Clicks2.9K
pl.news
6

Homoseksualny narrator i dawny ksiądz ZNÓW w Watykanie

Francesco Lepore (45), który pracował w watykańskim wydziale łaciny, porzucił kapłaństwo lata temu, by stać się profesjonalnym homoseksualistą, piszącym dla włoskiej strony internetowej poświęconej homoseksualizmowi.

NyTimes.com (18 czerwca) pozwolił mu na przytaczanie typowych dla homoseksualistów mitów. I tak Lepore, który urodził się w Benevento jako syn nauczyciela łaciny, z humorem twierdzi, że już w wieku 6 lat miał pokusy homoseksualne. Wstąpił do niższego seminarium duchownego, a w wieku 24 lat został księdzem.

W 2002 r. dotarł do Rzymu i spotkał – przynajmniej w jego wyobraźni – "świat aktywnych seksualnie księży-gejów". Spowiednik powiedział mu, że nigdy nie powinien był zostać księdzem, ale skoro nim został, powinien to kontynuować. Lepore rzekomo myślał o "wiecznym potępieniu", ale najwyraźniej nie dość poważnie.

Następnie, po zaledwie trzech latach w kapłaństwie, Lepore rzekomo wziął "urlop naukowy" i zapisał się na Uniwersytet w Neapolu.

Latem 2003 roku, w wieku 27 lat, został zatrudniony przez Watykan. Po tym, co sam nazywa "intrygami", stracił pracę i został sekretarzem kardynała Jean-Louis Taurana (+2018) w Bibliotece Watykańskiej. Przestał odprawiać msze, kontynuował spotkania homoseksualne i – zamiast naprawiać swoje życie – zaczął czuć się "jak hipokryta".

W ramach "autosabotażu" odwiedzał strony porno na swoim komputerze biurowym, musiał opuścić Watykan, spędził cztery lata w tym, co w uderzeniu prawdy nazywa "dziczą": miejscach rejsów homoseksualnych i na imprezach napędzanych narkotykami w opactwie Montecassino.

Wygląda na to, że Lepore wciąż ma dobre kontakty. Twierdzi, że w 2013 roku jeden z kardynałów poinformował Franciszka o jego sytuacji. Franciszek – który nie przyjmuje wielu kardynałów poza swoimi pro-gejowskimi kolesiami – zadzwonił do Lepore'a, pochwalił go za to, że rzekomo nie prowadzi "podwójnego życia", powiedział, że mu pomoże, wysłał mu kopertę z 2 tys. euro i zgodził się usunąć go ze stanu duchownego w sierpniu 2014 roku, choć Lepore opuścił kapłaństwo prawie dekadę wcześniej.

Aby nadąć swoją legendę, Lepore twierdzi, że "80% pracowników Watykanu jest homoseksualistami". Nic dziwnego, że w listopadzie 2020 roku, Andrea Tornielli, dyrektor redakcyjny VaticanNews.va, zaprosił go do dyskusji na temat pracy dla łacińskojęzycznego podcastu Watykanu.

Tornielli potwierdził spotkanie, ale odmówił komentarza. Gdyby Lepore poszedł drogą nawrócenia i wrócił do Watykanu jako syn marnotrawny (Łk 15), Franciszek i Tornielli prawdopodobnie wysłaliby go do diabła.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsMrhgqmnibs

Weronika....S
,,Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta,, Czy to nasza współczesność czy jeszcze nie?
Voytek
Wygląda na to że tak.
Panie Jezu przyjdź.!!!
:Ochroniarz: Mike
Ciekawe kiedy Franek ogłosi "coming out"?
Naucz mnie pokory
Już dawno ogłosił tylko nikt mu nie wierzy ,że to on jest fałszywym prorokiem i że to on ma rozmontować Kościół katolicki i wprowadzić jedną światową religię na czele której będzie stał on wraz z antychrystem.Rozbiórka trwa.
marcys.td
"Lepore twierdzi, że "80% pracowników Watykanu jest homoseksualistami". Zapewne wie co mówi. Być może zaniżył tylko nieco liczbę.