uk.news
27

У чому звинувачують кардинала Дзена?

Кардинал Дзен був заарештований 11 травня, оскільки він був опікуном Фонду 612 Humanitarian Relief Fund в Гонконгу, який припинив свою діяльність у жовтні 2021 року.

Троє інших опікунів також були ненадовго затримані: співачка Деніз Хо Ван Сі, науковець Хуї По Кен, колишній депутат Маргарет Нг Нгой-іі.

Портал GlobalTimes.cn (12 травня) написав, що Фонд звинувачують у «змові з іноземними силами» та підтримці заворушників «кольорової революції» в Гонконзі 2019 року, в якій, за даними незалежних ЗМІ, брало участь ЦРУ.

Новина про арешт чотирьох опікунів Фонду очолила список трендів на Sina Weibo із понад 160 мільйонами переглядів станом на ніч середи.

Заснований у червні 2019 року, Фонд пропонував гроші пораненим або заарештованим під час «кольорової революції». До травня 2020 року його дохід становив понад 140 мільйонів гонконгських доларів (18 мільйонів доларів США).

Китай підозрює, що британський відділ Фонду служив центром змови з іноземними спецслужбами. Цілком імовірно, що кардинал Дзен не знав про це.

Зображення: Joseph Zen, © Etan Liam, CC BY-ND, #newsUudqndfhvs