Clicks1.5K
pl.news
15

Czysty "klerykalizm" Franciszka: więcej biskupów w koncelebrze niż wiernych

Franciszek nie chce, by Europie było wygodnie w ramach istniejących struktur i "w bezpieczeństwie, jakie dają nasze tradycje", podczas gdy przyznał, że "kościoły pustoszeją".

Przepowiadając podczas Eucharystii 23 września dla Zgromadzenia Plenarnego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), podał swoją receptę na to, by "uczynić Kościół pięknym i gościnnym".

"Musimy razem patrzeć w przyszłość, a nie przywracać przeszłość, która niestety jest modą. Przywracanie przeszłości zabije nas, zabije wszystkich" – powiedział Franciszek, choć sam tkwi w nieudanym i przestarzałym Vaticanum II z ubiegłego wieku.

Następnie ostrzegł przed ludźmi, którzy "zamiast promieniować zaraźliwą radością Ewangelii, wciąż mówią przestarzałym intelektualistycznym i moralistycznym językiem religijnym".

Eucharystia była skrajnym przejawem klerykalizmu Franciszka, gdyż obecnych było więcej biskupów współprzewodniczących niż wiernych. Kardynał Bagnasco, przewodniczący CCEE, był nieobecny, ze względu na Covid, mimo że był "zaszczepiony".

#newsTbdyoeocaj
. Leliwa
Jak się za sobą zostawia same zgliszcze to wiadomo że najlepiej jest patrzyć TYLKO w przyszłość.
Tym czasem dlaczego mam być ślepy na jedno oko, trzeba patrzyć i w przeszłość i w przyszłość a żyć teraźniejszością.
Jan Kanty Lipski
Wierni uciekają, a biskupów można przymusić.
slawomira1812 shares this
5
Zorrro
Znak czasu...wyzyskuje posłuszeństwo i lęk przed inicjowaniem schizmy jako skutkiem odrzucenia bergolianskiego herezji!
Jednak schizma od dawna pełza po watykanskich salonach...niewypowiedzianą ale obecna...i to nie ci ją inicjują, co trwają w tradycji NU Kosciola, ale heretycy masońskich rodowodow