pl.news
154.3K

Szczery Jezuita: Ojciec Grumpel nie żyje

Ojciec Peter Gumpel, lat 98, jezuita i historyk, który oczyścił dobre imię Piusa XII († 1958) zdyskredytowanego przez wrogów Kościoła, zmarł w Rzymie 12 października.

Gumpel przyszedł na świat w Hanover w Niemczech. Uchodził za "żyjącą skarbnicę wiedzy o Piusie XII", którego "dobroć i umiejętność słuchania" często wspominał.

Dzięki upoważnieniu od Pawła VI Gumpel zyskał dostęp do kompletnej dokumentacji pontyfikatu Piusa XII już w 1965.

Gumpel wykazał, że Pius XII zrobił wszystko, co w jego mocy, aby wesprzeć prześladowanych Żydów podczas Drugiej Wojny Światowej. Jednakże w okresie powojennym wiele żydowskich instytucji "podziękowało" Papieżowi, oczerniając go, pomimo iż ocalił ponad 100 000 Żydów z całego świata.

#newsJqcfhbhjzp

27:04
Neo Kowalski
Gdybym nie znał historii Polski i "prawdziwej wdzięczności żydowskiej" to bym nie uwierzył, ale znamy przecież fakty z 'naszego podwórka polskiego':
- polskie patriotyczne rodziny, które ukrywały wielu żydów przez czas II Wojny Światowej przy wkraczaniu Armii Czerwonej, były przez tych żydów wydawane i Rosjanie rozstrzeliwali tych polskich patriotów po wskazaniu ich przez zdrajców żydowskich; …More
Gdybym nie znał historii Polski i "prawdziwej wdzięczności żydowskiej" to bym nie uwierzył, ale znamy przecież fakty z 'naszego podwórka polskiego':
- polskie patriotyczne rodziny, które ukrywały wielu żydów przez czas II Wojny Światowej przy wkraczaniu Armii Czerwonej, były przez tych żydów wydawane i Rosjanie rozstrzeliwali tych polskich patriotów po wskazaniu ich przez zdrajców żydowskich;
- kłamstwa żydowskie dotyczące mordu Niemców w Jedwabnem;
- kłamstwa Jana Tomasza Grossa;
- ukrywanie i wypieranie prawdy, iż w Partii Nazistowskich Niemiec było kilkaset tysięcy żydów;
- rewolucja październikowa w Rosji przeprowadzona przez żydów oraz mordy przez nich dokonane na narodzie rosyjskim;
- w komunistycznej Polsce bardzo wielu wojskowych, prokuratorów, sędziów, UB-eków, polityków, dziennikarzy to byli żydzi;
- jak dzisiaj dziękują nam Polakom - żydzi Morawiecki, Kaczyński, Niedzielski, Ziobro, Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski to widać do jakiego stanu doprowadzili Polskę.
Morawieckiemu, Kaczyńskiemu, Niedzielskiemu i innym nawet oko nie drgnęło jak wciskali ludziom trujący "preparat przeciw C-19".

Od stuleci degeneracja tej 'nacji' jest wielka, i dla innych niepojęta, jak można wszystko podporządkować mamonie i chęci sprawowania niepodzielnej władzy, nie licząc się z nikim i niczym.
Croisade shares this
366
Rocky Balboa
Michał Kowalczyk
Niech go pan nie oczernia
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
Réquiem aetérnam dóna éi, Dómine.
Et lux perpétua lúceat éi.
Requiéscat in páce.
Amen.
🙏More
Réquiem aetérnam dóna éi, Dómine.
Et lux perpétua lúceat éi.
Requiéscat in páce.
Amen.

🙏
sługa Boży
Klasyczny przykład żydowskiej wdzięczności...
Ale któż jak Polacy znają ją lepiej ? 🤔