Marcin_od_sw.Jerzego
@Elkam i @sters - patrzcie i uczcie sie! My nie boimy sie komentarzy, a wy zawsze je blokujecie. Boicie sie, ze ludzie wytkna wam sianie propagandy. Wiec niestety ale jestescie propagandystami PiSu i Covidianizmu. HA HA HA !!!!
Marcin_od_sw.Jerzego
@Elkam , potrafisz tylko obrazac ludzi, blokowac komentarze i argumentowac od rzeczy. Jesli PiS ma tylko takich propagandzistow jak Ty, to za niedlugo przejdzie jak PO na smietnik historii...
Posoborowe absurdy
Na wzór chiński, tajladznki NOWA NORMALNOŚĆ w czasie Koronaświrusa zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-tajlandii-dzi…
romanowski
Posoborowe absurdy
Duet śniętych COVIDIAN (nowa rasa) Bankstera -Morawiecki z karcelem medycznym - Szumowskim - uczniem Billa Geatsa.
wlowoj
Prezydent Rybnika pisze do mora i do szumo o bzdurze "czerwonej strefy", fragmenty:

Mieszkańcy Rybnika, w których imieniu zwracam się do Pana, nie rozumieją dlaczego akurat nasze miasto jest czerwonym punktem na mapie Polski. Z Pana konferencji prasowej dowiedziałem się, że w podjęciu decyzji pomogły liczby pokazujące ilość zakażeń w stosunku do liczby mieszkańców. Proszę zwrócić uwagę, że …More
Prezydent Rybnika pisze do mora i do szumo o bzdurze "czerwonej strefy", fragmenty:

Mieszkańcy Rybnika, w których imieniu zwracam się do Pana, nie rozumieją dlaczego akurat nasze miasto jest czerwonym punktem na mapie Polski. Z Pana konferencji prasowej dowiedziałem się, że w podjęciu decyzji pomogły liczby pokazujące ilość zakażeń w stosunku do liczby mieszkańców. Proszę zwrócić uwagę, że ilość zakażeń na terenie Rybnika zawsze wzrasta proporcjonalnie do ilości przeprowadzanych testów w naszym mieście. [...]

- W świetle wprowadzonych zasad rybniczanin jest zobowiązany do stałego noszenia maseczki, jednak ten sam mieszkaniec czerwonej strefy wyjeżdżając do pracy w Katowicach nie musi już jej nosić. Także osoby spoza Rybnika, a pracujące w moim mieście po wielu godzinach pracy, wrócą do domu, najczęściej do zielonej strefy i będą tam funkcjonować bez reżimu strefy czerwonej.
- Wesele w Rybniku można zorganizować tylko do 50 osób, a wesele w pobliskich Gliwicach, rybniczanie zorganizują już na 150 osób. I zapewniam, że to zrobią. Tymczasem w Rybniku zaczną upadać lokale gastronomiczne, które do tej pory oferowały organizację wesel czy innych rodzinnych uroczystości.
- W Rybniku niedługo zaczną się zamykać najlepsze restauracje i knajpy, z których utrzymują się rodziny. Ze względu na wprowadzone przepisy mieszkańcy miasta właściwie nie będą z nich korzystać bo spotkanie z drugim człowiekiem przy stoliku oddalonym o 4 metry nie będzie atrakcyjne. Dlatego mieszkańcy mojego miasta zdejmą maseczki i pojadą do tzw. zielonej strefy, np. do Katowic czy Gliwic i tam usiądą już razem przy jednym stoliku.
[...]
- Zamknięcie siłowni i klubów fitness na terenie Rybnika uważam za strzał bezpośrednio w przedsiębiorców, którzy zainwestowali w ten biznes.[...] Jestem pewien, że rybniczanie znajdą sposób na dbanie o tężyznę fizyczną i zdrowie - pojadą do klubu w sąsiedniej miejscowości.
[...]
- Z komunikacji publicznej skorzysta tylko 50 % pasażerów - co w sytuacji, kiedy autobus przekroczy granice administracyjne miasta? Wtedy już można się dosiadać?
- W Rybniku nie pójdziemy do kina, ani na imprezę kulturalną - głodni strawy duchowej jesteśmy w stanie pojechać do innego miasta.
- Nowe rozporządzenie zakazuje również korzystania z rehabilitacji na terenie Rybnika - reakcja będzie ta sama, jak w przypadku innych zakazów – mieszkańcy pojadą do innego miasta. Różnica polega tylko na tym, że osoby z niepełnosprawnościami skazuje się na kolejne utrudnienia.
- Z przedstawionych zasad nie do końca jasne są przepisy dotyczące kąpielisk otwartych. Czy nasze otwarte kąpielisko „Ruda” zamykamy czy nie? Jeżeli będziemy musieli zamknąć, to w upalne dni rybniczanie zdejmą maseczki i pojadą na dąbrowską Pogorię, albo dołożą swój koc na plaży w Władysławowie.
itd, itp