43:26

Mladosť bez detstva, alebo Ako nivočia duše detí

(Kto pohorší jedného z týchto mojich maličkých, lepšie by mu bolo, keby mu na krk uviazali mlynský kameň.....)
Coburg
Blahovec01 Zčasti máš pravdu. Ale to sa spýtaj tých, ktorí otvorili túto krajinu tomuto marazmu, nie tých, ktorí "bojovali a zvrhli minulý režim". Ten režim nikto nezvrhol, lebo nemohol. nedalo sa to. Oni sa "zvrhli" sami. My sme bránili práva veriacich a Cirkvi, nie chúťky liberálov. A tebe v tom minulom režime stačilo, keď ťa nezatvorili za návštevu kostola alebo účasť na púti pre istotu v …More
Blahovec01 Zčasti máš pravdu. Ale to sa spýtaj tých, ktorí otvorili túto krajinu tomuto marazmu, nie tých, ktorí "bojovali a zvrhli minulý režim". Ten režim nikto nezvrhol, lebo nemohol. nedalo sa to. Oni sa "zvrhli" sami. My sme bránili práva veriacich a Cirkvi, nie chúťky liberálov. A tebe v tom minulom režime stačilo, keď ťa nezatvorili za návštevu kostola alebo účasť na púti pre istotu v šiltovke? Asi si sa hlásil k veriacim, ale dieťa si si pre istotu dal pokrstiť v inom okrese. Mňa takíto veriaci nezaujímali. A tí, ktorí skutočne bojovali, sú dnes v tej istej pozícii nepriateľov režimu, fanatikov a extrémistov. A tí ostatní - "hlbokoveriaci", ktorí krstili deti v susednom okrese dnes pritakávajú liberálom, volia ich na čelo štátu, alebo sú prinajmenšom ticho. Takže si trocha pooprav optiku.
apredsasatoci
Krestan môže brániť svoju vieru, iba vtedy, keď ju má.
Po páde socializmu komunisti nabehli do kostolov. A čo sa stalo? Čo mali kresťania obrátiť komunistov, komunisti obrátili kresťanov.
Dudko
Medzi nami, ja si s týmto svetom akosi nerozumiem, nenachádzam s ním spoločnú reč. Ale kupodivu ani s bežnými kresťanmi nie, ako by sa patrilo. Nie je to nič príjemné, byť ako cudzinec. Som podivín? Je moja viera iná? Ale veď do bodky prijímam to čo odjakživa učí, lebo sa mi to ohromne zapáčilo.
Viera je dar, ale človek je tou zemou, v ktorej sa má ujať semeno Slova. No keď je niekto nedbalý, či …More
Medzi nami, ja si s týmto svetom akosi nerozumiem, nenachádzam s ním spoločnú reč. Ale kupodivu ani s bežnými kresťanmi nie, ako by sa patrilo. Nie je to nič príjemné, byť ako cudzinec. Som podivín? Je moja viera iná? Ale veď do bodky prijímam to čo odjakživa učí, lebo sa mi to ohromne zapáčilo.
Viera je dar, ale človek je tou zemou, v ktorej sa má ujať semeno Slova. No keď je niekto nedbalý, či nemá dosť chápavosti pre duchovné veci, čo s ním? Milosrdenstvo a nie kameňovanie.
apredsasatoci
Dudko, Bdej!!!
Aj takto dokáže diabol klamať. Človek si myslí, že je cudzinec vo svete, nikto ho nechápe, všetci sú na vine... A dokonca to nazýva kresťanstvom.

