Unam Sanctam SK and one more user link to this post
Unam Sanctam SK
"Je mu prakticky jedno, čo ľudia vyznávajú." - Toto nie pravda, lebo on určite nechce, aby ľudia vyznávali pravý katolicizmus (ktorý zahŕňa presvedčenie snažiť sa obracať nekatolíkov na katolícku vieru). Je mu takmer jedno, čo ľudia vyznávajú, ak to nie je katolicizmus. Čítajte viac o heréze Františka tu: vatikankatolicky.com/…-usilie-obratit-pravoslavnych/
Soport
Vatikán je peklo na zemi.
Unam Sanctam SK
Rím (Babylon) "padol, padol"; odpadol od katolíckej viery (Zjv 18:2) v súlade s biblickými proroctvami: vatikankatolicky.com/apokalypsa/
Unam Sanctam SK
Vatikán sa stal sídlom Neviestky babylonskej, nekatolíckej sekty 2VK
3 more comments from Unam Sanctam SK
Unam Sanctam SK
Katolícka Cirkev je jediná pravá Cirkev Kristova, historicky, doktrinálne, Tradíciou...
Unam Sanctam SK
Naplnenie týchto proroctiev, že "Veľký Babylon" (Rím) padne..., dokazuje pravosť KC.
Unam Sanctam SK
Neviestka je spitá krvou mučeníkov, lebo sa z nich vysmieva falošným ekumenizmom...
BernadettaJaMalinka
Martina, sv. Ján píše o posledných veciach cirkvi. Veľmi sa zadivil lebo z nevesty kristovej sa stala neviestka.. za jeho života bol prvý pápež Peter a už asi aj jeho druhý nástupca, ktorý, keď sa obrátil, povzbudzoval bratov vo viere. A pravú vieru strážil. A tak každý ďalší, kto držal vieru apoštolov.
Unam Sanctam SK
Z Nevesty Kristovej sa nestala neviestka. Neviestka je novozaložené sekta II. vatikánskeho koncilu, ktorá sa vydáva za KC. Pravá KC bola iba zmenšená a utiahla sa na púšť (Zjv 12), ňou je verný zvyšok veriacich.
BernadettaJaMalinka
NEVERNOSŤ A HRIEŠNOSŤ NÁRODA
2 Čujte, nebesá, počúvaj, zem, lebo Pán hovorí: "Synov som vychoval a vyvýšil, oni sa mi však spreneverili. 3 Vôl si pozná gazdu a osol jasle svojho pána; Izrael nepozná, môj ľud nepochopí." 4 Beda hriešnemu národu, ľudu s ťažkou vinou, plemenu zločincov, synom skazeným. Opustili Pána, zhrdli Svätým Izraela, odcudzili sa. 5 Kde vás ešte udrieť, keď sa ďalej …More
NEVERNOSŤ A HRIEŠNOSŤ NÁRODA
2 Čujte, nebesá, počúvaj, zem, lebo Pán hovorí: "Synov som vychoval a vyvýšil, oni sa mi však spreneverili. 3 Vôl si pozná gazdu a osol jasle svojho pána; Izrael nepozná, môj ľud nepochopí." 4 Beda hriešnemu národu, ľudu s ťažkou vinou, plemenu zločincov, synom skazeným. Opustili Pána, zhrdli Svätým Izraela, odcudzili sa. 5 Kde vás ešte udrieť, keď sa ďalej búrite: celá hlava je nezdravá a celé srdce choré. 6 Od päty po temä nič na ňom celého: puchlina a jazva a rana čerstvá, nevytlačená, neobviazaná a nezmäkčená olejom. 7 Vaša krajina je púšťou, vaše mestá vypálené ohňom. Vaša pôda? - pred očami vám ju zožierajú cudzinci, je púšťou, skazená od cudzincov. 8 Dcéra Sion zostala ako búdka vo vinici, sťa kolibka na uhorkovisku, ako obliehané mesto. 9 Keby nám Pán zástupov nebol ponechal zvyšok, boli by sme ako Sodoma, Gomore by sme sa podobali. Iz1
BernadettaJaMalinka
SÚD NAD JERUZALEMOM. A) OBVINENIE
21 Ako sa len stalo neviestkou mesto verné, plné spravodlivosti, pravda v ňom bývala, teraz však vrahovia!

22 Tvoje striebro ostalo troskou, tvoje víno je skazené vodou. 23 Tvoje kniežatá - hľa, vzbúrenci a spoločníci zlodejov, každý má rád dary, ženie sa za odmenami, sirote k právu nepomôžu a žaloba vdovy k nim nedôjde.
apredsasatoci
Čo je SSPX?
Roberto 55
Spolocnost sv. Pia X.- teda Lefebvristi podla abp. Lefebvre, ktory pokracoval v predkoncilovej tradicii Cirkvi a tradicnej latinskej sv. omsi.
Agent0
Chcem byt pravoverne zijuci katolík a chcem zomriet ako katolík !
Ale nechcem sa pridrzat tych, ktori by ma mohli od katolictva odklonit, vzdialit či mi ho nanutene zobrat pod akousi ruskou POSLUŠNOSTI !
Bohuzial je ich v samotnej Katolickej cirkvi ako hub po dazdi !
Preto sa musíme modlit za mudrost rozpoznavania pravdy od POLOPRAVDY, pravého Kristovho učedníka od PREFIKANEHO MANIPULANTA…More
Chcem byt pravoverne zijuci katolík a chcem zomriet ako katolík !
Ale nechcem sa pridrzat tych, ktori by ma mohli od katolictva odklonit, vzdialit či mi ho nanutene zobrat pod akousi ruskou POSLUŠNOSTI !
Bohuzial je ich v samotnej Katolickej cirkvi ako hub po dazdi !
Preto sa musíme modlit za mudrost rozpoznavania pravdy od POLOPRAVDY, pravého Kristovho učedníka od PREFIKANEHO MANIPULANTA, za odvahu postavit sa PROTI ZKOSTNATELEJ a ABSOLUTNEJ TITULARNEJ POSLUŠNOSTI !!!
Ked má niekto POST, nesmie ZNEUŽÍVAT svojho postavenia na vytvorenie ZVAZUJUCEJ POSLUŠNOSTI voči AKEHOKOLVEK TITULU na základe UMYSELNE siriacich POLOPRAVD !!!
UMYSELNE hlásána POLOPRAVDA, ktora má za ciel ZOTROCIT posluchaca a VZDIALIT HO OD PRAVDY, je TAZKYM HRIECHOM proti PRAVDE a padá na tohoto, kto ju hlása alebo sa na nej podiela !
Unam Sanctam SK
Heretici nie sú v Katolíckej Cirkvi, ale ipso facto exkomunikovaný z nej.
Agent0
Bohuzial sa za katolikov stále vydávají a tak matu tich ktori váháju..
Roberto 55
Myslim si, ze unam sanctam je sedevacantista, co je bludne ucenie. To by v RKC bolo mnoho obdobi, ked sme boli sede vacante, co samozrejme nie je pravda. Boli iba nehodni a hriesni papezi, ale nebolo sede vacante, jednoducho preto, ze Pan Jezis povedal, ze bude s nami vzdy az do konca. Zlo v podobe nehodnich papezov bolo pripustene, ale nie schvalene...
Samozrejme viem a som presvedceny, ze vyvo…More
Myslim si, ze unam sanctam je sedevacantista, co je bludne ucenie. To by v RKC bolo mnoho obdobi, ked sme boli sede vacante, co samozrejme nie je pravda. Boli iba nehodni a hriesni papezi, ale nebolo sede vacante, jednoducho preto, ze Pan Jezis povedal, ze bude s nami vzdy az do konca. Zlo v podobe nehodnich papezov bolo pripustene, ale nie schvalene...
Samozrejme viem a som presvedceny, ze vyvoj Cirkvi po 2.V. je velmi zly , ale zacalo to este pred 2. V., teda odvtedy, ked zacali modernisti (satanisti ai) infiltrovat masivne RKC. Teraz je Cirkev takmer do-infiltrovana a apostaza na najvyssich miestach je jasna. Hereza sa iste hlasa a ide z najvyssich miest. Tiez neuznavam svatost papezov po 2.V., kedze neboli splnene podmienky na vyhlasenie ich svatosti, ale nebudem tvrdit, ze su zatrateni-co je druhy extrem. Pan Boh sudi a iba on vie!
Z uvedeneho odkazu na dr.Tylora (convertitu z anglikanizmu) vobec nevyplyva , ze Bp. Schneider je heretik, lebo on nie je heretik.
Bratia Dimondovci su sedevacantisti a hladaju blchy kde sa da, ci maju brvna v ociach to neviem, ale su extremisti...
Ja som proti novus ordo omsi a navstevujem sspx tradicne sv. omse, ktore ma naplnaju pokojom a vsetko tam splna moje povedomie spravnej katolickej viery. Je to iba to co skoncilo s nasimi starymi otcami a matkami a teraz pokracuje. Dlho som hladal, to skutocne, verte mi. Abp.Lefebvre je svaty muz a raz to bude potvrdene.

