Clicks4.3K
pl.news
3

Księżna Gloria: Traditionis Custodes Franciszka karze dobrych katolikóœ

Niemiecka księżniczka Gloria z Thurn i Taxis była "bardzo rozczarowana" z powodu Traditionis custodes Franciszka, ale łudzi się teorią "złych doradców" (LifeSiteNews.com, 23 listopada).

Dla niej TC przypomina sytuację w szkole, gdzie karze się tych, którzy odrabiają pracę domową. Porównuje Novus Ordo z fast foodem, spożywanym na stojąco, a Mszę Rzymską z miłym obiadem przy stole nakrytym białym obrusem i pięknymi sztućcami.

Gloria uważa, że Franciszek dorastający w Argentynie ma wiele uprzedzeń zarówno do katolików obrządku rzymskiego, jak i do ludzi bogatych. Jednak Argentyna w czasach młodości Bergoglio była bogatym krajem, a on sam nigdy nie doświadczył "biedy" ani w domu, ani tym bardziej u jezuitów.

Gloria pociesza się, że prawdziwa wiara zawsze cierpiała prześladowania i że przesłanie Chrystusa nie da się pogodzić z polityką. Dla niej średniowieczny spór między papieżem a cesarzem trwa nadal, tyle że "dzisiaj żyjemy w czasach, w których papież myśli, że może udobruchać cesarza", ale to "jest złudzenie".

#newsFnzkyqebym

13:10
CÓRKA MARYI
Weronika....S
Franciszek nie jest w stanie ukarać dobrych katolików.
Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
' DOBRZY KATOLICY " nie słuchaja masonów i sług diabła tylko trwają w niezmiennej ni niezmutowanej Nauce KK-go i Ewangelii prowadzeni przez prawdziwych pasterzy KK-go ; Bractwo Św.Piusa X-go , ks.Jacka Bałemby , ks. Michała Wożnickiego .ks.Dariusza Kowalczyka , ks Powierze i im podobnych .....