Clicks717
Coburg
11

František: Koronavírus - reakcia prírody na znečisťovanie!

Vatikán, 24.3.2020 (LifeSiteNews) - Pápež František povedal španielskemu žurnalistovi v nedeľu, že je presvedčený, že pandémia koronavírusu je reakciou prírody na znečisťovanie životného prostredia. Žurnalista Jordi Évole sa spýtal:

„Podivné, naša planéta nie je čistá už dlhý čas. Je možné, že práve toto je hodina prírody, keď s nami chce zúčtovať?
František:
„Je tu úslovie, ktoré iste poznáte: Boh vždy odpúšťa, my odpúšťame niekedy, ale príroda neodpúšťa nikdy. Požiare, zemetrasenia ... príroda z frustrácie kope okolo seba, treba aby sme sa o prírodu starali.“
Prepáčte otázku, ale v situácii ako je táto, nie je možné, že je tu kríza viery? Môže dokonca aj pápež pochybovať o existencii Boha?
František:
„Jasné. Nikto nie je výnimkou z pokušení v živote.

Pochybovali ste už o existencii Boha?
František
: „Počas môjho života, áno. V tejto chvíli nie, ale počas môjho života áno, niekoľko ráz. Spomínam si, že som mal pochybnosti ohľadne viery, ale vďaka Božej milosti boli vyriešené. No nikto nie je uchovaný od spoločnej cesty ľudí, ktorá je najlepšou cestou, najistejšou, konkrétnou. A tak sa všetci cítia dobre.“

V týchto dňoch je veľa ľudí, čo trpia, najmä tí, ktorí strácajú svojich milovaných.
František
: „Poslednou vecou, čo by som urobil, je niečo im hovoriť. Čo sa pokúšam robiť, je, aby cítili moju blízkosť. Dnes je dôležitejší jazyk gest ako slová. Je potrebné povedať im niečo, ale lepšia je blízkosť, gesto, pozdravenie.“
Pápežov hlas sa zadrhol a Évole mu dal inú otázku:

„Ste optimista v tejto situácii?
František:
Mám nádej v ľudstvo, v mužov, ženy, mám nádej v národy. Mám veľkú nádej. Národy sa touto krízou naučia premyslieť svoje životy. Vyjdeme z toho lepší – a bude nás menej - samozrejme. Mnohí zostanú na ceste a to je tvrdé. Ale mám vieru, že z toho vyjdeme lepší.

Celé interview možno nájsť na: here.

Pápežove slová odrážajú názory ‘teológa oslobodenia’

Pápež pripisuje pandémiu poškodzovaniu prírody, čo zodpovedá „ekologickej teológii“ jeho pontifikátu od vydania encykliky „Laudato si“ v r. 2015 a zvlášť od Synody biskupov o Amazónii, ktorá mala tendenciu nahradiť duchovné potreby enviromentálnymi. V novembri 2019 pápež vyjadril nádej, že sa pridá do Katechizmu Katolíckej cirkvi aj „ekologický hriech“:
„Musíme zaviesť do Katechizmu – a premýšľame o tom – hriech proti ekológii, 'ekologický hriech' proti nášmu spoločnému domu, pretože je to naša povinnosť,“ povedal pápež. Katolíkov vyzval k „ekologickému obráteniu“ a poslal ich na spoveď za hriechy, že nemajú rešpekt voči stvoreniu a uviedol príklady skúmania svedomia vo veciach ako „vyhýbanie sa používaniu plastov a papiera“ alebo „separovanie odpadkov“ a „zhasínanie nepotrebných svetiel“.

Kniha: Naša matka Zem

V októbri 2019 František vydal knihu s názvom „Naša matka Zem“ – zbierku svojich príhovorov, posolstiev a homílií, kde zdôrazňuje ochranu životného prostredia.

„Zo srdca dúfam, že bude rásť uvedomelosť a pravé pokánie zo strany nás všetkých, mužov i žien 21. storočia – veriacich, či neveriacich, aj zo strany našich spoločností, za to, že sme sa dali strhnúť logikou, ktorá rozdeľuje, vytvára hlad, izoluje a zatracuje. Bolo by dobré poprosiť chudobných a vylúčených o odpustenie. Potom by sme mohli úprimne oľutovať, že sme zranili Zem, more, vzduch, živočíchy,“ uvádza pápež v knihe.

Pápežove názory na pôvod prírodných katastrof, ktorými príroda šľahá človeka za jeho enviromentálne hriechy, prebral aj teológ „teológie oslobodenia“ Leonardo Boff, laicizovaný kňaz, ktorý opustil františkánsku rehoľu a žil so ženou po tom, čo mu Vatikán obmedzil pôsobenie pre útoky na katolícku náuku. Boff je mocným podporovateľom pápeža a pozná ho od 70. rokov.
V nedávnom článku pre brazílsky magazín sa Boff vyjadril, že pandémia koronavírusu je pomstou „Gaie“ – personifikovanej planéty Zeme - ktorú tiež nazýva aj „Veľkou matkou“ - ktorá „sa rozzúrila pre enviromentálne zranenia“:
„Nie bez dôvodu James Lovelock, ktorý formuloval teóriu Zeme ako živého, samo-riadiaceho sa organizmu menom Gaia, napísal knihu Pomsta Gaie (Intrínseca, 2006),“ píše Boff v článku „Pôvod koronavírusu“.
„Som presvedčený, že súčasné choroby ako horúčka dengue, chikungunya, vírus zika, SARS, ebola, osýpky, koronavírus a rozšírené zhoršenie ľudských vzťahov poznačené hlbokou nerovnosťou, sociálnou nespravodlivosťou a nedostatkom aj minimálnej solidarity sú odplatou Gaie za rany, ktoré jej stále zasadzujeme. Nie bez dôvodu vírus vypukol tam, kde je najväčšie znečistenie. Povedal by som - ako J. Lovelock – to je pomsta Gaie, pretože ona ako Veľká matka sa nepomstí, ale dáva nám vážne znamenia, že je chorá (tajfúny, topenie sa polárnych ľadovcov, sucho a záplavy atď.) a nakoniec, pretože sa nechceme poučiť, je to odveta chorobami. Je to reakcia na násilné ľudské činy.“ (preklad: zg)
KristianKeller
Toto je uctievanie Zeme.
KristianKeller
Antipápež František je heretik a odpadlík.
Dana22
Peter(skala)
zaujímavé na Napoleonovi bolo, ako si uvedomoval že na to, aby mal moc vladnuť, potrebuje papežsku korunovaciu, lenže nie len za kráľa, ale cisára (kráľ kráľov)

