Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks56
lv.news

Pusceļā caur sinodi: Vatikāks tēlo neziņu par Pačamamas statuju

Koka Pačamamas statuja, kas ir viscaur atrodama Amazones sinodē, ir “tikai sievietes statuja, kas attēlo dzīvi”, Paolo Ruffini, Vatikāna Dicastery prefekts komunikāciju jautājumos, 16. oktobra sinodes preses konferencē mēģināja apmānīt sabiedrību.

Ruffini apsolīja "iegūt informāciju" par mākslinieku un kailā elka nozīmi, kas izskatās tieši tāpat kā jebkura cita Andu dievietes Pačamamas statuja (attēlā pa labi).

Kā “personīgu viedokli” Ruffini sacīja, ka “pagānu simbolu meklēšana statujā ir ļauna redzēšana tur, kur nav ļauna.” Netieši apsūdzot Vatikānu neviennozīmīgi, viņš ieteica, ka “dažām vēstures lietām ir daudz interpretāciju”.

Tēvs Džkomo Kosta apgalvoja, ka viņš nekad nav redzējis statuju, bet tomēr to interpretēja kā “pamatiedzīvotāju, kas nes dzīvību un pārstāv dzīvi”. Šis elks nav “ne svēts, ne pagānisks”, viņš uzstāja.

Bet kā Ruffini un Kosta paskaidro faktu, ka statuja tika pielūgta ar klanīšanos, Svētā Pētera baznīcā tika pagodināta ar himnām un aizvesta procesijā uz sinodes zāli uz "bīskapu" pleciem (video zemāk)?

#newsAdqlkymfhe