Clicks647

PRO TY KTERÝM KRISTUS OSVÍTIL SVÝM ZMRTVÝCHVSTÁNÍM MYSL

Placatá Země > Co říká encyklopedie z roku 1958 o nebeské klenbě?
Co říká encyklopedie z roku 1958 o nebeské klenbě?
05.01.2018 08:44
Zajímavé zjištění učinila nedávno žena a pak mnoho dalších lidí. Při svém průzkumu, jak to vlastně je s tou placatou zemí a nebeskou klenbou, se dostala k encyklopedii Encyclopedia Americana Vol II - 1958 (vydaná ještě před Antarctic Treaty a misemi Apollo, před operacemi jaderných testů Dominik a Fish bowl, Gagarinem...), kde je tento text:

"Americké letadla letěla z Nového Zélandu do Mc Murdo Sound 20. prosince 1955 a vykonávala průzkumné lety nad tímto neznámým kontinentem do 18. ledna 1956, kdy se vrátila na Nový Zéland. Tyto lety prokázaly tuto pevninu jako nečlenitou v charakteru, s dómem (klenbou) ve výšce 13.000 stop (4.000m) okolo 80. jížní rovnoběžky, 90st. východního poledníku. Nové horské masivy byly viditelné okolo 85st. jih, 50st. Západ, čímž se potvrdilo pozorování od Ronneho v roce 1947, že Antarktický kontinent je jednolitý celek...." Encyclopedia Americana Vol II - 1958

Na přelomu let 1955/56 tedy americké průzkumné lety nad Antarktidou objevily nebeskou klenbu, v kterou se věřilo v biblických dobách až do doby, než přišla jiná teorie o zemi jako zeměkouli, bez nebeské klenby. Vyvstal problém. Že by Bible měla přece jen pravdu? Je nad námi nebeská klenba? Ano, průzkumy těchto letů to prokázaly.

Zajímavé věci následovaly po těchto letech. Ve velkých výškách se prováděly jaderné testy, jak Ruska tak USA. Známé jsou operace Dominik a Fish bowl v roce 1962. Vytvořila se Antarctic Treaty, díky které je Antarktida nejvíce vojensky uzavřenou a chráněnou oblastí na zemi. Dnes už si tam jen tak někdo nevyjede na průzkumy. A když už, tak jen na okraj, ale určitě ne až do těch míst, kde objevili klenbu, tedy k 80. rovnoběžce a 90. poledníku. A někteří, co se o to pokusili, zaplatili životy.

Byla vytvořena NASA, aby se stala jedinou autoritou, která má patent na rozum ohledně věcí ve vesmíru a aby nás vyučovala, jak to tam vlastně vypadá a že země je kulatá, ale i sféroid nebo obloid nebo hruška, apod. Jak se to komu hodí. Abychom vlastně ani nevěděli, jestli tam jsou vidět hvězdy nebo nejsou, protože někteří astronauti je vidí, jiní vidí jen nejtemnější tmu, fotografie z Měsíce ukazují černočernou tmu, Astronauti potvrzují černočernou tmu, ale jiní zase vidí samé hvězdy a planety a z údajně živých záběrů z ISS taky vidíme hvězdy, ale někdy taky moc ne...

A taky Hollywood hraje významnou roli. Vždyť první hraný film byl o letu na Měsíc, a jiný zase o obletu zeměkoule letadlem. A Don Pettit jasně mluví o tom, že si děláme hranice jen naší představivostí. Jen si to představme, že by to bylo možné, a šup, Hollywood a NASA nám nabídnou filmy.

A přišel průlom: člověk se dostal do kosmu. Jurij Gagarin tam byl 15 minut. Ale kde přesně byl? To už je jedno. Byl tam a byl v kosmu. Neviděl Boha, země je kulatá a vesmír je nekonečný. Tečka. A když tomu nevěříš, tak jsi hlupák, nevzdělanec, tupec... a potřebuješ doučování.

Dnes už nikdo nepomyslí na nebeskou klenbu. Je to věc posměchu a náboženských dogmatických představ. Řekni kámošům v hospodě, že nějaký politik je blbec, a nic se neděje, jsi "hero". Řekni ale, že nad námi je nebeská klenba a je to v encyklopedii, a vysmějou se ti a do hospody už nemusíš chodit. Budeš za vola.

