Marieta Ria
41.3K

Poľská vláda veľmi skoro vedela, že na ich štát dopadla ukrajinská raketa. Čakali však na súhlas …

18.11.2022 O tom, že východopoľskú obec Przewodów zasiahla raketa odpálená z Ukrajiny, a nie ruská strela, vláda vo Varšave vedela veľmi skoro. Poľskí predstavitelia však boli v rozpakoch, ako túto …More
18.11.2022
O tom, že východopoľskú obec Przewodów zasiahla raketa odpálená z Ukrajiny, a nie ruská strela, vláda vo Varšave vedela veľmi skoro. Poľskí predstavitelia však boli v rozpakoch, ako túto informáciu oznámiť verejnosti, a čakali na Spojené štáty. S odvolaním sa na zdroje v poľskej a ukrajinskej vláde to napísal poľský list Gazeta Wyborcza.
Rusi v utorok odpálili na Ukrajinu smršť rakiet, medzi nimi riadené strely Ch-101 typu vzduch-zem. Cieľom jednej z nich bola veľká uhoľná elektráreň v Dobrotvirsku vo Ľvovskej oblasti.
Rusko chcelo odstaviť od dodávok elektriny domácnosti a podniky v tomto západoukrajinskom regióne a zároveň skomplikovať prenos elektrickej energie do Poľska. Blízko Ľvova je rozmiestnená jednotka ukrajinskej armády, ktorá disponuje protilietadlovými systémami S-300 vyvinutými v 70. rokoch v Sovietskom zväze.
Značná časť systémov, ktoré sú súčasťou ukrajinského arzenálu, bola vyrobená ešte v časoch Sovietskeho zväzu. Ukrajinci odpálili dve alebo tri strely, aby …More
Josef Arimati
Poláci jsou zvláštní národ. Dětinsky protiruští, dětinsky proameričtí na pozadí všudypřítomné adorace odpadlíka JP II.
Coburg
Prosím nepleťte to s pápežom Jánom Pavlom II. Nebol to nijaký odpadlík. S ostatným súhlasím. V tom si POliaci s Ukrajincami môžu podať ruky, že sú fanaticky protiruskí, aj v tom, že obidve krajiny majú silné židovstvo, ale nechápem, ako môžu POliaci dodnes zniesť svoj masaker vo Volyni nacistickými banderovcami.
Josef Arimati
Já mám na Jana Pavla II. jiný názor, který ale nikomu nevnucuji. Nechť jeho skutky zkoumá každý sám vyzbrojen znalostmi a pravdami katolické víry.
Metod
Poliaci., rusofóbovia, katastrófa!