Namiesto toho aby sa klany zjednotili, tak sa oslabuju navzajom (myslim tym tradicnych=pravych katolikov) a tak davaju satanovi priestor na utok... Ako pise sv. Pavol: " Ja som Pavlov a ja Apolonov atd..."
Unam Sanctam SK
Pápež Pius IX., I. vatikánsky koncil, 4. zasadanie, 4. kapitola: „...rímsky veľkňaz, keď hovorí ex cathedra, to jest, keď vykonáva službu pastiera a učiteľa všetkých kresťanov v súlade so svojou najvyššou apoštolskou autoritou, vysvetľuje doktrínu viery a mravov, ktorá má byť zachovávaná všeobecnou Cirkvou, s Božou pomocou jemu prisľúbenou v svätom Petrovi disponuje tou neomylnosťou, ktorou …More
Pápež Pius IX., I. vatikánsky koncil, 4. zasadanie, 4. kapitola: „...rímsky veľkňaz, keď hovorí ex cathedra, to jest, keď vykonáva službu pastiera a učiteľa všetkých kresťanov v súlade so svojou najvyššou apoštolskou autoritou, vysvetľuje doktrínu viery a mravov, ktorá má byť zachovávaná všeobecnou Cirkvou, s Božou pomocou jemu prisľúbenou v svätom Petrovi disponuje tou neomylnosťou, ktorou božský Vykupiteľ chcel, aby bola Jeho Cirkev inštruovaná pri definovaní doktríny viery a mravov; a tak sú také definície rímskeho pápeža samy o sebe, ale nie z konsenzu Cirkvi, nezmeniteľné. Ale ak sa ktokoľvek opováži odporovať tejto Našej definícii, Bože nedopusť; nech je prekliaty.“

Popierate to, pretože si myslíte, že Pavol VI. bol pápežom. Pavol VI promulgoval herézy 2VK a splnil všetky podmienky pre učenie ex cathedera vyššie. Neútočím na Cirkev, ale na cirkev II. vatikánskeho koncilu, sektu. FSSPX šíri schizmatické myšlienky a herézy. Popiera učenie o pápežstve a popiera, že pekelné brány Cirkev nepremôžu, pretože pekelnými bránami sú jazyky heretikov.

Pápež Vigilius, II. carihradský koncil, 553: „...máme na pamäti to, čo bolo sľúbené o Svätej Cirkvi a Ňom, ktorý povedal, že pekelné brány ju nepremôžu (týmito rozumieme smrť šíriace jazyky heretikov); ...“ [6] (a sú aj ďalšie podobné citácie)

Katolícka Cirkev definovala, že heretici sú pekelnými bránami. Sú to heretici z SSPX a im podobní, ktorí popierajú, že pekelné brány Cirkev nepremôžu, pretože zastávajú, že Katolícka Cirkev od r. 1965 učí herézy v II. vatikánskom koncile, teda pekelné brány podľa nich premohli Katolícku Cirkev v r. 1965, pretože podľa vás učilo Magistérium herézy a pretože pápež bol preto heretik so smrť šíriacim jazykom.

Heretici z FSSPX sú v schizme aj s cirkvou II. vatikánskeho koncilu (falošnou "Katolíckou Cirkvou"), pretože odmietajú niektoré veci antipápežov, vrátane "kanonizácii", ktoré by boli neomylné, heretické dokumenty 2VK (alebo ich herézy), aj s pravou Katolíckou Cirkvou, pretože popierajú pápežskú neomylnosť, odmietajú kanonizácie a popierajú dogmu mimo Cirkvi niet spásy.
Unam Sanctam SK
Nemáte problém s tým, že ste v spoločenstve so schizmatickým bratstvom? SSPX operuje úplne nezávislé od hierarchie sekty II. vatikánskeho koncilu. To je schizmatické. Celý postoj SSPX je obsurdný. Taylor Marshall je falošný tradicionalista a klamár. Klame o spôsobe, akým Pavol VI. uzavrel II. vatikánsky koncil. Pavol VI. promulgoval dvakrát slávnostným jazykom každý dokument II. vatikánskeho …More
Nemáte problém s tým, že ste v spoločenstve so schizmatickým bratstvom? SSPX operuje úplne nezávislé od hierarchie sekty II. vatikánskeho koncilu. To je schizmatické. Celý postoj SSPX je obsurdný. Taylor Marshall je falošný tradicionalista a klamár. Klame o spôsobe, akým Pavol VI. uzavrel II. vatikánsky koncil. Pavol VI. promulgoval dvakrát slávnostným jazykom každý dokument II. vatikánskeho koncilu jeho "apoštolskou mocou". Považovať ho za pápeža vedieť o herézach 2VK znamená popierať pápežskú neomylnosť a byť heretikom.
One more comment from Unam Sanctam SK
Unam Sanctam SK
Ľudia by si mali uvedomiť, že nemorálnosť a vo všeobecnosti ťažké hriechy nespôsobia, že človek bude exkomunikovaný. Spôsobuje to heréza. František nie je mimo Cirkvi a nespôsobilým zastávať pápežský úrad pre jeho ťažké hriechy, ale pre jeho herézy (ktoré sú tiež ťažkým hriechom). Nemorálny platne zvolený pápež by mohol byť pápežom, dokým by neodstúpil (alebo neupadol do herézy). Ako vysvetľuje …More
Ľudia by si mali uvedomiť, že nemorálnosť a vo všeobecnosti ťažké hriechy nespôsobia, že človek bude exkomunikovaný. Spôsobuje to heréza. František nie je mimo Cirkvi a nespôsobilým zastávať pápežský úrad pre jeho ťažké hriechy, ale pre jeho herézy (ktoré sú tiež ťažkým hriechom). Nemorálny platne zvolený pápež by mohol byť pápežom, dokým by neodstúpil (alebo neupadol do herézy). Ako vysvetľuje pápež Pius XII.:

