Coburg
217

Boje v Severodonecku

Boris Rozhin
Zhrnutie výsledkov operácie denacifikácie a demilitarizácie Ukrajiny za 27.5.2022

1. Svetlodarsk . Boje pokračujú v oblasti Novoluganskoye. Štátna okresná elektráreň Mironovskaya bola uvoľnená. Prebiehajú boje o CHPP Svetlodarskaja. Nepriateľ pripravuje ústup do pozícií juhovýchodne od Arťomovska.

2. Avdiivka . Boje pokračovali v oblasti Novoselka-2, Novobakhmutovka, New York a Krasnogorovka. Naše jednotky majú malý postup 1-2 km.

3. Zlatá . Boje pokračovali v oblasti Toshkovka, ako aj v Kamyshevakh.

Opevnená oblasť Gorsko-Zolotoy v skutočnosti visí na jednej ceste, ktorá je tiež vystavená delostreleckej paľbe.

4. Soledar . Severne od Soledaru pri diaľnici Artemovsk-Lysičansk pokračujú boje. Nepriateľ potvrdzuje úplnú palebnú kontrolu našich jednotiek nad úsekom cesty z Belogorovky do Berestyanoe, ale vyhlasuje, že je stále možné preraziť a dokonca sa po nej vzdialiť od Severodonecka. Na juh od Soledaru sa front priblížil na 10-15 km od Artemovska.

5. Severodoneck . Bojuje sa priamo v meste neďaleko autobusovej stanice a hotela Mir. Nepriateľ potvrdí, že mesto je kryté z 3 strán. Mosty vedúce do mesta z Lisičanska sa nedajú plne využiť, to znamená, že plnohodnotné zásobovanie skupiny v Severodonecku je už prerušené.

Dnes sa hovorilo o tom, že by mohol byť vydaný príkaz stiahnuť sa zo Severodonecka. Za povšimnutie stojí aj zintenzívnenie ofenzívy našich vojsk pri Svetlogorsku.

6. Artemovsk . Nepriateľ naďalej využíva Artemovsk ako hlavný zásobovací uzol pre zoskupenie Severodoneck a aktívne pripravuje mesto na obranu a pouličné boje.

Boje pokračujú v oblasti Pilipchatino a pri Novej Kamenke. Do Artemovska boli nasadené až 2 BTG Ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré sa používajú v bojoch o diaľnicu Lisičansk-Artemovsk a východne od Artemovska.

7. Červené ústie . Mesto bolo skutočne dobyté, hoci nepriateľ tvrdí, že na juhovýchodnom okraji stále existuje odpor. Okrem toho jednotky obchádzajúce Krasny Liman už dosiahli Severský Donec.

Skupina brániaca Krasnyj Liman utrpela ťažké straty. Ďalšia vážna prekážka bude v Raygorodoku.

8. Charkov . Pozičné bitky v oblasti Liptsy, Ternovoe, Rubizhnoye. Obe strany tu operujú s dosť obmedzenými silami.

9. Hrozienka . Pozičné bitky v oblasti Kamyshevakhi, Kurulka, Dolgenkiy.

Nepriateľ čaká, kým ozbrojené sily RF začnú ofenzívu proti Slavjansku.

10. Marinka, Nikolaev, Krivoj Rog, Nikopol, Odessa - bez výraznejších zmien.

asd.news/articles/voyna/boi-v-severodonetske/