Peter(skala)
11.5K

PETICIA: Slobodu pre Enocha Burkeho, ktorý je väznený za vyjadrenie kresťanského názoru

TU podpísať: Väzenie za vyjadrenie kresťanského názoru

Možno ste už počuli o írskom učiteľovi, ktorý skončil vo väzení za to, že odmietol vyhovieť požiadavke školy, aby o žiakovi hovoril zámenom "oni".

Ďalší prípad, keď boli kresťania prepustení, vyhodení zo zamestnania alebo iným spôsobom vyradení z verejného života len preto, že zostali verní svojmu kresťanskému presvedčeniu.

Táto udalosť nás pozýva uvedomiť si veľmi bolestnú skutočnosť: to, čo sa stalo, nie je zriedkavý fenomén. Videli sme to už predtým. Prenasledovanie kresťanov naberá na sile.

Pred niekoľkými mesiacmi V Spojenom kráľovstve bola Maureen Martinová - kresťanka vo veku 56 rokov - prepustená z práce za to, že vyjadrila svoj názor založený na kresťanskej viere.

Minulý rok fínskej poslankyni Päivi Räsänenovej hrozilo väzenie za zverejnenie biblického verša na jej osobnom účte na Twitteri. Súdny proces pokračuje až do dnešného dňa.

Na Slovensku vidíme poškodzovanie majetku Cirkvi, výsmech z kresťanskej viery v médiách a opovrhovanie politikmi, ak sa rozhodnú predkladať legislatívu na ochranu života a rodiny.

Dokonca aj jedna z našich kolegýň v CitizenGO, Caroline Farrow zo Spojeného kráľovstva, bola odvlečená na Najvyšší súd a dostala dočasný súdny príkaz za údajný priestupok "misgendering-u", ktorý sa považuje za potenciálne obťažovanie.

Všetci z vyššie menovaných sú obeťou spoločnosti, ktorá kresťanom zakazuje vyjadrovať svoje názory, ak sú v rozpore s ideologickým prúdom transgederizmu.

Burke je z rodiny desiatich súrodencov z hlboko veriacej protestantskej rodiny. Každý z nich mal problémy so zákonom, pretože verejne vyjadrili svoje kresťanské presvedčenie v spoločnosti, ktorá sa chce zbaviť akýchkoľvek väzieb na svoje kresťanské dedičstvo.

Kresťania verní svojej viere čelia na Západe vážnym problémom. A očakávame, že ideologicky motivovaných útokov bude pribúdať, najmä zo strany médií, ktoré sa ich už teraz snažia prezentovať ako nejakých bláznivých, fanaticky založených ľudí, ktorí len robia problémy.

A to všetko sa deje v čase, keď írska ministerka spravodlivosti Helen McEntee pripravuje novelu zákona o nenávistných prejavoch, ktorá má byť predložená zákonodarnému zboru, "aby sa uľahčilo trestné stíhanie a odsúdenie za trestné činy motivované nenávisťou".

Znamená to, že v budúcnosti budú tí, ktorí si stoja za svojím náboženským presvedčením, automaticky umlčaní, odsunutí na vedľajšiu koľaj, stíhaní alebo dokonca uväznení?

Prípad Enocha Burkeho je ďalším útokom na slobodu náboženského vyznania, slobodu prejavu a slobodu svedomia.

Nemôžeme dovoliť, aby to pokračovalo. Musíme írskej vláde povedať, že postaviť sa za svoje presvedčenie by v slobodnej spoločnosti nemalo byť zločinom.

Podpíšte našu petíciu, v ktorej žiadate, aby bol Enoch Burke prepustený z väzenia a mohol sa vrátiť k svojejpráci.

Viac informácií:
Učiteľ, ktorý odmietol nazývať žiaka dievčaťom, skončil vo väzbe
Učiteľ, ktorý odmietol nazývať žiaka dievčaťom, skončil vo väzbe

Írsky učiteľ odmietol nazývať chlapca dievčaťom. Posadili ho za mreže
Írsky učiteľ odmietol nazývať chlapca dievčaťom. Posadili ho za mreže
Coburg
Presne toto nás čaká!