Clicks54
lt.news

Argentinos vyskupas: Mišios virto „vaikų vakarėliu“

Originaliomis lotynų mišiomis, kurias jis vadina „švenčiausiomis katalikybės apeigomis“, buvo „manipuliuojama“, atsistatydinęs 77 metų arkivyskupas Hektoras Agueris rašo žiniasklaidoje „InfoCatolica“ (birželio 23 d.).

Įdiegta improvizacija ir panaikintas grožis, ypač sakralinėje muzikoje, kaip tai aiškina Agueris: „Gestai ir elgsena, kaip šaukimas, plojimai ir šokiai, kurie yra visiškai svetimi šventosioms pamaldoms, buvo primesti.“

Pranciškus nušalino Aguerį dešimt dienų po to, kai dvasininkas sulaukė pensinio amžiaus, ir jį pakeitė savo slaptuoju rašytoju, besislepiančiu už popo vardo, ir bučinių ekspertu Viktoru Manueliu Fernandesu.

Agueris pats iš savo kolegų vyskupų girdėjo sakant, kad jau „nebėra skirtumų tarp švento ir šventvagiško“ ir „jie buvo patenkinti šiuo pasikeitimu“.

„Vienpusis Novu Ordo Eucharistijos, kaip broliškos sambūrio, supratimas užtemdė jos aukojamąjį pobūdį “, – rašo Agueris.

Jis pastebi, kad Mišios kartais virsta „šou ar mažų vaikų vakarėliu“, taigi „tikėjimas pateikiamas tarp skliaustelių ir nuoroda į Dievą pakeičiama žmogaus svarbumu ir viršenybe“.

Paveiksliukas: Hector Aguer, © wikicommons, CC BY-SA, #newsCcurlwcgwd