Pápež Pius XII., Mystici Corporis Christi (# 23), 29. jún 1943: „Lebo nie každý priestupok, hoci by mohol byť ťažkým zlom, je taký, že zo svojej vlastnej podstaty samotnej [suapte natura] oddeľuje človeka od Tela Cirkvi [ab Ecclesiae Corpore], ako to robí schizma alebo heréza alebo odpadnutie od viery.“
Roberto 55
Vsade su mozno heretici, dokonca su ludia co si dali meno Heretik...
Podla mna sspx nie je v hereze ani voci RKC-pravej, a bez nich (abp. Lefebvra) by neboli ani sedevacante ani bratstvo sv. Petra ani spolok Piusa V. ani ini, ktori sa od nich "odtrhli" ci uz nalavo alebo doprava. Niektore sekty maju dokonca aj svojho papeza (spanielsko, USA ap.)- co je uplne mimo.Ja nemam problem s tym ci je …More
Vsade su mozno heretici, dokonca su ludia co si dali meno Heretik...
Podla mna sspx nie je v hereze ani voci RKC-pravej, a bez nich (abp. Lefebvra) by neboli ani sedevacante ani bratstvo sv. Petra ani spolok Piusa V. ani ini, ktori sa od nich "odtrhli" ci uz nalavo alebo doprava. Niektore sekty maju dokonca aj svojho papeza (spanielsko, USA ap.)- co je uplne mimo.Ja nemam problem s tym ci je Frantisek papez alebo nie. Mozno bol zvoleny nekanonicky alebo inac -pucom. Je tu aj Benedikt XVI., ktory bol odstaveny. Aj kardinal Siri bol zvoleny, ale ho odstavili vyhrazkami . To nechavam na historikov. Viem, ze je heretik (Frantisek) a podobne aj papezi po 2. V. pachali herezu. Herezu odmietam.Je to zle, ale Panna Maria vo Fatime predpovedala apostazu a to je teraz. Po zime vsak pride jar. Ci je Ferko Mrkvicka - Marshall falosny tradicionalista a klamar tiez neriesim a ani nikoho ineho tymto sposobom. Co je dobre a pravdive beriem aj od sedevacante a je tam mnoho uzitocneho... Inac v sekte 2. V (ako hovoris) je vacsina dnesnich "katolikov" v omyle, pretoze su klamani a nespravne vedeni svojimi "pastiermi". Aj ja som tam patril, ale Pan Jezis mi ukazal spravnu cestu a to: Verim v to v co Cirkev vzdy verila a poznam svoju vieru. Mnohi sa zaoberaju dolezitymi, ale z hladiska viery okrajovymi vecami. Treba sa zaoberat vlastnou spasou a nasich blizkych a samozrejme pomahat komu sa da. Co promulgoval PavolVI. ma nezaujima, ked to povazujem za chybne a podobne aj ini. Boli v Cirkvi dokonca aj kardinali deti, bez knazskeho svatenia, smilnici, buzeranti , vrahovia atd.-mam sa preto zblaznit alebo nieco odmietat? Niektore klany hovoria a presviedcaju ludi, ze napr. Pius IX. bol slobodomurar. Preco by som mal vsetkemu verit. Takto by sme nenasli asi nikoho hodneho-myslim papezov a o ludoch nehovoriac. Kedysi kazde dieta, mlady a stary poznali svoju vieru a o to sa snazim aj ja. Herezy 2. V. su vymenovane na mnohich strankach a kazde individuum si tam pridava co sa mu nezda koser...Nieto spasy mimo katolickej Cirkvi, to tvrdim.Ex cathedra uznavam, co este Unam?
Roberto 55
Prava katolicka viera je jednoducha a pochopi to kazdy clovek, ktory zije v stave milosti posvecujucej-teda bez s.h. a kto sa spravne modli, lebo aj modlit sa treba naucit spravne...a Pan Jezis sa nas nebude pytat pri osobnom sude ci sme nasledovali x alebo y ale ci sme plnili jeho prikazania. On nebude od nas vyzadovat analyzu nejakeho cirkevneho dokumentu ci bol hereticky alebo nie a kto mal …More
Prava katolicka viera je jednoducha a pochopi to kazdy clovek, ktory zije v stave milosti posvecujucej-teda bez s.h. a kto sa spravne modli, lebo aj modlit sa treba naucit spravne...a Pan Jezis sa nas nebude pytat pri osobnom sude ci sme nasledovali x alebo y ale ci sme plnili jeho prikazania. On nebude od nas vyzadovat analyzu nejakeho cirkevneho dokumentu ci bol hereticky alebo nie a kto mal pravdu. Ega ludi sa prejavuju uplne vsade...
Unam Sanctam SK
Jasne heretické veci má človek odmietnuť. Je jednoduché katolícke učenie, to máte pravdu. Bolo definované ex cathedra v Cum ex, že heretik nemôže byť zvolený za pápeža. Ale s Pavlom VI. a 2VK. ... stačí si prečítať tento článok: vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
Keď teda veríte v definíciu o pápežskej neomylnosti, tak musíte logicky veriť, že Pavol VI. nebol pravým pápežom, …More
Jasne heretické veci má človek odmietnuť. Je jednoduché katolícke učenie, to máte pravdu. Bolo definované ex cathedra v Cum ex, že heretik nemôže byť zvolený za pápeža. Ale s Pavlom VI. a 2VK. ... stačí si prečítať tento článok: vatikankatolicky.com/…erezy-ii-vatikanskeho-koncilu/
Keď teda veríte v definíciu o pápežskej neomylnosti, tak musíte logicky veriť, že Pavol VI. nebol pravým pápežom, lebo slávnostne promulgoval herézy 2VK svojou "apoštolskou mocou". SSPX je v schizme. To je tiež veľmi jednoduché. Takže nemôžete podporovať SSPX a pod. Vysvetlil som to. Na vaticancatholic.com nájdete viac o SSPX. Takže ak nechcete byť heretikom, tak opustite SSPX. Sú to heretici a schizmatici. List Títovi 3:10 - "Bludárovi sa po prvom a druhom napomenutí vyhýbaj." Katolík nemôže vyznávať spoločenstvo s tými, ktorým je jedno, čo učí KC a ktorí sú heretikmi. Človek sa má riadiť tým, čo učí KC. Nevyhnutný je teda sedevakantistický postoj. Bratia Dimondoví sa riadia neomylným učením Katolíckej Cirkvi a nie sú žiadni extrémisti. Ba sú; sú extrémne verní učeniu KC a to je dobrá vec.
Tieto veci sú dôležité a nie je ťažké ich pochopiť. Teda ste heretik, ak odmietnete zaujať správne postoje na tieto veci a riadiť sa učením Katolíckej Cirkvi.
Peter(skala)
aké jednoduchééé:) .. určiť kto bol a kto je heretik, pričom vylučiť seba z pomedzi nich. Lenže realita je taká, že heretikom sa stáva každý jeden kresťan aspon v nejakom čase:
apoštol Peter ešte pred zvolením za apoštola bol tiež heretik a predsa si ho Ježiš vyvolil, dokonca ked už bol vyvolený za apoštola, ešte aj vtedy mu Ježiš povedal, že až ked sa obrati, potom má pásť jeho ovečky a aby …More
aké jednoduchééé:) .. určiť kto bol a kto je heretik, pričom vylučiť seba z pomedzi nich. Lenže realita je taká, že heretikom sa stáva každý jeden kresťan aspon v nejakom čase:
apoštol Peter ešte pred zvolením za apoštola bol tiež heretik a predsa si ho Ježiš vyvolil, dokonca ked už bol vyvolený za apoštola, ešte aj vtedy mu Ježiš povedal, že až ked sa obrati, potom má pásť jeho ovečky a aby toho nebolo málo, tak ešte aj po nanebovystupení Ježiša sa dostal do sporu s Pavlom, takže dodnes niektorí Petrov spor považuju za prejav omylu, či dokonca herezy.

