... a je to TU: kňaz nechcel dať sv.prijímanie do úst, aj keď prišiel ako posledný.

Sekretariát Konferencie biskupov Slovenska písal, že kto nemôže prijímať Eucharistiu na ruku, môže prísť na záver ako posledný. "Kto by z vážneho zdravotného dôvodu nemohol prijať Eucharistiu do …
ľubica
ľubica
počet podpisov 8.5 16:45.... 2415, od včera to mrcha rastie, zrejme to zapríčinil Kramara vo vcerajšej relacii na tv Lux o 17.30, bohužial bola to z jeho strany strelba do vlastných radov....
dyk
Dnes som videl, že kňaz dal sv. Prijímanie na jazyk. Bola to posledná osoba v rade. Pred tým si ale kňaz musel zavolať miništranta aby mu musel doniesť dezinfekčný prostriedok, vydezinfikoval si ruky a podal na jazyk. Teraz si zoberte, že príde 70 veriacich a chce na jazyk. Pred každým si musí vydenzifikovať ruky!!! Chápete, čo by to bolo pri 70 tich údajných veriacich?! Ten kňaz pride o ruky!!! …More
Dnes som videl, že kňaz dal sv. Prijímanie na jazyk. Bola to posledná osoba v rade. Pred tým si ale kňaz musel zavolať miništranta aby mu musel doniesť dezinfekčný prostriedok, vydezinfikoval si ruky a podal na jazyk. Teraz si zoberte, že príde 70 veriacich a chce na jazyk. Pred každým si musí vydenzifikovať ruky!!! Chápete, čo by to bolo pri 70 tich údajných veriacich?! Ten kňaz pride o ruky!!! Po druhej Sv. Omši môže ísť rovno ma kožné a aj to mu nepomôže!!? CHÁPETE?
ľubica
dyk, tomuto sa hovori falosna prognoza, robia to aj spinavci v politike, ked su zavolani na diskusiu do TV a maju reagovat na niečo čo im nevonia, ale začnú presne túto otrepanú mantru ako vy! co rozprávate o vymysledných 70 tich neexistujucich osobách? čo sa tu snažite druhým podsúvať, vy jeden táraj!Po 1/ píšete že knaz príde o ruky ak tých ľudí bude toľko. Ale to je JEHO VINA A CHYBA! Príde o …More
dyk, tomuto sa hovori falosna prognoza, robia to aj spinavci v politike, ked su zavolani na diskusiu do TV a maju reagovat na niečo čo im nevonia, ale začnú presne túto otrepanú mantru ako vy! co rozprávate o vymysledných 70 tich neexistujucich osobách? čo sa tu snažite druhým podsúvať, vy jeden táraj!Po 1/ píšete že knaz príde o ruky ak tých ľudí bude toľko. Ale to je JEHO VINA A CHYBA! Príde o ruky? No ano, lebo predtým prišiel o vieru! AK by ju mal, tak by nikdy nepodával sv. prijímanie na ruku! Beda každému knazovi ktorý toto nezmyselné nariadenie svojvolnych biskupov KBS dodržiava!

Kleine Kinder, keine weiteren Kommunionen mehr in die Hand, ferner keine Laien die Kommunion austeilen, denn dieses Sakrileg lässt viele Seelen verloren gehen!

A ako to že KBS nevie, nepozná svoje liturgické prava a inštrukcie a boji sa Novému predsedovi KBS povedat jasne: Páni toto je naša parketa, je to duchovno za ktoré sme my zodpovední, tak nás nechajte láskavo konať v našej posvatnej ulohe nadalej a neurčujte nám vzdialenosti ,gély, dezinfekcie v sakrálnom priestore!!!

A dalej konali na vlastnu past, ked nepožiadali VAT o súhlas SP na ruku? ano! Tak nech nenutia týmto falošným podvodom svojich podriadených=knazov k tejto ohavnosti za ktoru sa trpí v očistci!!!