Lety do kosmu jednou a provždy změnily myšlení lidí. Jestliže lidé do té doby ještě věřili, že v Bibli mohou najít pravdu o naší zemi, tak to už neplatí. Lety do kosmu, záběry z kosmu, výroky kosmonautů, kteří to tam přece museli vidět, výroky vědců, akademiků věd, NASA... ty všechny hodily Bibli do koše. Bible přece nemůžeme brát vážně... jen něco, co se hodí do našich představ.

Bibli - zdroj pravdy a Božího slova - jsme dali do šuplíku jako nepotřebnou knihu a raději si zvolili moderní vědu a NASA. Vyměnili jsme jednoho Boha a Jeho knihu za nové božstvo. Je to naše volba, čemu věříme. Já osobně věřím raději Bibli a tomu, co původní věda dělala: pozorování a experimenty. A nemusím být přitom náboženský fanatik, nepatřím do žádné církve. Ale dává mi to smysl a vidím to tak kolem sebe, stejně jako to má dnes milióny dalších lidí po světě. Proto jsem taky Flat Earther. Když nezaujatě porovnám toto Boží slovo v Bibli + pozorování a experimenty - s výroky vědců a NASA, které se mění každých pár let, pak Bible zcela jasně vyhrává.

A podporuje to i encyklopedie z roku 1958. Nad námi je dóm, nebeská klenba, Slunce a Měsíc a hvězdy a bludné hvězdy (planety), to vše je uvnitř, tak jak to Bible popisuje hned na první stránce v knize Genesis a v jiných knihách. Hebrejská kosmologie je daleko věrohodnější než představa o Velkém třesku, rotující zeměkouli obíhající slunce a hvězdy mnoho světelných let daleko. Neustále stejné konstelace hvězd o tom svědčí, Polárka, která je neustále a nehybně nad naším Severem, o tom svědčí. Všechno v přírodě o tom vypovídá... A vypovídá o tom, že to někdo inteligentní stvořil a že nepocházíme z opice... A přesto, každý máme svobodu mít vlastní názor a představu.

Více zde: www.placata-zeme.cz/…/co-rika-encyklo…
MilanJan
Zem je plochá, nerotuje, je to matrixový mýtus - že zem rotuje..atd. Aké sú dôkazy pre rotáciu zeme ? myslím dôkazy - technické, fyzikálne. A ako niekto chce vysvetliť to paradoxné zatmenie slnka v usa v r. 2017 ? Myslím pohyb tieňa cez usa.... prečo sa nelieta cez antarktídu - ako skratka letu a iné paradoxy letov.? Prečo Kubrik musel utiecť z usa a bol umlčaný ? A čo technické aspekty - …More
Zem je plochá, nerotuje, je to matrixový mýtus - že zem rotuje..atd. Aké sú dôkazy pre rotáciu zeme ? myslím dôkazy - technické, fyzikálne. A ako niekto chce vysvetliť to paradoxné zatmenie slnka v usa v r. 2017 ? Myslím pohyb tieňa cez usa.... prečo sa nelieta cez antarktídu - ako skratka letu a iné paradoxy letov.? Prečo Kubrik musel utiecť z usa a bol umlčaný ? A čo technické aspekty - kinematické a dynamické letov lietadiel - vzlet a pristátie?
Hledač
Nejsem žádný velký znalec Bible a proto se ptám - někde v Bibli je jasná zmíňka o tom, že Země je placatá?

