tommy1
8754

Walczył w Mariupolu. Mówi, jak Rosjanie traktują swoich

Oto prawdziwe oblicze rosyjskiej armii, która za nic ma nawet swych rannych żołnierzy. Wstrząsającą relację ze zniszczonego Mariupola zdał w rozmowie z RMF24 żołnierz Mychajło.

Wstrząsająca opowieść żołnierza z Mariupola. Nikt się nie podda

Mariupol nad Morzem Azowskim, oblężony przez wojska rosyjskie praktycznie od pierwszych dni wojny, został zniszczony przez nieustanne ostrzały i bombardowania. Według informacji mediów, w tym mieście mogło zginąć nawet 20 tysięcy cywili.

Czytaj także: Rosyjskie groźby niewarte funta kłaków. Polscy generałowie mówią wprost

Jedną z osób, które broniły miasta był ukraiński żołnierz Mychajło. W rozmowie z RMF24 opowiedział o straszliwych zbrodniach, jakich dokonują Rosjanie. Nie mają żadnych zasad i skrupułów, atakują dzieci czy nawet szpital z chorymi.

Połowa z tych, którzy tam leżeli, już nie żyje. Spod gruzów udało się wydobyć nielicznych, dla reszty było już za późno. To jest nie do pomyślenia. Żadna konwencja nie pozwala na takie działania, żeby uderzać w szpitale, w rannych, atakować cywilne obiekty, żeby atakować ludzi - mówi żołnierz.

Rosjanie zachowują się skandalicznie nie tylko w stosunku do Ukraińców, ale nawet rannych swoich żołnierzy, których skazują na śmierć.

Nie wracają po ciała zabitych: Tam, gdzie próbowali nas otaczać, do teraz walają się ciała, nie rannych, ale zabitych. Nie zabierają swoich ludzi. Nie robi im to różnicy: Są ludzie, nie ma ludzi, znajdziemy nowych, przyjadą - dodaje.

Żołnierze z Mariupola byli świadomi, że nadchodzi wojna i spodziewali się rosyjskiego ataku. W dalszym ciągu gotowi są walczyć za ojczyznę. Tak ich wychowano i nikt tego nie zmieni.

Zawsze ruszaliśmy do boju i dalej będziemy to robić. Niektórzy z nas znaleźli się z w niewoli, inni do tej pory są w Azowstalu, kolejni są ranni, bez rąk, bez nóg, ale nadal jesteśmy gotowi walczyć - zapewniał Mychajło.

Czytaj także: Rosja. Zobaczyli je na śmietniku. Tyle zostało z szumnej akcji

Nie poddają się

Mimo katastrofalnej sytuacji humanitarnej, obrońcy Mariupola nie zamierzają się poddać. Na profilu Euromaidan Press pokazano nawet film potwierdzający, że nad zakładami Azowstal dalej powiewa ukraińska flaga.

Jak poinformował szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko w telewizji, ponad 100 cywilów wciąż pozostaje w kombinacie Azowstal, który jest ostatnim punktem oporu sił ukraińskich w Mariupolu.
tommy 1
...opowiedział o straszliwych zbrodniach, jakich dokonują Rosjanie. Nie mają żadnych zasad i skrupułów, atakują dzieci czy nawet szpital z chorymi.

Połowa z tych, którzy tam leżeli, już nie żyje. Spod gruzów udało się wydobyć nielicznych, dla reszty było już za późno. To jest nie do pomyślenia. Żadna konwencja nie pozwala na takie działania, żeby uderzać w szpitale, w rannych, atakować cywilne …More
...opowiedział o straszliwych zbrodniach, jakich dokonują Rosjanie. Nie mają żadnych zasad i skrupułów, atakują dzieci czy nawet szpital z chorymi.

Połowa z tych, którzy tam leżeli, już nie żyje. Spod gruzów udało się wydobyć nielicznych, dla reszty było już za późno. To jest nie do pomyślenia. Żadna konwencja nie pozwala na takie działania, żeby uderzać w szpitale, w rannych, atakować cywilne obiekty, żeby atakować ludzi.
starski
Ten cytat podaje nieprawdę - jeżeli obiekt jest używany przez wojsko przestaje być obiektem cywilnym. Kto chciał ten widział nagrania (ukraińskie) żołnierzy obozujących w szkołach na przykład.
tommy 1
Cytat jest jak najbardziej prawdziwy. Jest wiele na to przykładów.
starski
Napisałem o ostatnim zdaniu "żadna konwencja..."
tommy1
Bardzo wątpię aby armia narażała swe dzieci albo chorych na zbombardowanie i śmierć. To są ruskie wymysły.
Pergamin Szlachetny Pergaminowy
ja tam widzialem co innego ;)
tommy 1
Po której stronie walczyłeś?
tommy 1
Oto prawdziwe oblicze rosyjskiej armii, która za nic ma nawet swych rannych żołnierzy. Wstrząsającą relację ze zniszczonego Mariupola.