Clicks1.7K
pl.news
3

Biskup Schneider prosi niemieckich biskupów, by zmienili nazwę swojego "kościoła"

Pozostali katolicy w Niemczech powinni odsunąć na bok istniejące drobne różnice i zjednoczyć się w obliczu trwającej w ich kraju masowej apostazji od wiary katolickiej, powiedział biskup Athanasius Schneider portalowi LifeSiteNews.com (10 maja).

Schneider powiedział to w kontekście niemieckich "błogosławieństw" dla homoseksualistów – bardzo rozdmuchanych przez media oligarchów – które okazały się wielką klapą, jako że kilka kościołów, które triumfalnie je ogłosiły, pozostało prawie pustych.

W obliczu szerzącej się apostazji i obojętności Schneider uważa, że "z ludzkiego punktu widzenia istnieje niewielka nadzieja", że Kościół w Niemczech – sztucznie podtrzymywany przy życiu przez narzucony przez państwo podatek kościelny – może zostać uratowany bez "boskiej interwencji".

Dla uczciwości Schneider proponuje, aby niemieccy biskupi-apostaci przestali nazywać siebie "rzymskimi katolikami". Jako nową nazwę dla swojej grupy Schneider proponuje "Niemiecki Narodowy Kościół Katolicki", "Współczesny Niemiecki Kościół Katolicki", "Szeroki Niemiecki Kościół Katolicki", "Niższy Niemiecki Kościół Katolicki" lub "Inkluzywny Niemiecki Kościół Katolicki" [który wyklucza tylko katolików].

#newsNfmpbmgcwa

PiotrM
Na Luder-Bis!
Weronika....S
Gdyby biskupi niemieccy nie byli przeświadczeni w jakiej wspólnocie katolickiej funkcjonują ze świeckimi wiernymi, nie odważyliby się na coś takiego. Ryba psuje się od głowy, a potem zaraża gangreną inne części.