Clicks24
uk.news

Кардинал Брандмюллер закликає не підкорятися Traditionis Custodes

У своїй заяві від 28 липня про Traditionis Custodes, кардинал Вальтер Брандмюллер (92 роки) пише, що закон може стати дійсним тільки в разі його прийняття і відповідності нормам.

Виходить, що деякі закони скасовуються через неможливість їх дотримання, а також через те, що вони застарівають: "Закони повинні служити суспільству, а не суспільство - закону".

Як приклад Брандмюллер наводить Veterum sapientia (лютий 1962) Іоанна XXIII, в якому говорилося, що богослов'я в університетах має викладатися тільки латинською мовою: "Veterum sapientia було забуто практично відразу ж після публікації".

Брандмюллер закликає до здорового глузду, нагадуючи, що обґрунтовані заперечення припиняють дію універсального закону церкви: "Іншими словами, закону можна не підкорятися до тих пір, поки не будуть надані відповіді на заперечення".

Він вважає, що "при наявності сумнівів в обов'язковості виконання закону, його можна не виконувати". Він робить такий висновок через свідомо помилкову суть документа.

Брандмюллер зазначає, що його аргументи можна використовувати тільки по відношенню до таких документів, як Traditionis Custodes, але не проти законів природи і богоданного права.

#newsUigimedjui