3
4
1
2
Clicks62

MODLITWY NA CZAS ZARAZY

Quas Primas
Nie ulega wątpliwości, że trwający okres Wielkiego Postu stał się istotnie... wielkim postem. Wskutek epidemii zamknięto bowiem puby, restauracje, miejsca rozrywki i uciechy, zawieszono rozgrywki …More
Nie ulega wątpliwości, że trwający okres Wielkiego Postu stał się istotnie... wielkim postem. Wskutek epidemii zamknięto bowiem puby, restauracje, miejsca rozrywki i uciechy, zawieszono rozgrywki sportowe, odwołano koncerty i zakazano innych imprez masowych. O wyjątkowym charakterze tegorocznej Czterdziestnicy świadczą także ograniczenia wymierzone w kierunku zwykłych ludzi: apele o nie spotykanie się ze starszymi członkami rodziny, o nieorganizowanie spotkań towarzyskich czy pozostanie w domach w Dzień Pański.

Za nami druga niedziela z rzędu, podczas której wielu z nas było pozbawionych możliwości fizycznego uczestnictwa w Eucharystii. Tęskniąc za Żywym Bogiem trwamy jednak w nadziei na rychłe zwalczenie epidemii, która paraliżuje nie tylko funkcjonowanie Kościoła jako instytucji, ale także całego społeczeństwa.

Pomocą, w rozwijaniu relacji z Panem Bogiem oraz w pobożnym trwaniu w nadziei na szybkie zakończenie tej beznadziejnej sytuacji, niech będzie dla Państwa wyjątkowy modlitewnik. W tej publikacji zawarliśmy teksty szczególnych modlitw. Na czas zarazy idealnymi wydają się być: Suplikacja “Święty Boże, Święty Mocny…”, Litania do św. Andrzeja Boboli, Litania do Matki Bożej z Lourdes czy Litania do św. Rocha - patrona chroniącego przed powietrzem morowym.