Clicks13
tr.news

Deliliğin Peygamberi "Cübbeli Fidel Castro"nun "Azizleştirilmesine" İtiraz

Brezilya doğumlu Katolik yazar Raymond de Souza, Başpiskopos Helder Camara'nın (+1999) şeytani yanı hakkında Papalık ABD Elçisine ve Azizlerin İşleri Kongregasyonu Prefekti Kardinal Angelo Becciu'ya bir rapor gönderdi.

2015 yılında Vatikan, Katolik karşıtı Brezilyalı başrahibinin azizleştirilmesi sürecinin başlamasına izin vermişti.

De Souza, Camara'nın kamu hayatına 1930'larda Brezilya faşist hareketini yöneten siyasi aktivist Plinio Salgado'nun (+1975) parti yetkilisi ve özel sekreteri olarak başladığını yazıyor.

Daha sonra Camara, Çin ve Küba Komünizminin uluslararası bir savunucusu haline geldi.

Camara, Marksist "kurtuluş teolojisi" hareketinin uzmanı oldu ve "Cübbeli Fidel Castro" ve "Kızıl Başpiskopos" olarak adlandırıldı. Kadınların hükümsüzce atanmasını, boşanmayı, ikinci evlilikleri destekledi ve kutsal genelge Humanae vitae'yi "eşlere işkence etmeye yönelik bir hata" olarak nitelendirdi.

Dahası, Camara bilim adamlarının gelecekte yapay yaşam yaratacaklarına ve ölüleri dirilteceklerine(!) inanıyordu.

Camara bir şiirinde şunları yazdı: "Papa'nın delirdiğini ve Vatikan'ı ve Aziz Petrus Bazilikası'nı bizzat ateşe verdiğini hayal ettim. Kutsal delilik, çünkü ateşe veren oydu ve itfaiyeciler boşuna onu söndürmeye çalıştı…. Bir Papa'nın İncil'i yaşaması için, onu tam bir delilik içinde hayal etmeliyiz."

#newsCmqliwuiyr