to znaczyć." - myślę, że to podchody do akceptacji grzechu, który będzie tłumaczony "naszą naturą".