Coburg
1.5K

Ruské ministerstvo zahraničia oznámilo známky zvýšenia aktivity jadrových síl Západu

Maxim Kryukov

01:30 08.10.2022


Zástupca rezortu Konstantin Voroncov si všimol aj „nezodpovednú rétoriku“ západných štátov.

© Foto: Alexey Ivanov, obchodné centrum Zvezda

Ruská strana zaznamenala signály naznačujúce zvýšenie aktivity jadrových síl západných krajín. Oznámil to zástupca vedúceho ruskej delegácie na zasadnutí Prvého výboru Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov Konstantin Voroncov.

„Pred týždňom sa teda predstavitelia USA prostredníctvom médií skutočne vyhrážali možnosťou uvrhnúť na hlavné mesto Ruska dekapitáciu. Navyše to nepochádzalo z úst politikov, ale z armády,“ uvádza RIA Novosti svoje slová.
Zástupca riaditeľa odboru pre nešírenie a kontrolu zbrojenia ruského ministerstva zahraničia navyše poznamenal „nezodpovednú rétoriku“ západných štátov.

"Ak Washington považuje takúto rétoriku za zodpovednú a prijateľnú, potom v tejto miestnosti s tým nebude veľká väčšina krajín súhlasiť," dodal.
Deň predtým oficiálna predstaviteľka ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová povedala, že Rusko by chcelo od západných krajín počuť hodnotenie vyjadrení ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského o „preventívnom“ jadrovom údere na Ruskú federáciu. Podľa nej sú to práve západné krajiny, ktoré teraz špekulujú s jadrovou otázkou.
Americký prezident Joe Biden už skôr povedal, že svet po prvý raz od karibskej krízy čelí priamej hrozbe z použitia jadrových zbraní. Poznamenal tiež, že si nevie predstaviť situáciu, v ktorej by použitie taktických jadrových zbraní „neskončilo Armagedonom“.

В МИД РФ заявили о признаках повышения активности ядерных сил Запада