Clicks1.4K
pl.news
9

Rekolekcje Wielkopostne: każdy sam

Franciszek wykorzystał "utrzymywanie się obecnego stanu zagrożenia zdrowia" jako pretekst do odwołania rekolekcji Kurii Rzymskiej.

"W tym roku nie będzie możliwe wspólne odprawienie Ćwiczeń Duchowych Kurii Rzymskiej w Casa Divin Maestro w Ariccia" – powiedział 20 stycznia rzecznik Watykanu, Matteo Bruni.

Zamiast tego Franciszek zaprosił członków Kurii Rzymskiej do poczynienia osobistych przygotowań i do modlitewnego skupienia w dniach 21-26 lutego.

W Watykanie jest wiele dużych sal, w których można by zorganizować rekolekcje z zachowaniem odstępów sanitarnych.

Co ciekawe, w wywiadzie dla Canale 5, Franciszek nalegał na "bliskość zamiast obojętności" i twierdził, że "my jest lepsze niż ja".

Grafika: Vatican Media, #newsPxvaijmgsc

Orędzia
Świat jak znamy bezpowrotnie zamyka swoje wrota,przygotuj sie na nadchodzące utrudnienia PRZYGOTOWUJCIE SIĘ NA UPADEK GOSPODARKI, nie pokładajcie złudnych nadziei, ludzkość doświadczy najwi…
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
.......wie doskonale kto ko wybrał , komu śluży i jakie ma zadania .
Weronika....S
Chrystus nakazał wspólnie, nie każdy sam i nauczał tłumy. Bez wspólnoty nie ma miłości. Jest egoizm. Ale kapłani każą się nam oddalać.
Beatus 1
Pan Jezus nauczał tłumy, ale i małe grupki, a także pojedyncze osoby. Pamiętasz Marię, siostrę Marty i Łazarza jak siedziała u stóp Pana i słuchała Go.
Bez wspólnoty nie ma miłości? Jakiej wspólnoty?
Weronika....S
@Beatus 1Odpowiadam na postawione pytanie: bez wspólnoty, którą jest Kościół Katolicki, nauczający wszystkich razem i każdego oddzielnie. Jak to genialnie zaplanował i zrealizował Jezus Chrystus. Ale ta wspólnota i jednocześnie indywidualność kole w oczy nieprzyjaciół Kościoła, którzy mnożą się również w jego wnętrzu.
Beatus 1
Zawsze nieprzyjaciele mnożyli się wewnątrz Kościoła. Święty Jan napisał swoją Ewangelię w reakcji na herezje szerzące się we wspólnocie Chrześcijan w I wieku po Chrystusie. Czy Pan Jezus obiecywał, że będzie miło, lekko i przyjemnie? Przeciwnie.
Indywidualizm, to pilnowanie swego, co jest ideą obcą chrześcijaństwu. Personalizm natomiast, to osobowa więź z Panem Bogiem. Nie przeszkadza w miłości …More
Zawsze nieprzyjaciele mnożyli się wewnątrz Kościoła. Święty Jan napisał swoją Ewangelię w reakcji na herezje szerzące się we wspólnocie Chrześcijan w I wieku po Chrystusie. Czy Pan Jezus obiecywał, że będzie miło, lekko i przyjemnie? Przeciwnie.
Indywidualizm, to pilnowanie swego, co jest ideą obcą chrześcijaństwu. Personalizm natomiast, to osobowa więź z Panem Bogiem. Nie przeszkadza w miłości do bliźniego.
Kościół katolicki to bardzo liczna wspólnota. Radzę skoncentrować się na rodzinie, która w rzeczywisty sposób uczy miłości i wiary.
Justyna Kocięba
W szmaty, nie w szaty powinno być na obrazku! Poprawcie.