... tak, či tak, keby sme si mali vysvetlovať slová pápežov alebo Biblie, či dokumentov Cirkvi tak, že pápež nie je pápežom, ak pred ustanovením do uradu uznával nejaku herezu, tak by sa pápežom nestal nikto.

Ved niet takeho človeka, ktorý by sa nemýlil aj v oblasti viery a mravov a to hovorím o ludoch, ktorí ani nemôžu mať charizmu neomylnosti, kdežto papež ju má. Akurat, že ju využíva až ked vyhlasuje učenie oficialne alebo ak sukromne potvrdzuje už oficialne učenie.
Práveže tí, čo si myslia, že "stoja"
a mali by si dávať pozor aby nepadli, už v skutočnosti padli, lebo si namýšľaju, že nemaju chybu vo viere resp. že vedia sami kto pápežom nebol, hoc svoje tvrdenie nevedia ani potvrdiť Božím Slovom.

V skutočnosti práve tým, že si namýšľaju o sebe viac ako majju, tým pádom nevidia svoj omyl a kvôli nemu resp. kvôli tejto slepote nemôžu rozlišovať správne, či niekto sa mohol stať papežom alebo dokonca či ním je. Ved, ak nevidí svoj vlastný hriech vo viere, tak ako môže vidieť v inom človeku?
Roberto 55
Peter velmi dobre.
Unam Sanctam SK
Ani sa neoplatí na tie nepravdy, čo ste napísali reagovať. Ale čitatelia by mohli vedieť, že sv. Peter sa stal pápežom až po vzkriesení Kristovom, keď mu Kristus povedal: Pas moje baránky... Pas moje ovce...
Roberto 55
To Unum sanctam.
My v zivote musime stale hladat pravdu a utvrdzovat sa v nej. Ja som otvoreny k akemukolvek nazoru pokial ide o diskusiu a vyjasnovanie. Kedze som hladac, rad by som sa vas spytal, kde sa mam obratit aby som "zakotvil" v tom najlepsom uceni pokial ide o katolicke pravdy a vieru v sulade s Panom Jezisom. Chcel by som zit mimo akukolvek herezu a nebyt v schizme.
Peter(skala)
Unam...dajme tomu, že maš pravdu, ked tvrdiš ako sa stal Peter papežom až potom ako mu Ježiš povedal: Pas moje baranky.

Lenže Ty si hovoril, že ak biskup, ktorý sa neskôr stane pápežom a ešte ako biskup uznával nejaku herezu, tak nemôže sa stať papežom resp. ak by sa aj nim stal zvolením kardinálmi, tak by jeho volba nebola platna a takisto ak začne širiť herezy už ako papež, tak automaticky …More
Unam...dajme tomu, že maš pravdu, ked tvrdiš ako sa stal Peter papežom až potom ako mu Ježiš povedal: Pas moje baranky.

Lenže Ty si hovoril, že ak biskup, ktorý sa neskôr stane pápežom a ešte ako biskup uznával nejaku herezu, tak nemôže sa stať papežom resp. ak by sa aj nim stal zvolením kardinálmi, tak by jeho volba nebola platna a takisto ak začne širiť herezy už ako papež, tak automaticky straca urad papeža.
... a to si vydedukoval (ako aj iní...) z dokumentu ... preto neuznávaš pokoncilových papežov, nakolko podla teba všetci širili herezy.

Dobre som ťa pochopil?
Unam Sanctam SK
Prečítajte si ten článok o II. vatikánskom koncile, iné články na vatikankatolicky.com, zaujmite správne postoje ohľadom antipápežov a MHFM (Most Holy Family Monastery), vyznáva správne postoje. Niet u nich jediného heretického postoja, o ktorom by som vedel. Takže odtiaľ by som sa odrazil. Ak viete po anglicky, tak si na vaticancatholic.com prečítajte o SSPX. Túto knihu v EN si prečítajte: More
Prečítajte si ten článok o II. vatikánskom koncile, iné články na vatikankatolicky.com, zaujmite správne postoje ohľadom antipápežov a MHFM (Most Holy Family Monastery), vyznáva správne postoje. Niet u nich jediného heretického postoja, o ktorom by som vedel. Takže odtiaľ by som sa odrazil. Ak viete po anglicky, tak si na vaticancatholic.com prečítajte o SSPX. Túto knihu v EN si prečítajte: doomsdayprophecies.info/…ole-truth-about-vatican-ii.pdf
Unam Sanctam SK
Ja sa riadim učením KC.
Roberto 55
To poznam, bross Dimonds su minimalne schizmatici a cudaci. Sedevacantistov je mozno 100 tisic a Dimondovci tvoria iba vramci rozhadanich sedevacantistov (roznich odtienov) male spolocenstvo a tradicnych katolikov miliony. Je iba jedna RKC. Dimondovci su iba sekta, podobne ako u protestantov...
Unam Sanctam SK
Niet u nich jedinej herézy, vy heretik a schizmatik.