Die Handkommunion ist ein großes Übel

Oni sami i knazi su vystavení nebezpečenstvu vacsiemu ako strašiak covid! A tým je trest v očistci za dvojake zlo! Biskupi za to že sa nepýtali Vatikanu a knazi že bez modlitby sa do toho vrútili, AK by to cele premodlili, Duch SV by ich varoval pre SP na ruku!!!O prijímaní Eucharistie do ruky
To až diabli musia vydať svedectvo že SP na ruku je najväčšia urážka Boha?
Peter(skala)
počet podpisov: 2328
dyk
Počuli ste o. Kramaru Martina dnes 7.5.2020 o 17:55 hod. na TvLux čo povedal o tom prečo nežiadali biskupi Vatikán ohľadom prijímania na ruku?
Jednoducho preto, lebo sa nejedná o trvalý stav a tak aby ušetrili Vatikán, aby tých žiadosti nebolo veľké množstvo. Je to iba DOČASNÉ!!! Pochopia jazyčkárovia? :))
Peter(skala)
Vinyiczky Bence
Dyku, Spasiteľ povedal: "buďte opatrní ako hady a jednoduchí ako holubice" a nie "buďte jednoduchí ako holubice."
ľubica
dyk, ste trápny, fuj! jazyčkarovia sme všetci čo máme úctu k Eucharistii, čo JU bránime, či už máme zdravé ruky, alebo s tremorom, parkinsonom ,potením ruk, vyvrátenými a skrútenymi rukami/ vozíčkari/, malé deti školopovinné, a inými zdravotnými potiažami s ktorými ked sa prídeme do sakristie priznať, tak nikto nás nefackuje, ale máme právo prijímať na jazyk... tak sa kroťte v tom šialenom …More
dyk, ste trápny, fuj! jazyčkarovia sme všetci čo máme úctu k Eucharistii, čo JU bránime, či už máme zdravé ruky, alebo s tremorom, parkinsonom ,potením ruk, vyvrátenými a skrútenymi rukami/ vozíčkari/, malé deti školopovinné, a inými zdravotnými potiažami s ktorými ked sa prídeme do sakristie priznať, tak nikto nás nefackuje, ale máme právo prijímať na jazyk... tak sa kroťte v tom šialenom štbackom duchu!!!
a Kramara? vraj aby ušetrili Vatikán! Aká úbohá výhovorka.... a toto sa robí dyk ? vy ked pracujete v nejakej firme, ústave, podniku, kde zrazu dôjde k extremnej situácii a máte povinnosť podľa pravidiel tej firmy zavolať nadriadenému a povedať mu o celej situácii, tak vy sa radšej vykašlete na to, so sprostým tvrdenim že ved je to prechodný stav a poradim si sam???

Co ste pil dyk, ked rozprávate z cesty? Ak sa jedná o farma firmu, vy ludom doporučíte liek ktorý sa ešte netestoval,,,, ved je to prechodný stav? Ak pracujete v zivocísnej výrobe, tak sa rozhodnete chore prasatá pozabijať, ved naco konzultovať s vedením, ved maju toho vela!!! a mohla by som pokračovať profánnymi profesiami do polnoci! Ale toto nie je profanna oblast popletený dyk ! je to nanajvýš vnútorná intímna liturgická záležitosť každého komunikanta a ešte viac rozdavateľa SP! Ako sa opovažujete nadávať tým z nás čo si ctíme Eucharistiu a bránime ju pred takými ako ste vy!

