pl.news
11.2K

Na poważnie: miłośnik Lutra, Walter Casper, nazywa kardynała Müllera "nowym Lutrem"

Teolog bergoliański, kardynał Walter Kasper (85), radykalny relatywista, zaatakował Manifest Wiary kardynała Ludwiga Müllera.

Tekst Kaspera został opublikowany w witrynie nieprawomyślnego episkopatu Niemiec, katholisch.de (10 lutego).

W swoim ataku Kasper oburza się, że kardynał Müller przywołuje doktrynę Trójcy Świętej jako "fundamentalną różnicę", która odróżnia Kościół od Żydów i Muzułmanów. Według Kaspera to zagraża "światowemu pokojowi", więc nazywa to "półprawdą".

Nieakceptowalne dla Kaspera jest też twierdzenie Müllera, że "ksiądz na ziemi kontynuuje dzieło zbawienia" ponieważ – poważnie – takie stwierdzenie obraża ofiary molestowania.

Nie trzeba mówić, że Kasper sprzeciwia się doktrynie katolickiej, wzmocnionej przez kardynała Müllera słowami o tym, że rozwodnicy w nowych związkach nie mogą przyjmować Komunii Świętej.

Na koniec Kasper zagrywa też emocjami, twierdząc, że jest "absolutnie przerażony" wspomnieniem przez kard. Müllera "oszustwa antychrysta" (2 Tes 2:10). To niewinne i prawdziwe odwołanie do św. Pawła przypomina Kasperowi "prawie dosłownie argumentację Marcina Lutra." Dlaczego jednak cytowanie św. Pawła miałoby być "luterańskie"?

Filoluterański Kasper sugeruje nawet, że kardynał Müller jest "nowym wcieleniem Lutra", "żywym Lutrem", jakby promowanie wiary katolickiej było luterańską działalnością.

Oskarża Müllera o zaangażowanie w reformy "bez i przeciwko" papieżowi. Ale to nie Müller, a właśnie Kasper w 1993 publicznie zakwestionował doktrynę katolicką i nauczanie Jana Pawła II, pozwalając na przyjmowanie Komunii Świętej cudzołożnikom.

Tajemnicą nieprawości pozostaje, dlaczego niecałe dziesięć lat później Jan Paweł II zrobił niebezpiecznego liberała kardynałem.

Grafika: Walter Kasper, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsUdgqkopwca
Doktor wiee
Złodziej krzyczy ,,Łapcie złodzieja " Heretyk chce szukać heretyka jak najdalej od siebie.