olek19801
12.3K

Bat’ko nasz Bandera, wasz koniec jest bliski !!!

Ukraińcy plują Polakom w twarz! Ukraińska piosenkarka nagrała utwór wychwalający Banderę - wPrawo.pl 7 XII, 2022

Ukraińcy plują Polakom w twarz! Ukraińska piosenkarka nagrała utwór wychwalający Banderę


W sobotę (19.11.2022) ukraińska piosenkarka Kristonko opublikowała na YouTube piosenkę pt. „Bandera”, w której pojawiają się słowa „Bat’ko nasz Bandera”.

– Przyszedł mi do głowy pomysł, aby zrobić coś, co nie byłoby podobne do piosenek, które napisałam wcześniej. (…) Usiadłam do fortepianu i wtedy w mojej głowie pojawiły się słowa „Ciała naszych wrogów spoczną w ukraińskiej czarnej ziemi”. To zdanie tak bardzo utkwiło mi w głowie, że dosłownie w 10 minut napisałem całą piosenkę – czytamy w opisie teledysku.

– Ciała naszych wrogów spoczną w ukraińskiej czarnej ziemi, wyślemy okupantów tam gdzie rosyjski statek, nasi żołnierze złamią zgniły tron na Kremlu (…) Zatrzymaliśmy czołgi nie mając broni (…) Bat’ko nasz Bandera, wasz koniec jest bliski (…) Jesteśmy zjednoczeni na wieki i kozacki duch jest w naszych duszach. Zrozumieliśmy, kto jest naszym wrogiem, a kto przyjacielem. Pamiętamy, kto nauczył nas walczyć. To ojczulek nasz, Bandera, gdyby ktoś nie wiedział
– śpiewa Kristonko.

Przez dwa tygodnie film z piosenką o Banderze uzyskał prawie 700 tysięcy wyświetleń. Polscy internauci zamieścili pod nim setki komentarzy, w których pisali o zbrodniczej ideologii banderowskiej, ukraińskim ludobójstwie na Polakach i wskazywali, że gloryfikacja Bandery jest ta samo niedopuszczalna jak gloryfikacja Hitlera. Film był też zgłaszany jako naruszający zasady YouTube.

W środę (7.12.2022) teledysk z piosenką „Bandera” zniknął z publicznie dostępnych filmów na kanale piosenkarki i oznaczony jest jako prywatny. Natomiast nadal można go oglądać na YouTube na kanałach innych użytkowników. Tam również działają polscy internauci, którzy zamieszczają komentarze o ukraińskim ludobójstwie na Polakach i zgłaszają film do usunięcia.

Ukraińcy plują nam w twarz gloryfikując swojego „bat’kę” Banderę. Musimy dać temu odpór! Wyszukujcie konta publikujące tę piosenkę, Piszcie w komentarzach, kim był Bandera i zgłaszajcie film do usunięcia.

za

Bat’ko nasz Bandera, wasz koniec jest bliski !!! | Strona Mirosława Dakowskiego

==============================================

W Izium pojawi się ulica Stepana Bandery. Tak Ukraińcy dziękują Polsce

W ramach zmiany nazw ulic w mieście Izium w obwodzie charkowskim pojawi się tam m.in. ulica imienia lidera OUN, Stepana Bandery. Po powołaniu Melnyka na wiceszefa MSZ jest to kolejne potwierdzenie na to, jaki stosunek do Polaków posiadają gloryfikatorzy kultu bandery.

Komisja toponimiczna w Izyum w obwodzie charkowskim poparła przemianowanie 22 ulic i placów, w wyniku czego pojawiły się ulice Stepana Bandery, Iwana Mazepy itp – poinformowała zastępca Burmistrza Izyum Wołodymyr Matsokin na Facebooku.
POLECAMY: Ukraina dziękuje Polakom za pomoc zmieniając niewygodną nazwę miasta Nowogród Wołyński na Zwiahel

Dzień wcześniej miejska komisja toponimiczna na posiedzeniu zdecydowała o zmianie nazwy 22 ulic i placów, których nazwy w jakiś sposób wiązały się z Rosją.

Ukraiński propagandowy portal Pravda zamieścił niepełny wykaz zmian naz ulic:
Ulica Moskiewska – ul. Iwana Mazepy.
Ulica Puszkinska – ulica Stepana Bandery.
Plac Rewolucji – Plac Herojowa Kruta.
Ulica Łomonosowa – ulica Romana Ratusznego.
Ulica Proletarska – ulica Londyńska.
Ulica Gorkiego – ul. Witalija Smolarowa.
Ulica Turgieniewa – ul. Dżochara Dudajewa.
Ulica Suvorova – ulica Simona Petlura.
Ulica Wołocha – ul. Hetmana Polubotka.
Ulica Kamczacka – ulica Alaski.

W ten sposób, dotychczasowa ulica Puszkińska będzie ulicą Stepana Bandery – lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, a ulica Moskiewska – ulicą Iwana Mazepy, ostatniego hetmana kozaków dnieprzańskich. Z kolei zamiast ulicy Iwana Turgieniewa, klasyka literatury rosyjskiej, w Izium będzie ulica Dżochara Dudajewa, prezydenta Czeczenii zabitego w zamachu w 1996 roku. Ulica Proletariacka będzie ulicą Londyńską, ul. Suwurowa – ul. Symona Petlury, a ul. Kamczacka – ulicą Alaski.

W Izium pojawi się ulica Stepana Bandery. Tak Ukraińcy dziękują Polsce
olek19801
Ukraińcy plują nam w twarz gloryfikując swojego „bat’kę” Banderę. Musimy dać temu odpór! Wyszukujcie konta publikujące tę piosenkę, Piszcie w komentarzach, kim był Bandera i zgłaszajcie film do usunięcia.