Chodte si prečítať od Marie Simmy ako trpia v očistci tí, ktorí rozdávali Eucharistiu ako laici a laičky a pod. Od duší z očistca sa dozvedáme ako veľmi trpia kňazi, biskupi, kardináli, ktorí podávali SP na ruku !!!
Die Handkommunion ist ein großes Übel
A od diablov, ktorí pod exorcizmom priznavali že najvacsim utokom voci Bohu je neuctive podávanie SP na ruku, načo vám dávam linky, ked pokračujete v modernostickom prskaní heréz!
O prijímaní Eucharistie do ruky
Roberto 55
99,9999% ludi v tzv. Zapadnych krajinach prijma uz desatrocia na ruku a sv.prijmanie rozdavaju tzv. mimoriadny eucharisticky ministranti a hlavne feministky=velknazky - ovladajuce aj miestnych knazov-zamestnancov fary. Ked sa niektori knaz odvazi nieco kritizovat co je v rozpore so svetom tak ho velknazky hned "nahlasia" biskupovi a ten s nim urobi poriadok.
Na Slovensku to vydrzalo az doteraz, …More
99,9999% ludi v tzv. Zapadnych krajinach prijma uz desatrocia na ruku a sv.prijmanie rozdavaju tzv. mimoriadny eucharisticky ministranti a hlavne feministky=velknazky - ovladajuce aj miestnych knazov-zamestnancov fary. Ked sa niektori knaz odvazi nieco kritizovat co je v rozpore so svetom tak ho velknazky hned "nahlasia" biskupovi a ten s nim urobi poriadok.
Na Slovensku to vydrzalo az doteraz, ale po opadnuti paniky to tak zostane...
Tyka sa to samozrejme NOM.
Vinyiczky Bence
Tak jest.
ľubica
od poli75, super koment: Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie …More
od poli75, super koment: Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie kostolov alebo prijmanie na ruku, počet veriacich v kostole atd, akoby naši knazi a biskupi boli aj radi že maju nejaku výhovorku a nevystavili sa tzv.nakaze. Pačit sa svetu, ludom , štatnej moci je azda doležitejšie ako ucta k Bohu? Jedine riešenie by bolo, tak ako v minulosti v časoch moru, vziat si z domu vlastnu striebornu lyžicu alebo nejaký strieborný či zlatý podnos, nech mi to knaz na to položi a ja takto vezmem Hostiu do ust.

Teraz sa pekne ukaže , kto ma uctu k Eucharistii a kto nie, kolki sa len usmeju a vlažne kývnu rukou, že to je jedno, biskupi povolili a čo ma byt atd, a ktori radšej nebudu prijmat než by pachali svatokradež.

LEN SI DAJME POZOR, ABY SME SI NEJEDLI A NEPILI VLASTNE ODSUDENIE...
....................

Modlite sa postite sa... podpisujte Peticiu proti podávaniu sv.prijímania na ruku, aby sa jasne ukázalo, ako klerici svojim jednaním nie lenže robia kompromis s týmto svetom ale dokonca tým rozdeľujú Cirkev zvnutra.
Podpíšte Petíciu:
www.reaguj.sk/synovska-prosba…
ľubica
od Pavol Iring:Informácie sa veľmi rôznia. Zatiaľ čo na TK KBS je uvedené, že sväté prijímanie sa s dovolením KBS podáva do rúk, otec Vittek vo svojom článku na postoj.sk, ako aj vo včerajšej homílií na TV LUX uvádza: ,,Otcovia biskupi odporúčajú v tomto období v súlade s rozumom a vierou sväté prijímanie na ruku.,,(https://blog.postoj.sk). Dovolenie a odporúčanie však veriaci boží ľud na …More
od Pavol Iring:Informácie sa veľmi rôznia. Zatiaľ čo na TK KBS je uvedené, že sväté prijímanie sa s dovolením KBS podáva do rúk, otec Vittek vo svojom článku na postoj.sk, ako aj vo včerajšej homílií na TV LUX uvádza: ,,Otcovia biskupi odporúčajú v tomto období v súlade s rozumom a vierou sväté prijímanie na ruku.,,(https://blog.postoj.sk). Dovolenie a odporúčanie však veriaci boží ľud na sebe pociťuje ako zákaz, pretože väčšina slovenských kňazov, v poslušnosti cirkevnej autorite, podáva svätú Hostiu iba do rúk. Informácie sa rôznia, prax nezodpovedá slovám a keď sa dôvodne zaujímame, sme nazývaní ,,majstrami podozrievania,,.
dyk
Peter(skala)
Všímam si v poslednom období, že povstalo veľa takzvaných prorokov, ktorí vraj najlepšie vedia čo teraz Cirkev potrebuje a ako by mali reagovať biskupi a kňazi, ako by sa mali pobiť so štátnou mocou a urýchlene otvoriť kostoly pre všetkých.

