Clicks133
csk.news
1

Kardinál McCarrick Obvinený

Kardinál Theodore McCarrick (91) bol v Stredu obvinený z troch trestných činov nedôstojného útoku a zbitia 16 -ročného mládenca počas svadobnej hostiny na Wellesley College v štáte Massachusetts v 70. rokoch minulého storočia.

Podľa BostonGlobe.com (29. Júl) sa musí na súd dostaviť pre obvinenie 26. Augusta. Obvinenia niekoľkých mužov zatiaľ pre premlčanie neuspeli. V tej dobe bol McCarrick monsignor a tajomník Kardinála Terenca Cooka (+1983).

Často chodil na výlety s rodinou žalobcu. 8. Júna 1974 bol žalobca na svadobnej hostine svojho brata, keď mu McCarrick povedal, že jeho otec chce, aby sa spolu dvaja „porozprávali“, pretože mládenec bol zlomyseľný a nechodil do kostola.

Povedal, že McCarrick mu ohmatával genitálie, keď prechádzali po areáli. Po návrate ho McCarrick zaviedol do malej miestnosti, povedal mu „aby išiel na spoveď“ a potom mu hladkal genitálie. Žalobca popísal neskoršie udalosti, keď ho McCarrick zneužíval v Arlingtone a v hoteloch v Newtone.

McCarrickova adresa uvedená v súdnych spisoch je Centrum Obnovy Vianney v Dittmer v štáte Missouri. Mnoho prelátov blízkych McCarrickovi, ktorí tvrdili, že „nič nevedeli“, František povýšil.

Obrázok: Theodore McCarrick, © World Economic Forum, CC BY-SA, #newsRcfhcalruf

ľubica
Pred smrťou nech mu Pán dopraje ešte zdravý usudok, túžbu po pokaní a naprave...