Clicks27
lt.news

Ieškome neteisingų žmonių: Vatikano sinodas nori klausytis buvusių katalikų

Rugsėjo 7 d. Vatikanas paskelbė parengiamąjį dokumentą ir vadovą „Sinodališkumo sinodui“, dvejus metus trukusiems pasauliniams susitikimams ir tuščioms diskusijoms. Galutinio dokumento tikimąsi 2023 m. spalio mėn., ir jis jau tikriausiai parašytas.

Vienas iš pagrindinių tikslų yra „gyventi dalyvaujantį ir įtraukų bažnytinį procesą“, kuris siūlo visiems “[išskyrus marginalizuotus katalikus], ypač tiems, kurie dėl įvairių priežasčių atsiduria„ pakraštyje “,„ galimybę “išreikšti save ir būti išgirstiems.“

Vadove išvardytos tos temos, kurias nustatė oligarchai: „Covid-19“, imigracija, piktnaudžiavimo apgaulė, socialinis teisingumas, klimato kaita. Pranciškaus bažnyčioje niekam nerūpi Bažnyčiai aktualios temos.

Vadove giriami esami sinodiniai/savižudybės procesai, tokie kaip Vokietijoje, Pietų Amerikoje, Airijoje ir Australijoje, ir reikalaujama įsiklausyti į jaunimą, moteris, vargšus, užsieniečius ir „katalikus, kurie retai arba niekada nepraktikuoja savo tikėjimo“, o kompetencijos nesiekiama.

Nuo 2024 m. Sinodo „rezultatai“ visame pasaulyje bus įgyvendinti žlungančioje Tarybos Bažnyčioje.

#newsMwaflfnwik