...
Panna Mária vo svojich zjaveniach a posolstvách nikde nespomína, že prijímanie na ruku je hriech.

🤔

... vždy, ked počujem ako niekto hovorí o prorokoch…More
Všímam si v poslednom období, že povstalo veľa takzvaných prorokov, ktorí vraj najlepšie vedia čo teraz Cirkev potrebuje a ako by mali reagovať biskupi a kňazi, ako by sa mali pobiť so štátnou mocou a urýchlene otvoriť kostoly pre všetkých.

...
Panna Mária vo svojich zjaveniach a posolstvách nikde nespomína, že prijímanie na ruku je hriech.

🤔

... vždy, ked počujem ako niekto hovorí o prorokoch resp. sa pýta, čo na to alebo tamto proroci a pritom viem, že ten človek sa nestretáva s prorokmi, nechodí na ich zjavenia resp. na zjavenia Svätých.... tak mi pride na mysel typické vyjadrenia (a otázky) zakonikov, ktorí tiež hovorili o prorokoch, ale vieme velmi dobre, že v skutočnosti ich proroci ani nezaujímali.

Preto sa pýtam, ako môže vedieť človek čo povedali proroci alebo Panna Mária, či Niekto z Neba alebo dokonca aj z Očistca, ked NEMA ZAUJEM IST a OPYTAT ich SAM???

Potom nasleduje odpoved z Písma: aj keby niekto zmrtvych vstal, neuverili by...

Ináč povedané, ak keby niekto zmrtvych vstal a zjavil sa takemu človekovi ani tak by neuveril posolstvu, ktoré by bolo odpovedou na jeho otazku.

Bud by povedal že to je falošné zjavenie (zmrtvychvstanie) alebo že jeho výroky si zle vysvetlujeme. Tak, či tak by neuveril, lebo kto nepočuva Prorokov a Mojžiša, čiže kto neberie važne zjavenia a zakony Božie, tak tomu hovoriť je zbytočné.

Ten človek musí najprv prijať zakladne pozvanie na zjavenie, až tam viac pochopí, čo Boh chce skrze prorokov a zjavenia odovzdať pre jeho život ako odpoved na jeho otazky. Pokial neprijme Božie pozvanie (alebo pozvanie Panny Márie) tak jeho tužba po odpovedi je povrchná, zdánlivo horlivá, ale v skutočnosti hlada výhovorku ako svoje skutky ospravedlniť.

Vari biskupi, knazi, ale aj laici nemaju možnosť ísť na zjavenia, stretnuť sa s Božími prorokmi ? Celý čas sa Svätí zjavuju, celý čas maju k dispozicii Božích prorokov a oni nie lenže ich ignoruju ale dokonca proti nim konaju vypravy, aby ututlali ich hlas.

Takže rečnicke otazky bokom
Dana22
Žiaľ,isté kruhy,ktoré sa do cirkvi infiltrovali,to podporujú.
Dana22
Dobrá správa

www.hlavnespravy.sk/…/2152034

Koronakríza nám ukázal, že to zvládneme aj bez otvorených obchodov v nedeľu. Kto naše rodiny takto poteší najbližšie?
2
Bratislava 7. mája 2020 (HSP/Foto: Facebook-COOP Jednota Senica, s.d.)