Sv. Gregor Naziánsky (+380), Proti Ariánom: „Kde sú oni, ktorí nás hanobia pre našu chudobu a pýšia sa vo svojich bohatstvách? Oni, ktorí definujú Cirkev číslami a opovrhujú malou čriedou?“
Roberto 55
Vy Unam sanctam potrebujete nejakeho "guru" a bratia Dimondovci to splnaju, lebo kritizuju vsetko aj uplne blchy a mimochodom neziju tak ako deklaruju podla benediktinskeho radu...
V dnesnej chaotickej dobe, dobe velkej apostazy ako bolo predpovedane Pannou Mariou vo Fatime sa nemozeme stratit ak budeme nasledovat Pana Jezisa.
Plnit si krestansku - katolicku povinnost=navstevovat tradicne bohoslu…More
Vy Unam sanctam potrebujete nejakeho "guru" a bratia Dimondovci to splnaju, lebo kritizuju vsetko aj uplne blchy a mimochodom neziju tak ako deklaruju podla benediktinskeho radu...
V dnesnej chaotickej dobe, dobe velkej apostazy ako bolo predpovedane Pannou Mariou vo Fatime sa nemozeme stratit ak budeme nasledovat Pana Jezisa.
Plnit si krestansku - katolicku povinnost=navstevovat tradicne bohosluzby-latinsku sv. omsu a pravidelne sa spovedat (odporucam minimalne raz mesacne, ale mne vyhovuje raz za dva tyzdne, alebo podla potreby) na to nepotrebujeme rozbroje medzi roznymi klanmi (ako hovori Matt z Remnantu). Pride novy papez, ktory da vsetko do poriadku...
Štefan Hajnala
Tak potom čí je námestník ak nie Kristov?
Unam Sanctam SK
To, že František odmieta všetky aspektu úradu kráľa (nielen, to čo ste zmienili, sú mnohé ďalšie veci, ktoré odmieta, ktoré charakterizujú hlavu KC a hlavu Vatikánskeho štátu), je tiež znamením, že nie je jedným zo siedmich kráľov Apokalypsy, ktorými sú kňazskí králi Vatikánskeho mestského štátu od pápeža Pia XI. do Benedikta XVI. František nie je ani len platný kňaz, lebo bol "ordinovaný" v …More
To, že František odmieta všetky aspektu úradu kráľa (nielen, to čo ste zmienili, sú mnohé ďalšie veci, ktoré odmieta, ktoré charakterizujú hlavu KC a hlavu Vatikánskeho štátu), je tiež znamením, že nie je jedným zo siedmich kráľov Apokalypsy, ktorými sú kňazskí králi Vatikánskeho mestského štátu od pápeža Pia XI. do Benedikta XVI. František nie je ani len platný kňaz, lebo bol "ordinovaný" v novom neplatnom ríte Pavla VI.: vatikankatolicky.com/novy-obrad-vysviacky/
Benedikt XVI. nie je biskup, ale iba kňaz (bol posledným kráľom Apokalypsy, ktorý vládol iba "krátky čas"): vatikankatolicky.com/…-obrad-biskupskej-konsekracie/
Prečítajte si o Apokalypse tu: vatikankatolicky.com/apokalypsa/
Apokalypsa 17:7-10 „‘Ja ti poviem tajomstvo ženy a šelmy so siedmimi hlavami a desiatimi rohmi, ktorá ju nesie. Šelma, ktorú si videl, bola, a nie je; má vystúpiť z priepasti a pôjde do záhuby. A obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od ustanovenia sveta, budú sa diviť, keď uvidia šelmu, pretože bola, a nie je, a zasa príde. Toto volá po mysli s múdrosťou: Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých žena sedí; aj kráľov je sedem: piati padli, jeden je, a iný ešte neprišiel; a keď príde, musí zostať (len) na krátky čas.’“
Unam Sanctam SK
To, že František nie je kňazským kráľom kňazskej monarchie (Vatikánskeho štátu), je tiež zaujímavé a potvrdzuje to, že nový obrad ordinácie Pavla VI. je neplatný. Mohol byť zvolený za antipápeža niekto iný, kto by bol platným kňazom; potom by to nesedelo s proroctvom.
apredsasatoci
Zaujímavé. 🤔
Unam Sanctam SK
Ono je to vskutku veľmi zaujímavé. Toto je len jedna z mnohých vecí. Tých proroctiev sa splnilo tak mnoho a tak detailným spôsobom, že to nemôže byť len náhoda. Dalo by sa o tom rozprávať a čítať hodiny... Čítajte tu, toto je preložené do slovenčiny:

vatikankatolicky.com/apokalypsa/
vatikankatolicky.com/babylon-padol-padol/
vatikankatolicky.com/antikrist/
vatikankatolicky.com/…pride-vladnut-falo…More
Ono je to vskutku veľmi zaujímavé. Toto je len jedna z mnohých vecí. Tých proroctiev sa splnilo tak mnoho a tak detailným spôsobom, že to nemôže byť len náhoda. Dalo by sa o tom rozprávať a čítať hodiny... Čítajte tu, toto je preložené do slovenčiny:

vatikankatolicky.com/apokalypsa/
vatikankatolicky.com/babylon-padol-padol/
vatikankatolicky.com/antikrist/
vatikankatolicky.com/…pride-vladnut-falosnej-cirkvi/
forthetruth333
Pripravte sa, ľudia, pripravte sa na počúvanie Božieho hlasu! Slnko je za zenitom! Všetko začalo! Božia spravodlivosť bude ohromná! Vložené na 18. januára 2021 Carbonia 18.01.2021 14:30
Peter(skala)
čo má znamenať že je za zenitom?
ľubica
že je 5 min po 12!
čitaj:Toto varovanie teraz beží na anonup.com : Dátum: 16.1.21 110 AM (GMT-07
Predmet: Prečítajte si toto okamžite (zdieľam tento e-mail, aby som vás informoval o tom, čo by sa mohlo stať.) BUĎTE PRIPRAVENÍ !
Môžete šíriť toto:
Priamo z vysoko postavenej armády: Podľa najnovšieho harmonogramu bude všetko vystavené niekedy medzi nedeľným popoludním a pondelkovým večerom.
More
že je 5 min po 12!
čitaj:Toto varovanie teraz beží na anonup.com : Dátum: 16.1.21 110 AM (GMT-07
Predmet: Prečítajte si toto okamžite (zdieľam tento e-mail, aby som vás informoval o tom, čo by sa mohlo stať.) BUĎTE PRIPRAVENÍ !
Môžete šíriť toto:
Priamo z vysoko postavenej armády: Podľa najnovšieho harmonogramu bude všetko vystavené niekedy medzi nedeľným popoludním a pondelkovým večerom.
Časovač bol nastavený na tieto dva konkrétne dni. Počas tejto doby sa EBS (Emergency Broadcast Systém) bude aktivovaný.
Prezident Trump pošle správu, Moji spolu Američania, búrka je nad nami.
Prostredníctvom Air Force One bude od neho odoslaných 7 prezidentských textových správ po správe Búrka je nad nami.
Tým sa dostávame pod úplné globálne stanné právo. Prostredníctvom EBS bude na autorizovaných zariadeniach 8-hodinové video prehrávané 3-krát denne počas 10 dní priamo s videopriznaniami vysoko postavených elitných osôb, ktoré sú na svojich vojenských tribunáloch vystavené svojim zločinom proti ľudskosti.
Počas hrania filmu bude po celom svete stiahnutých 500 000 ľudí. Tento opakujúci sa film bude pre väčšinu z nás mimoriadne bolestivý, pretože sa týka ľudí, o ktorých sme si mysleli, že im môžeme dôverovať pri páchaní nemysliteľných zločinov.
Rozumieme tomu, že nikto nebude môcť opustiť svoje bydlisko až do dokončenia.
Počas tejto chvíle v histórii prejdeme do Gesary / Nesary. Dôjde k úplnému prepojeniu planéty Zem.

Rozumieme, že médiá a internet budú odstavené. Nejde o prechod od prezidenta Trumpa k Bidenu.
Ide o prechod, ktorý prezident Trump v spojení s armádou zložil, aby sa veci vrátili späť k nám ľuďom.
Teraz viete, prečo bol generál Flynn omilostený (kľúčový prínos pre celý tento proces).
Pripravujeme sa na úplne novú budúcnosť, kde je ľudstvo oslobodené od obmedzení bývalých mocností. Konečne bude svet, ktorý nebude rozdelený medzi ľudí.
Každý musí pochopiť, že to je vážne, takže prosím, majte na 10 dní dostatok jedla, vody, batérií a potrieb.
Je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať. Túto správu ste dostali, aby ste mali dostatok času pripraviť sa na to, čo príde v najbližších niekoľkých hodinách.
wego.social/…-you-never-know-better-to.html
ľubica
co tu mudruješ skala. nezorientovaný, sklanajuci sa pred JMB!
TOTO SI ZAPIŠ:PpPavol IV. v r. 1559, v obavách pred volbou protestanta na papežský trón prehlásil, že keby osoba zvolená za papeža odpadla od katolickej viery alebo upadla do akejkolvek herezie, tak jej volba bude považována za neplatnú, nezákonnú a neuskutečněnú!!! Okrem toho uzákonil, že taká osoba neyťže být uznávána za papeža, …More
co tu mudruješ skala. nezorientovaný, sklanajuci sa pred JMB!
TOTO SI ZAPIŠ:PpPavol IV. v r. 1559, v obavách pred volbou protestanta na papežský trón prehlásil, že keby osoba zvolená za papeža odpadla od katolickej viery alebo upadla do akejkolvek herezie, tak jej volba bude považována za neplatnú, nezákonnú a neuskutečněnú!!! Okrem toho uzákonil, že taká osoba neyťže být uznávána za papeža, dokonce i kaby nastupila do úradu, bola intronizována a prijala od všetkych veriacich prejavy úcty a poslušnosti.
------------------------------

je ti to jasné? A ked nie tak si pozri čo je kabala a hlavne kto tam patrí:

