Clicks5.7K

Wiadomości GloriaTV

Wiadomości Gloria.TV
"Pozwólmy się zafascynować świętym" Polecił nie sprawować Eucharystii Islamiści planują zamach na papieża Noc Naturystów - nie dla dzieci Nie - dla równouprawnionej religii Watykan Pozwólmy się …More
"Pozwólmy się zafascynować świętym"
Polecił nie sprawować Eucharystii
Islamiści planują zamach na papieża
Noc Naturystów - nie dla dzieci
Nie - dla równouprawnionej religii

Watykan

Pozwólmy się zafascynować świętym, aby i nasze życie stało się hymnem na cześć Boga – zachęcił Benedykt XVI, kanonizując w Watykanie pięcioro błogosławionych. Nowi święci Kościoła to:
- ks. Archanioł Tadini (1846-1912) z diecezji Brescia na północy Włoch, założyciel Sióstr Robotnic Świętego Domu z Nazaretu;
- o. Bernard Tolomei (1272-1348), Włoch, założyciel benedyktynów oliwetanów;
- br. Noniusz od Matki Bożej Álvares Pereira (1360-1431), portugalski bohater narodowy, karmelita;
- s. Gertruda Comensoli (1847-1903), Włoszka, założycielka Adoratorek Najświętszego Sakramentu;
- oraz s. Katarzyna Volpicelli (1839-1894), Włoszka, założycielka Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Meksyk

W stolicy Meksyku zawieszono 26 kwietnia publiczne odprawianie Mszy św. informuje portal niedziela.pl. Ze względu na zagrożenie epidemią świńskiej grypy stołeczny metropolita polecił nie sprawować Eucharystii aż do wydania kolejnych rozporządzeń.
Wierni mają wypełnić niedzielny obowiązek słuchając Mszy przez radio. Kard. Norberto Rivera Carrera podjął tę decyzję po konsultacjach z tamtejszym ministerstwem zdrowia.
Obecnie liczbę ofiar śmiertelnych spowodowanych wybuchem epidemii szacuje się na ponad 80 osob.
Izrael

we wczorajszym wydaniu izraelski Dziennik „Haaretz” powołując się na raport wywiadu, oświadczył że istnieją dowody na to, że islamiści planują zamach na papieża. w północnej części Izraela rozpowszechniono ulotki, w których islamiści wzywają do „zakłócenia” papieskiej wizyty i do zamachu na życie Benedykta XVI.

Polska
O wszczęcie i przeprowadzenie postępowania w związku z organizowaniem tzw. Nocy Naturystów na miejskiej pływalni Aquapark Fala Łódź wystąpił Jan Waliszewski, prezes łódzkiej Ligi Polskich Rodzin.
Uczestnikami imporezy byli rodzice wraz z dziećmi o dużej rozpiętości wieku a także osoby samotne. Nie wykluczone jest że „miejski obiekt o charakterze rekreacyjnym stał się miejscem, gdzie dokonywały się głębokie szkody psychiczne u dzieci narażanych za przyzwoleniem rodziców na deprawację i wielorakie niebezpieczeństwa natury pedofilskiej oraz zachowania uznawane w naszej kulturze za nieobyczajne.”

Niemcy

Wczoraj podczas referendum mieszkańcy Berlina nie zdecydowli się na to, by uczniowie szkół publicznych stolicy Niemiec, a zarazem kraju związkowego (landu), mogli wybierać między religią a etyką jako równouprawnionymi przedmiotami obowiązkowymi.