COOP Jednota Senica, s.d. na sociálnej sieti Facebook svojim zákazníkom oznámila, že sa rozhodli nechať ich predajne zatvorené v nedeľu aj po skončení …More
Dobrá správa

www.hlavnespravy.sk/…/2152034

Koronakríza nám ukázal, že to zvládneme aj bez otvorených obchodov v nedeľu. Kto naše rodiny takto poteší najbližšie?
2
Bratislava 7. mája 2020 (HSP/Foto: Facebook-COOP Jednota Senica, s.d.)

COOP Jednota Senica, s.d. na sociálnej sieti Facebook svojim zákazníkom oznámila, že sa rozhodli nechať ich predajne zatvorené v nedeľu aj po skončení opatrení, ktoré boli prijaté na zmiernenie pandémie koronavírusu

Oznámenie Coop Jednota Senica

„Vážení zákazníci, ďakujeme vám, že budete akceptovať oddych pre našich zamestnancov aj po skončení opatrení na zmiernenie pandémie,“ uvádza sa na infoletáku na ktorom je tiež uvedené, že „nedeľu venujú rodine2“.
V komentároch pod obrázkom dodali, že rozhodnutie sa týka COOP Jednota Senica a ostatné družstvá COOP Jednota rozhodujú o zmene otváracích hodín samostatne.
Uvedené rozhodnutie uvítali poslanec Richard Vašečka (OĽaNO) a bývalý výkonný kancelár Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a kňaz Anton Ziolkovský .
„Tlieskam zamestnávateľovi COOP Jednota Senica, že vytvára v nedeľu priestor pre svojich zamestnancov na rodinu a oddych. Tak je to správne. Nedeľa je predsa dňom pracovného pokoja,“ napísal Vašečka v reakcii na sociálnej sieti.
Dodal, že počas posledných týždňov sme si vyskúšali, že to zvládneme v nedeľu aj bez otvorených obchodov. „Ani po skončení karantény nepotrebujeme otvárať obchody v nedeľu.“
Kňaz Anton Ziolkovský uviedol, že si vedenie COOP Jednota Senica za toto rozhodnutie zaslúži pochvalu. „Príklad hodný nasledovania. Držím palce aj ostatným obchodným reťazcom, aby vypočuli volanie verejnosti, našli odvahu a pridali sa.“
Na záver ešte položil otázku: „Kto naše rodiny takto poteší najbližšie?“
Ziolkovský pritom ešte koncom apríla na sociálnej sieti v jednom zo svojich príspevkov navrhol, aby boli obchody v nedeľu zatvorené aj po koronakíze.
Uviedol, že sme si veľmi rýchlo zvykli už na to, keď pred časom parlament schválil zatvorenie obchodov počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Teraz, v čase koronakrízy, máme už niekoľko týždňov skúsenosť so zatvorenými obchodmi aj v nedeľu a vlastne zisťujeme, že nám nakupovanie v nedele ani nechýba (viac v článku).
Tatiana Stará
Dana22
Vojna o sväté prijímanie

kardinál Sarah: "cirkev nie je supermatket"
www.churchmilitant.com/news/article/cdl-sarah

www.churchmilitant.com/news/article/communion-wars

DETROIT (ChurchMilitant.com) - Mnoho amerických biskupov používa strach z vírusu Wuhan na nezákonné pozastavenie univerzálneho práva katolíkov prijímať sväté prijímanie na jazyku.

Dobre umiestnený zdroj v Lansingovej diecéze …More
Vojna o sväté prijímanie

kardinál Sarah: "cirkev nie je supermatket"
www.churchmilitant.com/news/article/cdl-sarah

www.churchmilitant.com/news/article/communion-wars

DETROIT (ChurchMilitant.com) - Mnoho amerických biskupov používa strach z vírusu Wuhan na nezákonné pozastavenie univerzálneho práva katolíkov prijímať sväté prijímanie na jazyku.