Všetky diely i prvej série…
.otevrisvoumysl.cz/?s=pád kabaly
Peter(skala)
tak to vyzera že to nie je jasné ani Mons.Schneiderovi, ktorý sa vyjadril, že pápeža nemožno zosadiť kvôli jeho podpore heréz, ale treba na jeho hriechy poukazať.
Unam Sanctam SK
"zvolená za "pápeža"". Heretik nemôže byť zvolený za pápeža. To bolo definované ex cathedra pápežom Pavlom IV. To platí aj pre Františka, ktorý pred svojím "zvolením" za "pápeža" oslavoval židovské sviatky a zapálil menóru v synagóge...
Unam Sanctam SK
Schneider je heretik a to, čo on povie nemá žiadnu váhu. František nie je katolík, a preto nie je pápež, a preto ho nie je potrebné "zosadzovať".
One more comment from Unam Sanctam SK
Unam Sanctam SK
Ten heretik Schneider dokonca schválil herézu II. vatikánskeho koncilu, že moslimovia uctievajú jedného pravého Boha. Explicitne sa vyjadril, že moslimovia uctievajú pravého Boha, ktorého uctievajú katolíci.
ľubica
...to si musim dohladat, tieto vyjadrenia su mi nezname...
Unam Sanctam SK
Takže asi toľko k Schneiderovi, ktorý vyznáva antikristovskú herézu "Dogmatickej konštitúcie o Cirkvi" Lumen gentium a Nostra aetate, herézu slávnostne schválenú "apoštolskou mocou" antipápeža Pavla VI.
Unam Sanctam SK
Tu to máte, tu Schneider spravil to heretické vyjadrenie:
youtu.be/L7LNsFth3Rg?t=5270More
Tu to máte, tu Schneider spravil to heretické vyjadrenie:
youtu.be/L7LNsFth3Rg?t=5270
ľubica
...to je strašné. nevedela som, škoda že nie su sk tit.
Unam Sanctam SK
Pápež Pius XII., Mystici Corporis Christi (# 23), 29. jún 1943: „Lebo nie každý priestupok, hoci by mohol byť ťažkým zlom, je taký, že zo svojej vlastnej podstaty samotnej [suapte natura] oddeľuje človeka od Tela Cirkvi [ab Ecclesiae Corpore], ako to robí schizma alebo heréza alebo odpadnutie od viery.“
Peter(skala)
Unam, poznaš taku situaciu z historii Cirkvi, žeby nejaký papež širil herezy a tak prestal byť pápežom v Božích alebo aj v ludských očiach.
Presnejšie, či ešte počas svojho života stratil urad papeža?
Unam Sanctam SK
Ja si myslím, že toto mohol byť prípad pápeža Honoria, ktorý bol platne zvoleným pápežom, ale bol odsúdený III. carihradským koncilom, IV. carihradským koncilom a II. nicejským koncilom (za herézu). Ak by sa pápež stal heretikom, stratil by svoj úrad kvôli svojej heréze, ktorá by ho umiestnila mimo Cirkev; toto učia učitelia Cirkvi a vyplýva to z dogiem Katolíckej Cirkvi. Ale toto nie je prípad …More
Ja si myslím, že toto mohol byť prípad pápeža Honoria, ktorý bol platne zvoleným pápežom, ale bol odsúdený III. carihradským koncilom, IV. carihradským koncilom a II. nicejským koncilom (za herézu). Ak by sa pápež stal heretikom, stratil by svoj úrad kvôli svojej heréze, ktorá by ho umiestnila mimo Cirkev; toto učia učitelia Cirkvi a vyplýva to z dogiem Katolíckej Cirkvi. Ale toto nie je prípad antipápežov II. vatikánskeho koncilu, ktorí boli všetci heretikmi aj pred ich neplatnými voľbami za "pápežov".
Trepifajksl
Znám jednoho, který úřad papeže jednou prodal a 2x ho z něj vyhnali - Benedikt IX. Buzik, krvesmilník a vrah. Církev ho považuje za ostudu církve.
-----
Jeho život jako papeže je tak zvrhlý, nehodný a pokřivený, že mi běhá mráz po zádech při pouhé vzpomínce na něj,“ prohlašuje opat z Montecassina a pozdější následník papežského trůnu Viktor III. (1027–1087).
---
Když Benedikt úspěšně vydobyl na …
More
Znám jednoho, který úřad papeže jednou prodal a 2x ho z něj vyhnali - Benedikt IX. Buzik, krvesmilník a vrah. Církev ho považuje za ostudu církve.
-----
Jeho život jako papeže je tak zvrhlý, nehodný a pokřivený, že mi běhá mráz po zádech při pouhé vzpomínce na něj,“ prohlašuje opat z Montecassina a pozdější následník papežského trůnu Viktor III. (1027–1087).
---
Když Benedikt úspěšně vydobyl na Silvestrovi zpět svůj úřad, vrátil se k mo
ci. Ze svého vyhnanství se bohužel pranic nepoučil. Předjal jednání mnoha
budoucích kněží a rozhodl se, že se chce oženit, pročež papežský úřad prodal
Janu Graciánovi, římskému arciknězi. Později začal tohoto obchodu litovat
a dospěl k rozhodnutí dobýt si stolec zpět.
---
Byl vyhnán dokonce 2x.

Svatý Petr Damiani napsal, že skonal v nekajícnosti. Dle jiných pramenů se uchýlil do kláštera Grottaferrata, kde se ze svých hříchů kál.
Unam Sanctam SK
Ľudia by si mali uvedomiť, že nemorálnosť a vo všeobecnosti ťažké hriechy nespôsobia, že človek bude exkomunikovaný. Spôsobuje to heréza. František nie je mimo Cirkvi a nespôsobilým zastávať pápežský úrad pre jeho ťažké hriechy, ale pre jeho herézy (ktoré sú tiež ťažkým hriechom). Nemorálny platne zvolený pápež by mohol byť pápežom, dokým by neodstúpil (alebo neupadol do herézy). Ako vysvetľuje …More
Ľudia by si mali uvedomiť, že nemorálnosť a vo všeobecnosti ťažké hriechy nespôsobia, že človek bude exkomunikovaný. Spôsobuje to heréza. František nie je mimo Cirkvi a nespôsobilým zastávať pápežský úrad pre jeho ťažké hriechy, ale pre jeho herézy (ktoré sú tiež ťažkým hriechom). Nemorálny platne zvolený pápež by mohol byť pápežom, dokým by neodstúpil (alebo neupadol do herézy). Ako vysvetľuje pápež Pius XII.:

Pápež Pius XII., Mystici Corporis Christi (# 23), 29. jún 1943: „Lebo nie každý priestupok, hoci by mohol byť ťažkým zlom, je taký, že zo svojej vlastnej podstaty samotnej [suapte natura] oddeľuje človeka od Tela Cirkvi [ab Ecclesiae Corpore], ako to robí schizma alebo heréza alebo odpadnutie od viery.“
Peter(skala)
Unam - máš zaujímavý názor a vysvetlenie vyjadrenia Piusa XII., ale porovnaj ho s tým, čo povedal Ježiš o Veknazoch (Kajfáš a Annáš)

Oni totiž boli rovnako pravoplatnými velknazmi ako v sučasnosti Benedikt a František. Vidíš ten suvis?

