Clicks687

Političke v Británii sa vyhrážajú smrťou, pretože hlasovala za pro-life zákon

Londýn 13. júla 2020 (HSP/Life Site News/Foto:Screenshot:YouTube)
www.hlavnespravy.sk/…/2228888

Pro-liferi v Británii žiadajú pro-life komunitu na celom svete, aby ukázala podporu odvážnej členke parlamentu, ktorej sa dostáva online vyhrážok pre to, že hlasovala za ochranu nenarodených

Na snímke Lisa Cameronová

„Vyjadrujeme solidaritu škótskej členke parlamentu Dr. Lise Cameronovej, ktorá dostáva vyhrážky smrťou po tom, čo hlasovala v súlade so svojimi hlboko zakorenenými pro-life hodnotami,“ prehlásila Spoločnosť na ochranu nenarodených detí (Society for the Protection of Unborn Children – SPUC).

Hovorca organizácie so sídlom v Glasgowe, Michael Robinson, dodáva: „SPUC žiada všetkých, ktorí si vážia dôležitosť slobody prejavu a slobody vo svedomí, aby prejavili solidaritu s Dr. Cameronovou a pridali svoje meno na online petíciu nazvanú ´Ďakujeme Vám´.

Dňa 6. júla organizácia darovala političke kyticu bielych kvetín v mene svojich členov a podporovateľov. Svetlé kvety poukazujú na nemeckú proti-nacistickú skupinu ´The White Rose´.

Dňa 24. júna Dr. Lisa Cameronová spolu s 23 politikmi hlasovali proti návrhu zákona, ktorý má za cieľ zakázať pro-liferom stáť pred potratovými klinikami v Anglicku a Walese. Tí ponúkajú tehotným ženám pomoc aj v pposlednej chvíli. O pár dní neskôr dostala Cameronová správu cez Facebook ´ty tučná sviňa´, v ktorom sa jej vyhrážajú, že zabijú staršieho člena jej rodiny.

Cameronová preto upovedomila políciu.

Incident pripomenul Robinsonovi vraždu Jo Coxovej. Političku pre obvod západného Yorkshiru Batley a Spen zavraždil muž, ktorý nesúhlasil s jej názorom, že Británia má zostať súčasťou Európskej Únie.

„Je tragické myslieť na to, že v rovnakom mesiaci, v ktorom si pripomíname výročie hroznej vraždy političky Jo Coxovej, dostáva iná politička výhražky smrťou kvôli svojim princípom,“ uviedol Robinson pre LifeSiteNews.

„Pro-potratová ideológia je zakorenená v násilí,“ pokračuje. „Preto nás neprekvapuje, keď pro-potratoví aktivisti stelesňujú túto agresiu a násilie vo svojich činoch.“

Na Cameronovú, členku škótskej presbyteriánskej cirkvi, sa zosypala lavína nenávisti na internete, keď 9. júla 2019 hlasovala proti pokusu parlamentu vo Westminsteri, ktorý mal za cieľ oslabiť pro-life zákony v Severnom Írsku.

Cameronová pre jediné škótske katolícke noviny Scottish Catholic Observer uviedla, že jej adresujú šokujúce a hrozivé nadávky po tom, čo hlasovala. Táto nenávisť sa na Facebooku ešte vystupňovala, keď vysvetlila svoje dôvody – ktoré zahŕňajú dva spontánne potraty.

„Len čo som zverejnila svoje vyhlásenie, valili sa na mňa nenávistné komentáre,“ opisuje Cameronová. „Ľudia nadávali na mňa i na moje rozhodnutie a písali, že schvaľujem znásilňovanie žien. Zasielali mi obrázky so scénami znásilnenia a potratené plody a hovorili, že mňa mali potratiť.“

Dokonca aj členovia jej vlastnej Škótskej národnej strany – Scots Nationalist Party (SNP) ju za jej hlasovanie pokarhali a povedali jej, že možno bude nezlučiteľné, aby bola členkou SNP a zároveň mala pro-life postoj.

Keď Cameronová uviedla, že sa jej v tomto ohľade nedostalo podpory ani od vedenia strany, hlava škótskej katolíckej biskupskej konferencie, biskup Hugh Gilbert, OSB, napísal v mene političky list predsedníčke strany Nicole Sturgeonovej. Katolícky biskup John Keenan tiež prehovoril v prospech političky, ktorá je protestantkou.