Dobre umiestnený zdroj v Lansingovej diecéze povedal cirkvi Militantovi, že Michiganskí biskupi sa spoločne snažia nájsť spôsob, ako môžu od ľudí vyžadovať, aby prijali sväté prijímanie iba v ruke, keď sa obnovia verejné omše.
Peter(skala)
... a je to TU: to su presne tie opodstatnené obavy, lebo títo ludia už dávno chcu prijmanie do ruky, teraz maju na to podmienky a aby to mohli páchať aj po obmedzeniach, tak planuju ako to docieliť.

Su ako deti tmy, o ktorých Ježiš povedal, že aj ked páchaju nepravosti, predsa deti svetla by sa mali od nich poučiť, čo sa týka vynaliezavosti. Nie, žeby deti svetla mali páchať rovnaký hriech (…More
... a je to TU: to su presne tie opodstatnené obavy, lebo títo ludia už dávno chcu prijmanie do ruky, teraz maju na to podmienky a aby to mohli páchať aj po obmedzeniach, tak planuju ako to docieliť.

Su ako deti tmy, o ktorých Ježiš povedal, že aj ked páchaju nepravosti, predsa deti svetla by sa mali od nich poučiť, čo sa týka vynaliezavosti. Nie, žeby deti svetla mali páchať rovnaký hriech (prijmania do ruky), ale byť vynaliezaví v presadení toho správneho príjmania (do ust)

Tak ako oni pozdvyhuju svoj hlas a píšu rôzne medialne članky, peticie ... tak aj deti svetla by mali pozdvyhnuť svoj hlas a apelovať na autority Cirkvi, aby sa príjmalo na kolenách a do ust.

Pyšní ludia s tým nebudu suhlasiť, lebo pyšný človek sa nechce klanať, nechce prijmať Boha na kolenách... takže sami sa ukažu ako tí, čo nemaju zmysel pre Božie záujmy ale len svetské.
TruePeter
Bohužel moc dobře vědí, co činí, jelikož i papež Jan Pavel II.přijmání na ruku odsoudil....Papež Pavel VI.témeř na smrtelném loži přijal v kleče do úst a litoval svých hříchů...Situace se má tak, že si nikdo "nechce pálit ručičky", tím že by pozvedl svůj hlas proti tomu, co se děje v Církvi i ve světě...
Peter(skala)
... preto treba vyzývať laikov a klerikov, aby písali do Vatikanu (aj pápežovi) nech sa znova zavedú klakatká, čiže spôsob podávania sv.prijímania na kolenách a do úst.

ako hovoril sv.JPII., tak to je najlepší spôsob ako prijmať Eucharistiu s naležitou uctou.
Tymián
Peter, máš pravdu. Volim si ťa za svojho hovorcu. Prosím, napíš do Vatikánu, aby pápež urobil poriadok v tejto veci, však my laici predsa lepšie vieme, čo treba urobiť. Nie ako tí nevzdelaní biskupi, čo veciam nerozumejú!!!
Potom nám daj vedieť, ako si pochodil.
A nezabudni môj príspevok zmazať. Ďakujem.
Peter(skala)
🤗
To je reč... beriem ťa za slovo 😉
dalila
Kto bol včera, dnes na sv.prijimani. Ako to bolo?
Rosario33
V Šaštíne čo som včera sledoval online omšu,tak dávali sv.prijímanie do úst.
Marian7
Pane Ježišu odpusť im aspoň dočasne, lebo nevedia čo robia.
dalila
:-) dočasne
Peter(skala)
počet podpisov: 2043
ľubica
Biskupi a farári zašli vo svojich kompromisoch tak ďaleko, že to, čo by malo byť primárne sa stáva nie lenže sekundárnym, ale dokonca neakceptovateľným a opovrhovaným.
Modlite sa postite sa... podpisujte Peticiu proti podávaniu sv.prijímania na ruku, aby sa jasne ukázalo, ako klerici svojim jednaním nie lenže robia kompromis s týmto svetom ale dokonca tým rozdeľujú Cirkev zvnutra.

