Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks1.6K
pl.news
1

Ksiądz: australijscy biskupi pozwolili na dołączanie do Masonów

O. Kerry Costigan, emerytowany ksiądz diecezji Toowoomba, stwierdził, że australijski Episkopat pozwolił Katolikom na dołączanie do "Australijskich Wolnomularzy".

Costigan stwierdził, że był członkiem masońskiej loży Achlar przez ponad 10 lat — przyznał się do tego 16 maja na TheSwag.org.

Według niego niektórzy "katoliccy" Masoni prosili Episkopat już w 2016 o wyjaśnienie ich statusu.

Sekretarz Konferencji odpowiedział, że "każdy Katolik może przystąpić do Wolnomularstwa, ponieważ działa ono w Australii odkąd sięga sumieniem". Poprosił jednak, by członkostwo było "dyskretne" i "niepubliczne".

Loża Costigana podkreśla, że "religia i polityka" są w lożach "zakazane", ponieważ te tematy są "źródłem głębokich podziałów i dysharmonii między ludźmi".

Grafika: © antefixus21, CC BY-NC-ND, #newsJuxxbehmej
EdwardJarek
Zyje w tym kraju i ta " nowosc " jest dla mnie objawieniem , nigdy nie slyszalem komunikatu Kurii o tym , nasuwa sie pytanie (retoryczne ) kto jest zainteresowany w szerzeniu " koniny " dla podkopywania autorytetu Kosciola ? - dlaczego nie ma takich " objawien " na temat Judaizmu ? - Szanowna Redakcjo lecicie lotem koszacym , moze czas jest zaczac pikowac ? i wrocic do poziomu sprzed lat ? - …More
Zyje w tym kraju i ta " nowosc " jest dla mnie objawieniem , nigdy nie slyszalem komunikatu Kurii o tym , nasuwa sie pytanie (retoryczne ) kto jest zainteresowany w szerzeniu " koniny " dla podkopywania autorytetu Kosciola ? - dlaczego nie ma takich " objawien " na temat Judaizmu ? - Szanowna Redakcjo lecicie lotem koszacym , moze czas jest zaczac pikowac ? i wrocic do poziomu sprzed lat ? - tego Wam zycze i sobie .