Clicks37
lt.news

Medjugorje: naujas vietos vyskupas jaudinasi dėl reiškinio

Naujajam Bosnijos Mostaro vyskupui, 48 metų monsinjorui Petarui Paliciui, Medjugorje fenomenas su klaidingais apsireiškimais yra „atviras klausimas“.

Medjugorje yra Mostaro vyskupijoje. Ankstesni Mostaro vyskupai atmetė tariamus Dievo Motinos apsireiškimus.

Dabar interviu metu Palicis pareiškė, kad jis kelis kartus lankėsi Medjugorjėje, vertina jos dvasinius vaisius ir nėra nei Medjugorje šalininkas, nei priešas.

Medjugorje apaštalinis lankytojas arkivyskupas Henrykas Hoseris, entuziastingas Medjugorje šalininkas, pakvietė jį dar kartą aplankyti tą vietą ir jis tai padarys „su džiaugsmu“ bei priims Hoserio sprendimus dėl šios vietos.

Palicius daktaro laipsnį parašė antikatalikiškame Graco universiteto (Austrija) teologijos fakultete. Buvusioje vyskupijoje Hvare (Kroatija) jis tikintiesiems sakė, kad šeštadienio vakaro mišios vykdo sekmadienio įsipareigojimus, kas yra pirmasis žingsnis, skatinantis tikinčiuosius atsisakyti sekmadienio įsipareigojimų.

Pavasarį, dangstydamasis koronavirusu, Palicius 6 savaitėms sustabdė viešąsias mišias, o po to dėl „higienos“ priežasčių panaikino Komuniją į burną.

Jo pirmtakas Mostare vyskupas Ratko Perić, 76 m., neatšaukė mišių ir nepiršo Komunijos įteikimo į rankas.

Paveiksliukas: Petar Palić, © wikicommons, CC BY-SA, #newsVwpblyoudz