Preklad Viktória Dandárová
Roberto 55
"Tolerancia" propotratarov je evidentna, kedze nemaju argumenty (ani vedecke), tak sa vyhrazaju smrtou a vulgarizmami.
Dana22
Otvorený list poslancom NR SR: Majte srdce pre deti!
Publikované 13.07. 2020 o 23:56 Karma článku: 23.95 Počet pozretí: 167 Počet komentárov: 12

Vážený pán poslanec,
v súčasnosti sa prerokúvajú v parlamente štyri návrhy zákonov, ktoré môžu zlepšiť situáciu či už matiek alebo ich nenarodených detí v ťažkej situácii, v ktorej sú nenarodené deti ohrozené potratom.
Prosíme Vás, podporte svojim hlas…More
Otvorený list poslancom NR SR: Majte srdce pre deti!
Publikované 13.07. 2020 o 23:56 Karma článku: 23.95 Počet pozretí: 167 Počet komentárov: 12

Vážený pán poslanec,
v súčasnosti sa prerokúvajú v parlamente štyri návrhy zákonov, ktoré môžu zlepšiť situáciu či už matiek alebo ich nenarodených detí v ťažkej situácii, v ktorej sú nenarodené deti ohrozené potratom.
Prosíme Vás, podporte svojim hlasovaním všetky návrhy zákonov, nielen tie, ktoré pomáhajú matke, ale aj tie, ktoré chránia nenarodené deti pred bezdôvodnými potratmi. Tu nejde o boj, v ktorom majú vyhrať konzervatívci alebo liberáli. Ide o to, aby vyhrali deti!
Súhlasíme s tým, že žena má právo rozhodovať o svojom tele. Iste, ani táto sloboda nie je neobmedzená. Ako spoločnosť odsudzujeme samovraždy a lekári nemusia odrezať niekomu ruku, len preto, že si to želá. Ale vždy platí, že žena ani muž nemá morálne právo rozhodovať o tele iného, teda ani o tele nenarodeného dieťaťa. Každému rozumnému človeku je jasné, že žena nemá štyri ruky, dve hlavy, či dva mozgy. Rovnako ako Vám aj nenarodenému dieťatku bije ľudské srdce. Začína biť približne na 21. deň po počatí a jeho údery neprestanú až do smrti.
Možno Vás niekto presviedča, že je to čisto individualistická vec, do ktorej sa nemáte čo miešať. Vôbec to nie je tak!
Vaše hlasovanie bude mať niekoľkogeneračný vplyv napríklad aj na to,
– ako a kedy sa zrúti priebežný dôchodkový systém,
– ako sa bude riešiť opustenosť starých ľudí, o ktorých sa nemá kto postarať a ktorým nemá kto dať trochu lásky,
– ako vyriešiť nedostatok lekárov, sestier a iných pracovných síl.
Slovensko už má skúsenosť, ako vyzerajú regióny, v ktorých sa presadzovalo jednodetstvo prostredníctvom potratov. Hont a Novohrad ostali po pár generáciách vyľudnené.
Mnohokrát sa sťažujeme, že náš hlas v Európskej únii veľa neznamená. Sme malý národ, ale aj našou vlastnou vinou. Od zavedenia potratu na požiadanie na Slovensku zomrelo umelým potratom približne milión štyristotisíc detí.
Niekto Vás bude dokonca presviedčať, že právo na potrat je akýmsi lakmusovým papierom demokracie. Ako prvé na svete legalizovalo potraty na požiadanie boľševické Rusko v roku 1920 Dekrétom o zdravotnej starostlivosti žien. Nedemokratický komunistický režim V. I. Lenina je zodpovedný priamo alebo nepriamo za vyvraždenie miliónov obetí. Hitlerovo politické vyhlásenie z roku 1942 o uplatňovaní potratov na Slovanoch, je cynicky podobné modernej propagande plánovaného rodičovstva: „Vzhľadom na veľké rodiny slovanského domorodého obyvateľstva by nám iba vyhovovalo, ak by tam dievčatá a ženy mali čo najviac potratov. Nemáme záujem vidieť znásobenie nie-nemeckej populácie… Musíme využiť všetky prostriedky, aby sme vštepovali tejto populácii myšlienku, že je škodlivé mať viac detí, že to spôsobuje výdavky a má nebezpečný vplyv na zdravie ženy …Bude potrebné otvoriť špeciálne inštitúcie pre potraty…“ Súčasným príkladom je komunistická diktátorská Čína, kde sú od roku 1957 potraty podporovanou štátnou doktrínou. Následky politiky jedného dieťaťa boli po pár generáciách tak devastačné, že sa táto politika opustila. V USA boli zákony, ktoré chránili nenarodené deti prijaté demokratickými väčšinami parlamentov jednotlivých štátov. Zákony nezrušili demokratické väčšiny parlamentu alebo ľudia v referende. Demokraticky prijaté zákony zrušilo zopár aktivistických sudcov Najvyššieho súdu USA, ktorí si po novom začali vykladať starú nezmenenú Ústavu.
Myslite na nenarodené deti a prosíme Vás hlasujte tak, aby ste si neskôr nemuseli pripravovať dlhé komplikované vysvetlenie, zakrývajúc si do svedomia bijúcu otázku: „Prečo si nenarodeným deťom nepomohol, keď si mohol?“

S úctou
JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD.
Predseda
Aliancia za rodinu