Konfrontuj sa so svätými z pred 2VK!
Diabol obchádza ako zúrivý lev a hľadá koho by zožral.
Dudko
Coburg
veď im, riadne zvoleným politikom môžete písať, napr. cez Facebook. Včera som tam chcel napísať pánu Sulíkovi nejaký komentár k jeho aktuálnym vyjadreniam, ale vzápätí som len mávol rukou a stránku som zavrel. Márnosť nad márnosť...
Oni by Vám možno odpovadali takto: Čo stále chcete?! Máte slobodu vyznania, na Vianoce a Veľkú noc ste doma, a cez ďalšie cirkevné sviatky si môžete vziať …More
Coburg
veď im, riadne zvoleným politikom môžete písať, napr. cez Facebook. Včera som tam chcel napísať pánu Sulíkovi nejaký komentár k jeho aktuálnym vyjadreniam, ale vzápätí som len mávol rukou a stránku som zavrel. Márnosť nad márnosť...
Oni by Vám možno odpovadali takto: Čo stále chcete?! Máte slobodu vyznania, na Vianoce a Veľkú noc ste doma, a cez ďalšie cirkevné sviatky si môžete vziať dovolenku. Čo majú ostatní, čo má sekulárny štát s vašou vierou? A keby sme tu mali zopár ďalších náboženstiev a každý by chcel uzákoniť svoje voľné dni, kam by sme došli? - A sme vybavení...
Dudko
apredsasatoci
Poznám niektoré životopisy svätých - inšpirovali ma knihy ktoré som po obrátení dostal. Ale na to ja nemám a mám čo robiť, aby som sa ako tak udržal.
apredsasatoci
Sväti hovoria: Ak si myslíte, že kresťanský život je len pre reholnokov, pánov knazov/biskupov, tak ste na veľkom omyle. Do neba môže prísť človek iba ako svätý. Bez svätosti to nie je možné. Toto je falošná pokora, ktora vedie človeka iba do zatratenia.
Bdej Dudko!!!
Dudko
To mi je jasné... A bdiem, aj sa nejako modlím. 😊
Dudko
Aká matka, taká Katka...
Ľudia už zväčša žijú ako zvieratá, hlavne pre svoje biologické potreby.
Blahovec01
Súhlasím. Zaujímavé ale na tejto veci je skutočnosť, že tí, ktorí bojovali a zvrhli minulý režim sa najviac pričinili o nastolenie tohoto amorálneho zvrhlého spoločenského systému pod krycím nástrojom "demokracia a ľudské práva". Toto nie je ani demokracia, ani ľudské práva. Toto je liberálny teror pod vedením nášho nového zotročovateľa USA. Sme plne v ich rukách a v otroctve. Čo oni určia to sa …More
Súhlasím. Zaujímavé ale na tejto veci je skutočnosť, že tí, ktorí bojovali a zvrhli minulý režim sa najviac pričinili o nastolenie tohoto amorálneho zvrhlého spoločenského systému pod krycím nástrojom "demokracia a ľudské práva". Toto nie je ani demokracia, ani ľudské práva. Toto je liberálny teror pod vedením nášho nového zotročovateľa USA. Sme plne v ich rukách a v otroctve. Čo oni určia to sa tu deje. Všetci tí tzv revolucionári a behači po námestiach museli vedieť, čo sa deje na Západe a v USA. Napokon nimi boli výdatne platení a štedro odmeňovaní. Presne toto sa dialo aj na Ukrajine a teraz analogicky v Bielorusku.

Bohužiaľ toto, čo ukazuje film a čo sa deje majú na svedomí aj falošní kresťania, ktorým išlo len o uspokojovanie ich bilogických potrieb. Majú to. Majú autá, vily, majetku, drahé dovolenky, je im konečne umožnené vykorisťovanie bratov a sestier bez ohľadu na ich rodiny a ich zdravie. A ich deti? Radšej to komentovať nebudem, lebo sa tu do mňa obujú ďalší falošní "hlbokoveriaci" a Judáši a prekrúcači Evanjelia. A tých je tu neúrekom.
apredsasatoci
V podstate svetský človek bez Boha ani ináč žiť nevie, len ako sviňa. Prečo? Lebo padla prirodzenosť!
Lenže kresťania vedia ako sa žiť má. Pýtam sa: Kresťania sú kde? Vymreli?
Dudko
Blahovec01
Dobre, kritizuješ systém, kritizuješ túžbu po slobode a to, že ľudia nechcú slúžiť Bohu, ale svojej telesnej prirodzenosti. Nuž, dnešný svet aj vďaka vede a technike ponúka úplne iný život, než bol kedysi, dnešný človek žije pohodlnejšie a sebaistejšie - starí ľudia by o tom vedeli rozprávať. Zaskočilo nás to nepripravených, podobne ako zaskočí bedára nečakaný dar bohatstva, alebo …More
Blahovec01
Dobre, kritizuješ systém, kritizuješ túžbu po slobode a to, že ľudia nechcú slúžiť Bohu, ale svojej telesnej prirodzenosti. Nuž, dnešný svet aj vďaka vede a technike ponúka úplne iný život, než bol kedysi, dnešný človek žije pohodlnejšie a sebaistejšie - starí ľudia by o tom vedeli rozprávať. Zaskočilo nás to nepripravených, podobne ako zaskočí bedára nečakaný dar bohatstva, alebo ako malého človiečika zaskočí svetská sláva...
Ale okrem kritiky si tu neponúkol nič, len nostalgiu za socialistickou minulosťou. Ako keby vtedy viera prekvitala, ako keby vtedy nebolo hriechov, ako keby komunistický systém bol bezúhonný. Dnes sa cítiš byť neslobodný? Čo chceš urobiť?
Chyba nie je v slobode, ale jedine v ľuďoch, že ju nevedia žiť. Myslíš si, že človek je taký hlúpi a slabý, že potrebuje okovy diktatúry? Malý dvor a veľký bič? Lenže diktatúra si nárokuje vyhnať každú konkurenciu, áno aj náboženskú. Ani Lenin, ani Hitler to s kresťanstvom nemysleli dobre, a napokon ani v dnešnom Rusku, ktoré sa tvári ako ostrov spravodlivosti, nemajú radi katolícku cirkev. Prečo, o tom môžeme premýšľať.
Najprv som katolík, až potom to ostatné, preto hájim v prvom rade záujmy Cirkvi, ktoré stoja nad všetkým. Tak.
apredsasatoci
Kritizujem IBA kresťanov, ako takých!
Opäť platí, Strom poznas podľa ovocia!
Dudko
To som napísal jemu vyššie, musím tam doplniť jeho nick.