Ježiš tiež mohol povedať, že kresťania maju presťať považovať týchto velknazov za právoplatných, ale čo povedal?

Vieš to?
Peter(skala)
Inač ten priklad papeža Honoria je sice podobný, ale u neho sa nedá hladať totožnosť, pretože počas jeho života sa nestalo, žeby ho zosadili kvôli jeho herezam. Až po smrti riešili jeho pripad, ale mna zaujima taka situácia, kedy by Boh rozhodol, že nejaký papež sa musel vzdať svojho uradu v prospech iného papeža.

Lenže nie preto, že sám chcel ako napr. Benedikt XVI alebo Inocent.. ale že by …More
Inač ten priklad papeža Honoria je sice podobný, ale u neho sa nedá hladať totožnosť, pretože počas jeho života sa nestalo, žeby ho zosadili kvôli jeho herezam. Až po smrti riešili jeho pripad, ale mna zaujima taka situácia, kedy by Boh rozhodol, že nejaký papež sa musel vzdať svojho uradu v prospech iného papeža.

Lenže nie preto, že sám chcel ako napr. Benedikt XVI alebo Inocent.. ale že by sám nechcel a predsa musel, lebo násilím ho zosadili a to všetko v sulade s Božou vôlou.

Pýtam sa, lebo ako ináč si vieš predstaviť, žeby Boh chcel nového papeža, ak nejaký papež širi herezy? Máš nejaku predstavu jednak čo by Boh urobil aby dal ludom na znamosť, že si nežela takého papeža a že chce tam mať iného?
One more comment from Peter(skala)
Peter(skala)
Trepifajksl

Dakujem za ukažku papeža Benedikta IX. ale on je práveže typickou ukážkou toho, že pápež je právoplatným uradnikom dovtedy, pokial sa sám nerozhodne odstupiť z uradu papeža, bezohladu na to, akým velkým je hriešnikom.
Trepifajksl
Však já netvrdím, že mimořádně hříšný papež není papež. Je jen prostě špatný papež. Převážnou většinu papežů jsme měli dobrých, mnoho i svatých a někteří byli hajzlové. Tak to na světě chodí. Né každý papež je hodný adorace. Za některé je třeba se i stydět.
Peter(skala)
ten napis by chcelo upraviť, pretože to vyznie ako keby František doslovne "odsudzoval" herézu.
Totižto "prozelytizmus" je heréza a ked v názve je napísané, že František odsudzuje prozelytizmus, tak potom to nekorešponduje s obsahom članku, nakolko v ňom za to kritizuje Františka.

autor članku by si mal ujasniť, čo presne znamená "prozelytizmus"
Unam Sanctam SK
V článku je vysvetlené, čo je prozelytizmus, takže by ste si to mali ujasniť vy.
Unam Sanctam SK
Prozelytizmus nie je heréza, je to Boží príkaz. Je nevyhnutné obracať ľudí na katolicizmus, lebo mimo Katolíckej Cirkvi niet spásy.
Peter(skala)
nevyzera to, že by tam niekto sa odvolaval na oficialne učenie Cirkvi ako vysvetluje teologicku terminologiu prozelitizmu
Peter(skala)
to je tvoj výklad slova prozelytizmu ale nás by malo zaujímať katolicky výklad toho slova.
Unam Sanctam SK
To nie je potrebné, lebo každý si môže pozrieť, čo to znamená v slovníku. Navyše je heretickosť jeho vyjadrení potvrdená jeho činmi a napríklad aj týmto vyjadrením:
František: „Mám presvedčiť toho druhého, aby sa stal katolíkom? Nie, nie, nie!“
Takže niet o čom. A František dal mnohokrát explicitne najavo, že nikoho nechce obrátiť pri mnohých iných príležitostiach. V článku je len zopár takých …More
To nie je potrebné, lebo každý si môže pozrieť, čo to znamená v slovníku. Navyše je heretickosť jeho vyjadrení potvrdená jeho činmi a napríklad aj týmto vyjadrením:
František: „Mám presvedčiť toho druhého, aby sa stal katolíkom? Nie, nie, nie!“
Takže niet o čom. A František dal mnohokrát explicitne najavo, že nikoho nechce obrátiť pri mnohých iných príležitostiach. V článku je len zopár takých vyjadrení.
Peter(skala)
jasné a po rokoch ked sa náhodou pozrie do slovnika a zistí, že sa mýlil, tak len kývne rukou :)
ľubica
chod sa strčiť do chladničky skala a konečne začni študovať čo je katolicke a nie plátky DVK!
PpPavol IV. v r. 1559, v obavách pred volbou protestanta na papežský trón prehlásil, že keby osoba zvolená za papeža odpadla od katolickej viery alebo upadla do akejkolvek herezie, tak jej volba bude považována za neplatnú, nezákonnú a neuskutečněnú!!! Okrem toho uzákonil, že taká osoba neyťže být …More
chod sa strčiť do chladničky skala a konečne začni študovať čo je katolicke a nie plátky DVK!
PpPavol IV. v r. 1559, v obavách pred volbou protestanta na papežský trón prehlásil, že keby osoba zvolená za papeža odpadla od katolickej viery alebo upadla do akejkolvek herezie, tak jej volba bude považována za neplatnú, nezákonnú a neuskutečněnú!!! Okrem toho uzákonil, že taká osoba neyťže být uznávána za papeža, dokonce i kaby nastupila do úradu, bola intronizována a prijala od všetkych veriacich prejavy úcty a poslušnosti.
Peter(skala)
🤪 😂 😊
Unam Sanctam SK
František nechce nikoho obrátiť na katolicizmus. Jeho modlenie sa v mešite a synagóge a mnohé jeho činy odpadlíctva, ako aj mnohé jeho vyjadrenia sú toho príkladom. František sa mnohokrát vyjadril, že nikoho nechce obrátiť na katolícku vieru a toto odsudzuje ako "jed" a "ťažký hriech". Ste totálne zlej vôle. Fero veľmi dobre vie, čo prozelytizmus znamená. A nielen slovníky, ale aj kontext, v …More
František nechce nikoho obrátiť na katolicizmus. Jeho modlenie sa v mešite a synagóge a mnohé jeho činy odpadlíctva, ako aj mnohé jeho vyjadrenia sú toho príkladom. František sa mnohokrát vyjadril, že nikoho nechce obrátiť na katolícku vieru a toto odsudzuje ako "jed" a "ťažký hriech". Ste totálne zlej vôle. Fero veľmi dobre vie, čo prozelytizmus znamená. A nielen slovníky, ale aj kontext, v ktorom to slovo používa a pri akých činoch to používa, dokazuje to, čo hovorím.
Unam Sanctam SK
To, čo píšete je vrchol absurdnosti. Prečítajte si tu o jeho odpadlíctve a "prozelytizme" s rabínom Skorkom:
lastampa.it/…tory-in-the-vatican-1.35984471
Peter(skala)
Unam, rozumiem Ti, že ti vadí aký postoj má František k obracaniu inovercov - takže to ti neberiem, ale polož si otazku:
ako sa volá heréza, o ktorej hovoril Ježiš, ked poukazal na skutky farizejov, čo celý svet obišli, aby do svojho spoločenstva ziskali inovercov a potom z nich urobili 100x horších?

