Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks39
tr.news

Kardinal Müller Almanya'da Konuştu – Ve Kimse Dinlemedi

Klaus Elmar Müller'in 9 Kasım'da, Gloria.tv'de yazdığı habere göre, Kardinal Gerhard Müller 4 Kasım'da Almanya'daki Maria Laach Benedictine Manastırı'nda konuştu, ancak sadece 45 dinleyici dinledi.

Etkinlik, mekânı kiralayan bir ajans tarafından düzenlendi. Giriş ücreti: 15 Euro idi. Müller muhtemelen ev sahibi Peder Nikodemus Schnabel OSB'yi memnun etmeye çalışıyordu.

“Geleneğe aykırılığın” Kilise'de nasıl olabileceği sorulduğunda tereddüt etti. Yaşlı bir katılımcı “Konsil'in hatasıydı” diye sorguladı. Ancak Müller tepki vermedi.

Daha sonra Müller'e Roma'nın önemi hakkında sorular soruldu. Vatikan'a bağışlarla destek olunmasını istediğini dile getirerek Petrus ve Pavlus hakkında sözler sarf etti.

Yaşlı adam tekrar tepki gösterdi; “Pachamama Kilisesi'ne hiçbir şey ödemeyeceğim."

Moderatör onu kesmeye çalıştığında, “Sayın Kardinalin gerçekte ne düşündüğünü bilmek için Gloria.tv okumak zorunda olmamalıyız” diye ekledi.

Bu söz kardinale ilham verdi. Bir anda canlandı, Pachamama kültünü Wotan ve Thor'a ibadet etmekle karşılaştırdı ve Aziz Bonifacius'un nasıl evanjelize olduğunu açıkladı.

Resim: Gerhard Ludwig Müller, © Mazur, CC BY-SA, #newsMnfblnpelt