Clicks25
lt.news

Istorinė Notre Dame katedra taps Disneilendu turistams

Garsioji Paryžiaus Dievo Motinos katedra, nukentėjusi nuo 2019 m. gaisro, bus paversta darželiu suaugusiems.

Telegraph.co.uk (lapkričio 26 d.) atskleidė plano, kuris oficialiai vadinamas „renovacija“, detales. Tai apima išpažinčių nuėmimą, garso ir šviesos efektų įrengimą, altorių ir statulų laužymą.

„Atradimų takas“ nuves lankytojus per 14 teminių „koplytėlių“, kuriose bus, pavyzdžiui, Afrika ir Azija, ir baigsis aplinkai skirta „koplyčia“. Sienas dengs gėdingos meninės freskos, o garsas ir apšvietimas bus naudojami kaip „emocinės erdvės“. Šventasis Raštas bus šviečiamas ant sienų užsienio kalbomis, įskaitant mandarinų kalbą.

Paryžiaus arkivyskupas Michelis Aupetit pareiškė, kad katedra bus įkelta „į XXI amžių, išsaugant savo tapatybę krikščioniškosios tradicijos dvasia“. Kitaip tariant: ji bus sekuliarizuota.

Aupetit delegatas griovimui yra tėvas Gillesas Drouinas. Savo „galimybę perskaityti erdvę“ jis mato „aiškiu principu: norime vietos, kuri būtų liturginė ir atvira visiems“ – aišku, išskyrus katalikus ir tikinčiuosius.

Žymus architektas Maurice'as Culotas, pamatęs planus, pavadino projektą „Disnėjus įžengia į Notre Damą“. Jam „tai savotiškas pramogų parkas, labai vaikiškas ir trivialus, atsižvelgiant į vietos didybę“.

„Vaikiškas“ ir „trivialus“ yra du Tarybos bažnyčios prekės ženklai.

#newsOyfkraswpd