Porozmýšľaj a potom napíš
ľubica
Unam...škoda času komunikovať so skalou. všetci ho tu na gtv poznáme,....občas máva aj dobré komenty a k veci, ale ohladne JMB, to nedáte...šak sa kuknite na jeho profil koho háji...
Unam Sanctam SK
Asi tak. Ale teraz bol odhalený znova a niektorí heretici zlej vôle predkladajú podobné nezmysly ako on.
Unam Sanctam SK
Tam Ježiš poukázal na iné zlé skutky farizejov. Neodsudzuje tam svoj vlastný príkaz. Človek si môže iba poklepkať po čele nad takým nezmyslom, aký píšete.
Peter(skala)
predstav si, že tu istu otazku ti položi ateista, ale s pridavkom, že ked si veriaci (katolik) tak ho zaujima, či azda neide o jednu a tu istu herezu: ... že to, ako zmýšlali farizeji je tá ista hereza, aká v sučasnosti, ked niekto chce urobiť 100x horšieho človeka z novopričlenenej osoby do Cirkvi
Unam Sanctam SK
Keď sa človek dobrej vôle obráti z nejakého nesprávneho presvedčenia a zo svojich hriechov, dá sa pokrstiť a stane sa katolíkom, tak to ho urobí podľa vás 100x horším človekom? že vstúpi do KC? že začne vyznávať pravú vieru? Aj ak by zlý človek aspoň začal vyznávať pravú vieru, v tomto ohľade by to bol posun k lepšiemu. Prestaňte tárať nezmysly.
Peter(skala)
dobrá otazka ale nie s porozumením mojej otazky.
Totižto tí novo-pričlenení inoverci, ktorých farizeji (presnejšie prozeliti) priviedli do Božieho ľudu - neboli skutočne obratení, ale podvodom ... ináč by z nich sa nestali 100x horší... ako hovorí samotný Ježiš.

To isté sa stáva aj v sučasnosti, ked katolicki fundamentalisti a napokon aj "prozelytisti" podvodom pričlenia inovercov do KC. …More
dobrá otazka ale nie s porozumením mojej otazky.
Totižto tí novo-pričlenení inoverci, ktorých farizeji (presnejšie prozeliti) priviedli do Božieho ľudu - neboli skutočne obratení, ale podvodom ... ináč by z nich sa nestali 100x horší... ako hovorí samotný Ježiš.

To isté sa stáva aj v sučasnosti, ked katolicki fundamentalisti a napokon aj "prozelytisti" podvodom pričlenia inovercov do KC. Naslubuju im hory-doly, funkcie, atd... a podporuju ich v homosexualite, či iných zvrateností. Neskôr sa z nich stanu knazi a biskupi.

Vidíš ten suvis medzi Božím Slovom (Slovom Ježiša Krista o vtedajšej dobe) a dnešnej dobe?
Svätý Malachiáš(prorok)
Bývali keller už dávno viem,že si to ty.
Unam Sanctam SK
Ja nie som Kristian Keller. Keller je tiež katolíkom.
forthetruth333
PrenechaJ súdy BOHU ako samosudca si môžeš ublížiť
Unam Sanctam SK
František je v stave odsúdenia a je mimo KC. Katolíci to vedia neomylne, lebo je neomylnou dogmou, že heretici sú mimo KC. Katolíci musia odsúdiť Františka ako heretika, lebo tvrdošijne vyznáva mnoho heréz.
Pápež Inocent III., Eius exemplo, 18. december 1208: „Srdcom veríme a ústami vyznávame jednu Cirkev, nie z heretikov, ale svätú, rímsku, katolícku a apoštolskú Cirkev, mimo ktorej, veríme, …More
František je v stave odsúdenia a je mimo KC. Katolíci to vedia neomylne, lebo je neomylnou dogmou, že heretici sú mimo KC. Katolíci musia odsúdiť Františka ako heretika, lebo tvrdošijne vyznáva mnoho heréz.
Pápež Inocent III., Eius exemplo, 18. december 1208: „Srdcom veríme a ústami vyznávame jednu Cirkev, nie z heretikov, ale svätú, rímsku, katolícku a apoštolskú Cirkev, mimo ktorej, veríme, že nikto nie je spasený.“
Čítajte tu:
vatikankatolicky.com/…co-heretik-nemoze-byt-papezom/
vatikankatolicky.com/…-frantisek-nemoze-byt-papezom/
ľubica
PpPavol IV. v r. 1559, v obavách pred volbou protestanta na papežský trón prehlásil, že keby osoba zvolená za papeža odpadla od katolickej viery alebo upadla do akejkolvek herezie, tak jej volba bude považována za neplatnú, nezákonnú a neuskutočnenú!!! Okrem toho uzákonil, že taká osoba nemôže být uznávána za papeža, dokonce i keby nastupila do úradu, bola intronizována a prijala od všetkych …More
PpPavol IV. v r. 1559, v obavách pred volbou protestanta na papežský trón prehlásil, že keby osoba zvolená za papeža odpadla od katolickej viery alebo upadla do akejkolvek herezie, tak jej volba bude považována za neplatnú, nezákonnú a neuskutočnenú!!! Okrem toho uzákonil, že taká osoba nemôže být uznávána za papeža, dokonce i keby nastupila do úradu, bola intronizována a prijala od všetkych veriacich prejavy úcty a poslušnosti.
forthetruth333
BOH ma posledné slovo ak by to šlo podľa ľudí bola by to POHROMA
Nezabudaj BOH ja panom nad zákonmi aj moralkou
Unam Sanctam SK
Táto situácia bola predpovedaná v Biblii a katolíckych proroctvách: vatikankatolicky.com/babylon-padol-padol/
vatikankatolicky.com/apokalypsa/
Unam Sanctam SK
Nielenže odsudzuje prozelytizmus, ale dokonca ho nazýva "veľmi ťažkým hriechom". Modloslužobníctvo Františka, Benedikta XVI. a Jána Pavla II. je ťažkým hriechom. Rovnako tak to, že hlásali falošné evanjelium. Ľudia, ktorí prijmú čo i len jednu herézu týchto antipápežov alebo ich modloslužobníctvo či ich náboženský indiferentizmus, tiež páchajú ťažký hriech. A tí, ktorí ich tvárou v tvár faktom …More
Nielenže odsudzuje prozelytizmus, ale dokonca ho nazýva "veľmi ťažkým hriechom". Modloslužobníctvo Františka, Benedikta XVI. a Jána Pavla II. je ťažkým hriechom. Rovnako tak to, že hlásali falošné evanjelium. Ľudia, ktorí prijmú čo i len jednu herézu týchto antipápežov alebo ich modloslužobníctvo či ich náboženský indiferentizmus, tiež páchajú ťažký hriech. A tí, ktorí ich tvárou v tvár faktom prezentovaným na vatikankatolicky.com budú obhajovať za pápežov, stratia svoje duše pre popieranie učenia Katolíckej Cirkvi.