Iní mocichtiví ... nie lenže ignorovali papežske požehnanie pre svoju vládu ale rozhodovali sa ovladnuť svet silou-mocou (bez požehnania).

Napoleon jednal ako vlk v ovčom ruchu - navonok sa javil ako baránok, ktorý mal moc od Boha, …More
zaujímavé na Napoleonovi bolo, ako si uvedomoval že na to, aby mal moc vladnuť, potrebuje papežsku korunovaciu, lenže nie len za kráľa, ale cisára (kráľ kráľov)

Iní mocichtiví ... nie lenže ignorovali papežske požehnanie pre svoju vládu ale rozhodovali sa ovladnuť svet silou-mocou (bez požehnania).

Napoleon jednal ako vlk v ovčom ruchu - navonok sa javil ako baránok, ktorý mal moc od Boha, lebo ho korunoval pápež, ale v skutočnosti táto korunovacia nebola platná - nakolko bola vymôžená násilím a bez slobodného rozhodnutia pápeža.
Niečo podobné ako neplatné manželstvo, ktoré bolo schválene z donutenia.

Preto Napoleon padol... to bol hlavný dôvod, prečo jeho vláda dlho nevydržala.
Ludia hovoria že to prehnal, ked sa neuspokojil so zapadnou ríšou a zautočil na východnu ríšu "rusov", ale to je také odôvodnenie ako ked niekto povie, že Sovietsky sväz mohol dobre fungovať nadalej, keby sa nechel ulakomiť na druhu časť Europy (zapadnu čať). V skutočnosti projekt Soviestkeho sväzu bol vopred prehraný... mal len na nejaký čas vytvoriť triedny boj, prenasleodvanie Cirkvi atd... vedeli, že to dlho nevydrží a vedel to hlavne Boh. Nie, preto že komouši mali zlu strategiu, ale hlavne preto, že nemali požehnnanie od Boha.

Všetci vladari tohto sveta pokial nemaju požehnanie od Boha a jeho zastupcu (papeža) su vopred odkazaní na zánik (ich vlády a niektorí aj života).

Napoleon na to prišiel pred smrťou
ľubica
ano: Pápežove slová odrážajú názory ‘teológa oslobodenia’, pričom táto teológia oslobodenia bola odsúdená!!! Prečo sa necháva tak vela knazov klamať a oklamat týmto klamarskym ekologopsychologom ved po koronavíruse nás čakajú tieto trvalé obmedzenia slobody
ľubica
František: Mám nádej v ľudstvo, v mužov, ženy, mám nádej v národy. Mám veľkú nádej. Národy sa touto krízou naučia premyslieť svoje životy. Vyjdeme z toho lepší – a bude nás menej - samozrejme. Mnohí zostanú na ceste a to je tvrdé. Ale mám vieru, že z toho vyjdeme lepší.
----------------------------------------------------------------------------
TOTO SU SLOVA " PAPEZA Frantiska" .... ten kto …More
František: Mám nádej v ľudstvo, v mužov, ženy, mám nádej v národy. Mám veľkú nádej. Národy sa touto krízou naučia premyslieť svoje životy. Vyjdeme z toho lepší – a bude nás menej - samozrejme. Mnohí zostanú na ceste a to je tvrdé. Ale mám vieru, že z toho vyjdeme lepší.
----------------------------------------------------------------------------
TOTO SU SLOVA " PAPEZA Frantiska" .... ten kto nie je hluchý, tak cíti tam sírne výpary..... spolupracovníka NWO!!!! Na základe celého rozhovoru možno povedať s kludnym svedomím? tomuto falošníkovi je ukradnuté ozajstné dobro človeka, teda spása a viera.... on fandí ekologii a Gatesovcom....
Cez koronavirus k svetovej totalite (Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 16.03.2020 )
obyčajná veriaca žena
Nádej máme mať v Bohu! Preto je to božská čnosť.
ľubica
coburg, ten článok tu dala aj gtv, ale velmi stručne Rozhovor: František robí „prekvapujúce“ priznanie.....
One more comment from ľubica
ľubica
tak to je dalsi blud od Bergoglia!!! Uz decka vedia že bol umele vytvoreny v labaku a prave sa testujú reakcie jednotlivých VLAD, STATOV, CIRKVI na tento diabolský vynález! A že pokračovanim bude obmedzenie slobody a TOTALNA KONTROLA! Počúvajre alebo čítajte PIAKINA z 16.3. pjakin.blogspot.com/…/otazka-odpoved-…