Znám, nosím "zázračnou medaili Panny Marie", která byla vytvořena přesně podle jejího přání a tam stojí Panna Maria na Zeměkouli.
Byl vytvořen i obraz, kde stojí Panna Maria jasně na Zeměkouli.
Tohle bych já osobně viděl jako jasný důkaz, že je naše Země kulatá planeta.
(Můj názor)
Theodorá-Máriá
Představy jezovitů nic více a nic méně
se promítly do všech sfér. Botka.
Ber nebo nech. Hlavně si to přečti,když
pod tím píšeš.
Hledač
Ale jo, já se na ty stránky díval, četl jsem si i ty výňatky (citáty) z Bible, které by tuto teorii měly dokazovat.
Osobně jsem tam žádný jasný důkaz nezaznamenal.
Theodorá-Máriá
Třeba si vybrat buď věříš paní vědě/která je vrtkavá hned tak hned onak/
nebo Bibli Svaté - beze zbytku. Já jsem si vybrala VÍRU, Abrahámovu, Izraelovu,
otrokyně Boží Mariinu, Ježíšovu, sboru prvních apoštolů zkrátka těch co jdou
Cestou odvěkou .
Hledač
Mám to trošku jinak postavené. Bibli samozřejmě věřím, ctím jí. Ale jsem velmi opatrný s jejím výkladem. Bible hovoří jazykem dané doby, v symbolech, v podobenství. A navíc ty překlady...
zaba
Milá Theodoro, dejte pozor aby Vaše zatvrzelost ohledně Stvořitelovy pravdy nebyla stejná jako zatvrzelost velekněží a učitelů zákona nad evidentním faktem Kristova vzkříšení. Svobodná vůle se může buď Stvořiteli podřídit nebo ho prostě odmítnout a najde si na to vždy dost důvodů, i když všelijak ujetých nebo prostě, jako u těch velekněží, vynucených mocí (penězi pozitivně, strachem negativně). …More
Milá Theodoro, dejte pozor aby Vaše zatvrzelost ohledně Stvořitelovy pravdy nebyla stejná jako zatvrzelost velekněží a učitelů zákona nad evidentním faktem Kristova vzkříšení. Svobodná vůle se může buď Stvořiteli podřídit nebo ho prostě odmítnout a najde si na to vždy dost důvodů, i když všelijak ujetých nebo prostě, jako u těch velekněží, vynucených mocí (penězi pozitivně, strachem negativně). Pokora spočívá právě v tom, že se rád podřídím evidenci, jasnosti a jednoduchosti zdůvodnění, i když se mně důsledky moc nehodí nebo mě usvědčujícím způsobem zaskočí v mém dosavadním vidění a chápání světa. Pýcha naopak se rozhodne pro nějakou "pravdu" a pak hledá zdůvodnění za každou cenu, proto vidíte, že s Vámi už nikdo na tomto fóru nediskutuje, protože vaše argumentace má přesně tento charakter. Pokud někteří jezuité a ostatní vědátoři sklouzávali k argumentaci "účel světí prostředky", tak to je přesně vaše pozice při zdůvodňování placaté Země. Mám obavy, že právě toto myslel náš Pán, když mluvil o neodpustitelných hříších; je to prostě naše zatvrzelost v záležitostech, do kterých prostě světlo Boží pravdy nevpustíme, protože jsme se tak moc zhlédli ve vlastním tvoření a prostě jsme se "stvořitelsky rozhodli, že to tak bude za každou cenu". Nebude ale peklo plné takových ujetých zneuznaných novátorů, které mnohdy nezastavily ani celé zničené země díky "jejich pravdě" a né té Boží (Hitler a spol.)? Záležitostí placaté země samozřejmě nepácháte škodu typu Hitler, ale určitě se tímto vaším postojem daří ďáblovi zhášet úžasné světlo pro své okolí a bližní, kterým by Stvořitelova láska skrze Vás ráda působila. Právě proto, že Vás Bůh Theodoro miluje a rozhodně Vás nechce ztratit, musel jsem Vám toto napsat a věřím, že jsem to udělal přesně podle Augustinovy zásady: miluj hříšníka a nenáviď hřích. Hřích má totiž vždy charakter "vlastní pravdy" nikoli té Boží.
Theodorá-Máriá
No dobře chápu co píšeš, ale proč ses nepodřídil dosud
Pravdě Bible Svaté?
@zaba
Já s tím problém nemá, jsem o tom bytostně přesvědčena.
Sama jsem si to pokusem ověřila. Botka.
obyčajná veriaca žena
😊
obyčajná veriaca žena
Vtedy im otvoril myseľ, aby porozumeli Písmu. Lk 24,45! Áno, presne tak! Otvoril myseľ! Včera sa ma toto slovo zvlášť dotklo pričítaní Písma!
stjako1000
Theodorá-Máriá
😇 Řekni kámošům v hospodě, že nějaký politik je blbec, a nic se neděje, jsi "hero". Řekni ale, že nad námi je nebeská klenba a je to v encyklopedii, a vysmějou se ti a do hospody už nemusíš chodit. Budeš za vola.....
obyčajná veriaca žena
😂 😂 😂 😂 😂