Podpíšte Petíc…More
Biskupi a farári zašli vo svojich kompromisoch tak ďaleko, že to, čo by malo byť primárne sa stáva nie lenže sekundárnym, ale dokonca neakceptovateľným a opovrhovaným.
Modlite sa postite sa... podpisujte Peticiu proti podávaniu sv.prijímania na ruku, aby sa jasne ukázalo, ako klerici svojim jednaním nie lenže robia kompromis s týmto svetom ale dokonca tým rozdeľujú Cirkev zvnutra.

Podpíšte Petíciu:
www.reaguj.sk/synovska-prosba…
ľubica
S bolesťou v srdciach sme sa dozvedeli, že katolícki veriaci sú svojimi pastiermi vyzývaní k tomu, aby prijímali Telo Kristovo do rúk, namiesto do úst, ako to bolo tisíc rokov prejavom zbožnej úcty v Cirkvi. Vedení láskou a úctou k Nášmu Pánovi, ktorú kladieme nad ľudské ohľady, prosíme všetky duchovné osoby, ktoré sú Bohom poverené k tomu, aby viedli ľud k pravej zbožnosti a viere, nech zvážia …More
S bolesťou v srdciach sme sa dozvedeli, že katolícki veriaci sú svojimi pastiermi vyzývaní k tomu, aby prijímali Telo Kristovo do rúk, namiesto do úst, ako to bolo tisíc rokov prejavom zbožnej úcty v Cirkvi. Vedení láskou a úctou k Nášmu Pánovi, ktorú kladieme nad ľudské ohľady, prosíme všetky duchovné osoby, ktoré sú Bohom poverené k tomu, aby viedli ľud k pravej zbožnosti a viere, nech zvážia tieto výzvy a prehodnotia ich, s ohľadom na nadradenosť bohopocty nad všetky iné ľudské ciele.
PETICIA: www.m.reaguj.sk/synovska-prosba…
Coburg
Tých podpisov je stále MÁLO.
Hermenegild
Priamo som písal predsedovi KBS aspoň pred dvoma týždňami pre otcov biskupov , aby zaviedli prijímanie na dvoch kľačadlách vedľa seba tak, aby prijímajúci bol pod úrovňou kňaza, keď povie AMEN, vtedy nemá rúško na ústach a kňaz nemá problém mu položiť HOSTIU na jazyk tak, aby sa jazyka nedotýkal a prijímajúci na neho nehovoril a nedýchal. Čo je hygienickejšie: ruky a priame AMEN oproti kňazovi, …More
Priamo som písal predsedovi KBS aspoň pred dvoma týždňami pre otcov biskupov , aby zaviedli prijímanie na dvoch kľačadlách vedľa seba tak, aby prijímajúci bol pod úrovňou kňaza, keď povie AMEN, vtedy nemá rúško na ústach a kňaz nemá problém mu položiť HOSTIU na jazyk tak, aby sa jazyka nedotýkal a prijímajúci na neho nehovoril a nedýchal. Čo je hygienickejšie: ruky a priame AMEN oproti kňazovi, alebo jazyk a na kolenách ? Keď je strach dotknúť sa jazyka,kde sliny priamo ničia koronavírus, je azda menšie riziko z dotyku rúk prijímajúceho zoči-voči kňazovi ? Ak prijímajúci kľačí a zakloní hlavu, je to najbezpečnejší spôsob prijímania a najmä najlepší spôsob hodného prijímania. /Pokora, sústredenosť./
ľubica
Čo je hygienickejšie: ruky a priame AMEN oproti kňazovi, alebo jazyk a na kolenách ?
------------------------------------

jasne že toto, hlavne pre tých ktorí poznaju Fatimu a výzvu: pokánie pokánie pokánie!!!
Ale to je zvláštne, toľko ľudí sa ozýva, píše, mejluje biskupom a ONI ROBIA PRESNY OPAK TOHO CO KOMUNIKANTI ZIADAJU! V com je chyba?